Skocz do zawartości
Marcin_e36

Nagle wyłącza się wzmacniacz. Znawcy CA pomocy!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego jaki mam sprzęt i jak on jest podłączony. Dwa wzmacniace 4-ro kanałowe Ground Zero GZIA 4110HPX i jakiś JVC który jest napewno słabszy od tego pierwszego. Dodatkowo kondensator Hifonics HFC 1000 1F i wszystko chodziło dobrze do zeszłego miesiąca jak miałem małą skrzynię z subem 25cm. Wtedy było to podpięte tak: głośniki przód i sub na mostku na ground zero a głośniki tył i głośnik centralny który reż posiadam na JVC i bylo w porzo przez 3 lata. Ale zachciało mi się głośnik basowy 30cm w innej skrzyni i pojawiły się problemy ale o dziwo nie z subem bo ten chodzi zaje....ście tylko z głośnikami przód i tył!!! Teraz jest to podłączone tak: przód i tył na JVC i wzmacniacz podkręcony na max i sub na mostku na ground zero i centralny na ground zero. I jak włączam radio to po chwili pojawia się pisk w głośnikach i wyłącza się wzmacniacz JVC ze wszystkimi głośnikami i zostaje tylko sub. Jak wyłącze i włącze radio to problem pojawia się znowu. Rzecz dzieje się od wczoraj:( Co może być przyczyną?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy świadczą na uwaloną końcówkę mocy. Nowy głośnik sam w sobie nie jest winien, no chyba że że posiada inną impedancję np. 8 Ohm. Jak masz możliwość to zamień wzmacniacze i sprawdź jak to będzie wyglądało. Przy okazji wzmaka JVC ustaw GAIN na 3/4 mocy a nie na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak myślę żeby zrobić żeby wrócić do starych ustawień czyli na GZ sub i przód a na JVC tył i centralny i zmniejszyć mu moc. a co z tą końcówką mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności