Skocz do zawartości
leadus

Licznik z Golfa Mk4 do Passata B3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wsadziłem licznik z mkIV do Passata B3 (wszystko jest podobne do siebie , a na golfie ciężko żeby ktoś pomógł więc piszę tutaj)

 

są małe problemy :

 

świeci się abs i poduchy - rozwiązanie już doczytałem ale będę próbował podpiąć to pod moje kontrolki tak żeby to wspólnie działało

ASR - również do masy

 

teraz te z którymi za bardzo nie wiem co zrobić

 

spalanie chwilowe i średnie - świruje (chwilowe pokazuje 99.9 a średnie w granicach ok 50l/100km ) chwilowe może i nie działać ale średnia lubię jak działa także jak jest możliwość zrobienia tego to chciałbym wiedzieć jak.

 

temperatura oleju - nie widzę tej opcji za bardzo a nie ukrywam lubię tę opcje

 

temperatura na zewnątrz - nie pokazuje nic , prawdopodobnie inne czujniki , tylko czy pasują pod wtyczki ?

 

jeżeli cokolwiek idzie zrobić programowo proszę o wskazówki

 

i to chyba na tyle :) mam nadzieje że mi pomożecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura na zewnątrz to bardzo prosty sposób ;)

od czujnika idą dwa kabelki - jeden podłączasz pod mase gdziekolwiek a drugi pod zieloną wtyczkę, pin 26 :)

 

natomiast co do spania średniego, to aby spalanie średnie dobrze działało, najpierw musi dobrze działać spalanie chwilowe, bo na podstawie tego obliczana jest średnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam oryginalnie czujnik w b3 i działał na starym liczniku , niby wystarczy podmienić

 

co do spalania to jak ogarnąć temat żeby pokazywał chwilowe spalanie , w liczniku b3 jest ta funkcja gdy włączymy zapłon z wciśniętym guzikiem od MFA (wtedy licznik wchodzi w jakiś tam tryb i można podglądnąć między innymi chwilowe spalanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam że na starym liczniku wszystko śmigało elegancko ;) a więc jest ktoś chętny do pomocy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak mozesz podaj numery obu licznikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1J0 919 881 to ten z MKIV VDO

357 919 033 FG to ten z B3 Motometr

Edytowane przez leadus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa Ci kolego ten licznik? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie działał , nie działała tylko wskazówka stanu paliwa ( do przerobienia pływak albo wymiana i rzeźba na taki z mkIV)i mfa nie działało jak należy (spalanie , temp zewnętrza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności