Skocz do zawartości
Witold Rogowski

ESP - brak możliwości wyłączenia

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w historii, ale nic nie znalazłem.

 

Może ktoś przerabiał i potwierdzi lub podpowie; chciałem ostatnio trochę bokami polatać wykorzystując śnieg i niestety nie dało się. Nie mogłem zdjąć kagańca, czyli wyłączyć ESP. Żadnej reakcji na przycisk. W żadnej konfiguracji biegu, hamulca, gazu. ESP działa - prostuje, hamuje, spowalnia - a nie o to mi chodziło.

Żadnych błędów. Podejrzewam przycisk. Ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przytrzymałeś go dłużej...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście przytrzymałeś go dłużej...?

 

tak, jasne. To dłużej już do 15 sekund dochodziło. Z naciśnięciem hamulca, bez, ma P, na D, na S itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z naciśnięciem hamulca, bez, ma P, na D, na S itp...

A w czasie jazdy?

Za pół godzinki wsiądę do paszteta to sprawdzę kiedy się wyłącza i wieczorkiem skrobne jak to się u mnie dzieje. A czy przycisk trakcji masz podświetlony normalnie? W sumie najprościej byłoby zdemontować wtyczkę i spiąć na krótko, będzie wiadomo gdzie leży problem

 

mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy też nie działał, ani na D ani na S :)

Podświetlenie działa.

 

Pewnie przycisk padł, ale to tylko potwierdza moje konserwatywne poglądy, że auto z trakcją to jak gumowa lala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, a pasy miałeś zapięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm, a pasy miałeś zapięte?

taak. Dzieciaki też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałem ostatnio trochę bokami polatać

 

hmm, a pasy miałeś zapięte?

 

taak. Dzieciaki też.

 

O q-rwa , strach się nie bać :oszit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O q-rwa , strach się nie bać :oszit

 

bez przesady. Samochodem to przed każdym startem na skrzyżowaniu dzieciaki krzyczą "pal gumę!!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na wszystkie strony, działa w każdej z podanych przez ciebie opcji. Może w 3.2 nie da się wyłączyć trakcji przy niskich temperaturach bo komputer zakłada że może być ślisko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokladnie jak ten ESP dziala po wylaczeniu. Moze jest tak jak u mnie, niby esp wylaczony ale polatac bokiem troszke ciezko bo... bo jak daje gazu jest ok( kola kreca jak szalone), ale jak tylko zaczne lekko ujmowac zaraz slychac jak dziala abs i wychamowuje lub tez probuje wyprostowac system auto... Tak jak napisles prostuje, spowalnia, hamuje. Jak chcesz polatac bokiem musisz wyjac bezpiecznik od ABSu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie 2 zimy często bawiłem się z wył. ESP. Auto kręciło bąki jak szalone, wchodziło w zakręt w ślizgu z pędzeniem tylnymi kołami, prostowało dopiero przy kopnięciu w hamulec na pełnym gazie. Teraz przy jakiejkolwiek próbie wprowadzenia w poślizg odcina gaz, dohamowuje odjeżdżające koło. Żonie się podoba, ale nie do końca o to chodzi.

ABS działa bez zastrzeżeń, błędów nie ma. Wymienię wyłącznik, to nie jest jakiś koszmarny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podczas wchodzenia w poślizg odcina gaz to faktycznie jest coś nie tak. Ale możesz sprawdzić przycisk kompem

Edytowane przez popiolek4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli podczas wchodzenia w poślizg odcina gaz to faktycznie jest coś nie tak. Ale możesz sprawdzić przycisk kompem

mam do dyspozycji KTSa, MegaMacsa i Texę, niestety nei mam VAGa. Spróbuję na krótko, jeśli będzie OFF to wymienię przycisk.

A tak poza tym, to wszystko jest OK, przecież po to jest ESP w aucie, żeby je zamulać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez przesady. Samochodem to przed każdym startem na skrzyżowaniu dzieciaki krzyczą "pal gumę!!"
:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"pal gumę!!"
No to chyba nie są zadowolone z tego auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba nie są zadowolone z tego auta?

Nie są. Ale jeżdżą nim do szkoły :)

 

Dla potomnych - przycisk wymieniony, ESP można wyłączyć, ślizga się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko śniegu życzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odświeżę temat. Próbował ktoś całkowicie wyłączyć esp? Niby można ale coś u mnie nie działa. Przycisk działa jak należy, gdy dłużej nacisnę kontrolka świeci po czym gaśnie i później już przycisk nie działa aż do ponownego uruchomienia silnika. Ucieszyłem się bo myślałem że system jest całkowicie wyłączony i da się spokojnie polatać bokiem, ale niestety nie. Koła ładnie kręcą w poślizgu ale gdy tylko popuszczam pedał gazu od razu abs dohamowuje auto. Ktoś coś wie, słyszał, grzebał, a może źle wyłączam ten system, a może się nie da???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w b7 po przytrzymaniu guzika wyłącza się asr (kontrola trakcji) ale jak zacznę kręcić baczki to esp wchodzi do gry i prostuje auto...

to jest bol...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności