Skocz do zawartości
MrWho

Przepadło światło w bagażniku :(

Rekomendowane odpowiedzi

hmm żebyś dal jakieś fotki można by polemizować na ten temat :) a tak :) ja bym po prostu równolegle sie wpioł z układem i tyle :) W tej chwili jak mam ta śmieszna centralke komfortu to u mnie musi dzaiałac czujnik klapy bo inaczej mi sie alarm włacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markus227

Miałem to samo,ale zmodyfikowałem to trochę inaczej :idea: mianowicie ,zastosowałem mikrowyłącznik od lampki nocnej{np220v] na sznureczku wkleiłem go do samej lampki wywierciłem otworek w szkle i sznureczek wisi przy lampce ---bynajmniej nie zapala się bez potrzeby wciągu białego dnia--tyle co wisi te 10cm sznureczka wniczym mi nie przeszkadza..... :idea:

 

1,9AFN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaKatka2005

Witam serdecznie wszystkich

Oczywiście też mam problem ze światłem w bagażniku (kombi) i czasami w przednich drzwiach pasażera. Jak właściwie wygląda ten mikrostyk? Może ktoś wrzuci fote - ułatwi poszukiwania laikom.

Próbowałem juz raz rozebrać poszycie klapy bagażnika. Udało się odpiąć prawie wszystkie metalowe spinki (B5 kombi), ale problem pojawił się przy łączeniach poszycia dolnego i górnego. Coś tam trzyma. Nie wiem co? Nie chcę połamać plastików. Proszę o radę. Wielkie dzieki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystianl

Właśnie wczoraj majstrowałem z oświetleniem bagażnika (kombi), które włąściwie nie śieciło od początku jak kupiłem auto :looka: .

Tapicerkę, która przypięta jest do klapy bagażnika, należy dość mocno aczkolwiek z wyczuciem parę razy szarpnąć do siebie a wyczepi się wraz z metalowymi zaczepami. Zaczepy są mimo wszytsko bardzo delikatne (w dwóch wyłamały mi się stópki - jak ktoś ma namiar, gdzie coś takiego można zdobyć to poproszę o info - na Allegro nie ma :zalamany: ). Najpierw jednak polecam odkręcić dwie ślubki, które znajdują się w uchwytach do zamykania klapy zaślepione plastikowymi nakładkami (nakładki są na zawiaskach).

 

Efektem mojej pracy było wypięcie przewodu z zamka klapy (nie chciało mi się bawić z rozbieraniem i szukaniem stycznika) i dorobienie własnego włącznika w tapicerce klapy bagażnika. Efekt jest całkiem, całkiem. Jak będę miał chwilkę czasu to zrobię parę fotek :hurra: .

 

Pozdrawiam

Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kros

Witam!

 

Korzystając z dobrej pogody zająłem się dzisiaj (przy okazji naprawy mechanizmu tylnej wycieraczki) przywróceniem oświetlenia w bagażniku. Mam zagadkę. Do zamka dochodzi trzy przewody (1, 2, 3 - 1 jest przy zaokrąglonej części wtyku). Jak zwieram 2 i 3, to zapala się oświetlenie bagażnika. Zamykanie i otwieranie zamka powoduje zwarcie i rozwarcie 1 i 3 (zwarty przy otwartym zamku). Czy zamykanie i otwieranie zamka powinno zmieniać jeszcze sygnał na środkowym przewodzie (2)? Czy ktoś sprawdzał które wyprowadzenia są zwierane przez switch gdy zamek jest otwarty, a które gdy jest zamknięty?

 

Pozdrawiam

Kros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudiuszR

ja kupiłem taki mikrostyk w salonie Volkswagena, jest to kawałek plastiku i kosztuje 32 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaKatka2005

Witam

A możecie właściwie powiedzieć (a może ktoś ma foto) jak ten mikrostyk wygląda???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie czy kazdy zamek z B5 ma ten mikrowlacznik ,bo zepsul mi sie zamek i kupilem nowy na allegro i nic tam nie pisalo ze jset z mikrowlacznikiem.

a jeszcze mi nie przyszedl.

na zdjeciu wyglada on tak.

czy mozecie mi powiedziec czy ma on mikrowlacznik, a jak nie to czy bezproblemowo przeloze ze starego zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartoszxx

Tak tylko że ten mikrowłącznik można dokupić tylko do sedana a w kombi jest on zespolony tak jak koledzy piszą. Jak jutro się dobiorę do niego to zrobię fotki i wrzucę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartoszxx

dobierałem sie do tego mikrowłącznika ale niestety zatrzymały mnie dwa zatrzaski tapicerki umieszczone skrajnie po prawej i po lewej stronie gdzieś przy szybie. Tak naprawdę to nie wiem czy to zatrzaski czy coś innego tam trzyma wszystkie pozostałe odczepiłem ale umarłem w tych 2 miejscach . jak by mógł ktoś wrzucić zdjęcie co tam trzyma to będę wdzięczny . śrubki w tych miejscach odkręciłem. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kros

Witam!

 

A czy odkręciłeś wszystkie cztery wkręty mocujące tapicerkę?? Ja przypomniałem sobie o dwóch umieszczonych pod małymi zaślepkami we wnękach na rękę. Efekt był podobny. Dobrze, że bardziej myślałem głową niż rękami i przypomniałem sobie co wyczytałem wcześniej na Forum. Wszystkie zapinki i tapicerka ocalały. Blachy zamka połączone są nitami. Mikrowyłącznik też jest przynitowany do podstawy zamka. Miałem zbyt mało czasu, żeby to wszystko roznitować, dobrać się do mikrowyłącznika i sprawdzić jak on powinien działać - które styki i kiedy powinny być zwarte.

 

Pozdrawiam

Kros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartoszxx

odkreciłem te 4 śróbki, trzyma mi tylko przy samiutkiej szybie po prawej i lewej stronie środek jest ok. . Trzyma w tym miejscu gdzie tapiverka zachodzi na ten jasny plastik który jest wkoło szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzyma w tym miejscu gdzie tapiverka zachodzi na ten jasny plastik który jest wkoło szyby.
Ciągnij z czuciem, są tylko 4 wkręty, a reszta to spinki. Muszą puścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartoszxx

to jeszcze jedno czy wszystkie spinki są jednakowe? czy te dwie są jakieś inne nie metalowe a moze zamocowane inaczej i wychodzą w trochę innym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są prawie identyczne. Najlepiej weź latarkę i poświeć sobie. Napewno zobaczysz co i gdzie trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ezop

witam

 

Mam ten sam problem rozebrałem to wykręciłem kasetę z mikrowyłącznikiem ( trzeba mieć Torexy ) odpiąłem kable i drut z centralnego ... to jest ponitowane .... :( !

 

Nową kasetę orginał z VW mogę załatwić za około niecałe 100 zł

 

nr 3B9 827 505c

PP+EPDM

 

ale po co przepłacać - jak ktoś by znalazł taki mikrowyłącznik - podobno w którejś skodzie są montowane osobno ... to najlepiej symbol :) znalazłem podobny ale za szeroki o 3mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kros
Mam ten sam problem rozebrałem to wykręciłem kasetę z mikrowyłącznikiem ( trzeba mieć Torexy ) odpiąłem kable i drut z centralnego ... to jest ponitowane .... !

 

Niestety nie są to klucze Torx (sześcioramienne) tylko Spline (dwunastoramienne). Moje pierwsze podejście do drzwi Paska zakończyło się niepowodzeniem z powodu braku kluczy Spline. Jak do tej pory śruby na taki klucz (w swoim aucie) widziałem tylko przy zamkach. Chyba wszystkie auta z grupy VW mają tak przykręcane zamki.

 

Pozdrawiam - Kros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość almos

Jestem po wymianie zamka klapy bagażnika (koszt w ASO ~71 PLN). Chciałbym również polecić użycie właściwych kluczy, ja stosując torx odkręciłem tylko jedną śrubę, druga uległa zniszczeniu :dobani: Kombinowałem potem trochę zanim udało mi się ją odkręcić. W sumie naprawa dość prosta, jak już się wie jak odkręcić i zdjąć poszycie klapy bagażnika. Trochę mi się nie chce wierzyć, że ten nowy włącznik wytrzyma tylko parę miesięcy jak pisali niektórzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos może podać wymiary tego mikrowyłącznika oraz ew. wymiary jakiegos zamiennika dostępnego w sklepie elektronicznym? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wire_Guy

Przeszedłem całą historię z włącznikiem. Wymieniłem na nowy i działał tylko 3 miesiące. Problem leży w mechaniźmie tylnej wycieraczki, który się psuje. Nie każdy o tym wie ale dysza tylnego spryskiwacza ma pryskać pionowo i nie ruszać się. Jeżeli dysza podąża za wycieraczką (co w sumie jest fajne) to mechanizm jest uszkodzony i na zamek oraz mikro-stycznik kapie płyn. W takich warunkach stycznik szybko koroduje i pada. Trzeba zdjąc poszycie tylnej klapy i uruchomić spryskiwacz tylnej szyby, jeżeli do środka kapie płyn to trzeba zając się najpierw wycieraczką. W serwisie zamawia się zestaw naprawczy (niestety nie tani ok 140 pln). W zestawie jest instrukcja wymiany - nie jest to trudne, trzeba się zaopatrzyć w odpowednie klucze do rozebrania mechanizmu. Jak naprawimy wycieraczkę, to dopiero wtedy z czystym sumieniem można się zabrać za zamek. Jeżeli zamek będzie suchy to musi działac parę lat. Numer katalogowy zestawu naprawczego to 8L0 998 711. Instrukcja wymiany

http://home.tiscali.nl/hobgob/alles%20wat%20IN%20de%20auto%20zit%20interieur/heckwmotor_rep_howto.pdf

Problem tylnej wycieraczki dotyczy też Polo i Golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności