Skocz do zawartości
takilukasz

skrzynia na 2 głośniki. jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kompromituj się już bardziej. Kolega wyżej napisał dokładnie to co ja, ale oczywiście Ty dalej obstajesz przy swoim.

Skoro światła przygasają to są niedobory, jak są niedobory to nie ma czego magazynować, więc nawet kondensator nie pomoże, jeśli spadki są na tyle duże. Dla mnie to logiczne, ale widocznie dla Ciebie nie, nie mój problem, nie moje pieniądze. Kup, wydatek nieduży, w zasadzie mniejszy niż komplet średniej jakości kabli zasilających.

Sam kiedyś kondensatora używałem i to z powodzeniem, zadbałem jednak wcześniej o to, żeby i bez niego problemów z zasilaniem nie było.

P.S. Ledwo co mleko od nosa odstawiłeś, więc co ty możesz wiedzieć o szacunku. Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim przejrzysz na oczy.

mimo wszystko pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alternator to kwestia nowych szczotek i dobrych pierścieni i śmiga jak nowy. mostki rzadko kiedy ulegają uszkodzeniu. mówię tutaj o Boschach.

 

Pamiętaj, że jeden ma alternator 90A a drugi 120A. Możesz mieć nówki szczotki w 90A a nie dorównasz 120A (to oczywiście przykład).

 

Zasada działania kondensatora jest taka: pierwsze uruchomienie, to oczywiście naładowanie kondensatora. Po tej czynności jak już gra muza i występują nagłe i krótkotrwałe ubytki mocy i alternator nie radzi sobie z dostarczaniem prądu do poszczególnych urządzeń wspomaga się chwilowo naładowanym kondensatorem. W dalszej kolejności akumulatorem do momentu naładowania kondka. Przy długotrwałym zapotrzebowaniu urządzeń na prąd podczas słuchania łomotu ze skrzyni - kondensator nie spełnia swojej roli z racji tego, że nie jest w stanie się "zregenerować" - To tak łopatologicznie.

 

Co do pojemności to zazwyczaj stosuje się kondensator 1F na każde 500W mocy nominalnej ze wzmaka. Czyli do 500W (rms'u) i alternatorze 120A - kondek jest zbędny. (Sprawdzone na własnym sprzęcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż brak mi słów na Ciebie... przeczytaj może jeszcze raz to co pisałem, a jak nie pomoże to drugi i trzeci i czwarty, aż coś zajarzysz...

wmawiasz mi, że sądzę, że kondensator produkuje prąd... czytaj trochę to co piszę ;) taka mała rada ;)

cinul, przecież od początku to piszę. że podczas podbicia basu (nagłe i krótkotrwałe ubytki mocy) dostarczany jest najpierw ten zmagazynowany w kondensatorze prąd. nie pisałem, że chodzi mi o ciągły łomot ze skrzyni.

 

rojass, o szacunku wiem chyba jednak znacznie więcej od Ciebie :) to, że możesz mieć nawet 60 lat nie oznacza, że mogłeś się tego nauczyć ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem, że Ty twierdzisz, że kondensator produkuje prąd ? No gdzie ? Od dwóch stron próbujesz się wybielić ale słabo Ci idzie, oj słabo.

O szacunku wiesz tyle co o car audio, czyli nic. Totalne zero. Nasłuchałeś się zapewne jakiś pierdół od pseudo raperów, którzy sprzedaliby swoją matkę za jointa i i zgrywasz tu arcy prawilnego. Na prawdę, "...skończ waść, wstydu oszczędź...".

Jak to mawia mój dobry znajomy " w d..e byłeś i g...o widziałeś". Idź może lepiej na siłownię i rozładuj emocje, jak nie pomoże, rozpędź się i uderz głową w ścianę. Dużej krzywdy nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, jeszcze nie poskladales gratow do kupy a juz zakladasz ze bedzie za malo pradu. Koledzy prubuja wytlumaczyc ze jak masz za maly czy zajechany alternator to kondenstawor nie pomoze bo sam nie dostanie wystarczajaco pradu a ty dalej swoje... Nie masz racji i tyle w temacie. Najprawdopodobniej w golfie miales za cienkie kable dlatego spadek byl tak duzy ze swiatla przygasaly. Kondensator co prawda pomogl ale ten sam efekt bylby jak bys mial porzadny wzmacniacz i kable odpowiednie. Kiedys tez w golfie mialem ten problem slabego zasilania, nie rozwiazalem go bo sprzedalem zloma. Teraz w passacie zalozylem kable 25mm i wszystko ok przy duzo wiekszym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kuzyn kupił 2 głośniki peiying py-bl300a10 i do

tego wzmak Peiying PY-2H30R.

chcę mu pomóc w zbiciu skrzyni akie niewiemy

jakiej pojemności i jakiego typu pudło zrobić.

Lepszy będzie BR czy zamknięta?

na to siedzieć w Omedze B sedan, rodzaj muzyki

to chyba każda....

jakieś propozycje od znawców w temacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz dla kuzyna, że skrzynka wyjdzie drożej niż ten zestaw, który kupił :wmorde A jak już kupił to niech się pozbędzie i poszuka czegoś normalnego. A jak dalej będzie uparty to TU masz instrukcję co i jak. Jednakże namawiaj go do pozbycia się tego czegoś .... W zasadzie może służyć jako ozdoba i robić bum cyk cyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to nie jest nawet niższa polka ale już kasa wydana i napewno zostanie... kuzyn audiofilem nie jest i to ma Poprostu jakkolwiek grać, ja to napisałeś było byle było bum bum ;-) tylko to jakoś trzeba sensownie spakować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma "jakkolwiek grać". To zróbcie na oko zamkniętą skrzynkę o pojemności 50 litrów. I HEJA... niech się kuzyn cieszy że jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 50 litrów na 2 głośniki. Jak by co to te peingi (nigdy nie nauczę się tej pisowni) są 2 cewkowe jeszcze żeby było śmieszniej są 2 wersje 2 om i 4 om. Ale tak naprawdę lepiej weź ściągnij programik podany przez cinul'a i oblicz skrzynkę. Peing podaje prawie wszystkie parametry głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki panowie za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności