Skocz do zawartości
Gość chriso

skutery do 125 cm również z manualną skrzynią na kat B

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak inni, ale ja bez przeszkolenia nie poruszałbym się po drogach na motorze, bo jeździć po prostu na nim nie umiem o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co się takiego zmieni na drogach ?

Ze skuterków które i tak śmigają znacznie więcej niż przepisowe 45 ludzie przesiądą się na 125-tki ... nie spodziewam się rewolucji.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

bardziej się martwię o tych co pierwszy raz wsiądą na maszynki co i 100 km/h pojadą, będą się przeciskać w korkach i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej się martwię o tych co pierwszy raz wsiądą na maszynki co i 100 km/h pojadą, będą się przeciskać w korkach i takie tam

wole takiego na skuterze/motocyklu 125cm3 który min. 3 lata jeździ autem i zna przepisy niż gimnazjalistę bez doświadczenia na skuterze 50cm3, albo nie daj Boże dziadka z legitymacją ZBoWiD-owską który jeździ tym tym tytko dlatego że ma dowód osobisty, a pojęcia o kodeksie ZERO.

Oni są o wiele gorsi:hunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

zobaczymy jak będzie

Mi też dzisiaj przez myśl przeszedł taki bzyczek, żeby po bułki do sklepu nie ruszać paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram taki przepis, sam sobie pewnie kupię taką 125cm3, no ale nie powiem bo wiem jak się jeździ na jednośladach bo przewinęło się tego dosyć sporo przez moje ręce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również jaknajbardziej popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za :) a taka 125tka odblokowana to juz nie taki bzyczek znowuz:) sam latam co prawda crossowka w 2T i ma 37KM i rozkmina sie zrodzila czy nie zamienic jej na wersje drogowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania co marcin663...

Ale to tylko skutery, czy może być przysłowiowa WSK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to tylko skutery, czy może być przysłowiowa WSK?

Przysłowiowa WSK też ale 3 biegowa 125 ccm, 4 biegowa nie podejdzie bo one miały chyba 175 ccm.

 

Przepis jak najbardziej mi się podoba. Jest to metoda aby wychować motocyklistów.

- człowiek robi kat B mając lat 18. po 3 latach czyli mając 21 lat może jeździć na 125 ccm. Większość ludzi w tym wieku i z 3 letnim doświadczeniem na drogach ogarnia przepisy i jest w miarę świadoma fizyki pojazdów.

- pojeździ na 125 ccm załapie o co chodzi w 2 kółkach i idzie po coś większego, ale już ma doświadczenie.

- ja bym jeszcze do tej ustawy dopisał że jak ktoś ma kat A to dopiero po 3 latach jeżdżenia może wsiąść na coś co ma więcej niż 125 ccm.

 

Do tej pory było tak:

- 18 lat kat A, zero doświadczenia i pokory, kupił 750, 900, 1100 ccm i tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory było tak:

- 18 lat kat A, zero doświadczenia i pokory, kupił 750, 900, 1100 ccm i tragedia

 

od 18tki mozna robic A2 pelne A od 24 albo od 20 jezeli wczesniej posiadalo sie A2 od 2 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no to się pozmieniało. Bo jak parę lat temu chciałem robić kat. A to normalnie od 18 roku można było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy zrobili A w wieku 16 lat, czyli jakieś 21 lat temu... :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

w ustawie jest mowa: nie więcej niż 11kW i stosunek mocy do masy własnej nie więcej niż 0,1 kW/kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Peugeot LXR 125 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Będzie więcej ofiar na drogach pomykających właśnie na takim sprzęcie. Przecież taka 125 cagiva mito czy rs125 odblokowane to zapieprza jak wściekłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bedzie tak jak z Quadem, mozna jezdzic z kategoria B jednak duzo tego nie jezdzi. nie presadzajmy ze bedzie duzo ofiar... to samo mozna powiedziec ze w piatek otrzymalo prawo jazdy 1000 osob i bedzie ofiar bez liku.

 

Duzo osob by chetnie jezdzilo jakims skuterem 125 cm3 bo 50 cm3 to za malo, zmiana pasa takim pierdzielem to masakra jesli wszyscy jada szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności