Skocz do zawartości
domcioo20

Analiza logow 1.9 tdi AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto to a6 c5. Ma silnik AFN wraz z uzywana turbina po czyszczeniu od AWX. Jedyne co mnie niepokoi, to czarny dym ktory pojawia sie po ciezkim bucie od niskich do wysokich obrotow... Widzialem to na biegu 3cim :/:

 

Log (0 - 003,013)

Log (1 - 008,011)

Log (2 - 004,010)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj log dynamiczny 004

loguj od 1500obr/min do 4500 obr/min:beach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeładowanie jest, trzeba mapę przerobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj log dynamiczny 004

loguj od 1500obr/min do 4500 obr/min:beach:

Oki... Na dniach podrzuce 004 tak jak mowisz... Moze jeszcze jakis poprawic log albo zrobic przy okazji jak bede jechal?

 

---------- Dodano o 11:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:44 ----------

 

Przeładowanie jest, trzeba mapę przerobić.

Tylko dlaczego jest to przeladowanie? Przeladowanie moze byc poprzez zuzyta turbine czy mapy auta tak jak mowisz? Przypomne ze turbo jest od AWX nie AFN... Moze dlatego taka roznica:hmm

 

Dodam tez ze auto ciezko odpala nawet w male mrozy, oraz troszke twardo chodzi przez pierwsze minuty...

Edytowane przez domcioo20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób komplet logów to się okaże czemu pali gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrób komplet logów to się okaże czemu pali gorzej

Nie ma sprawy! Jutro postaram sie podeslac wszystkie logi. A tak przy okazji mozecie zerknac na logi mojego passata AHU? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zerkam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczny nie wyrabia. Turbo przeładowuje, ale jest to akceptowalne - 1,3b nic jej nie będzie. Ewentualnie wydłuż sztangę o 0,5-1 obrotu. Do oceny brakuje loga 001. Generalnie zrób komplet logów, tylko dużo dłuższe rób te logi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logi porobie w tym tygodniu poniewaz mam problem z olejem... Wymienialem filtr oleju jak i sam olej jakies 2 tyg, temu no i dzisiaj patrzylem ze na bagnecie nie ma NIC. Wyjolem gumowy lacznik od egr i tam znalazlem troszke oleju...

 

Czy po logach mozna wyeliminowac turbine? Czy to ze puszcza olej nie ma znaczenia w dzialaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dolocie zawsze jakieś ilości oleju znajdziesz tym się nie przejmuj, jeśli nie masz wycieków nigdzie to albo turbo bierze olej albo sam silnik. Zalej olej i sprawdzaj co jakiś czas ile oleju z bagnetu ubywa porownaj to z przejechanmi kilometrami i biedzisz miał czarno na białym ile l/km ci bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spore. Sam mam podobnie w AHU ale olej później to doszczelnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spore. Sam mam podobnie w AHU ale olej później to doszczelnia...

No wlasnie... A czy przez takie luzy moze mi turbo puszczac olej? Jutro mam zamiar rozpiac ic i zobaczy sie ile jest tam oleju :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie masz luzów wzdłużnych czyli poruszając wirnikiem przód tył to ten luz osiowy który pokazałeś po wypełnieniu olejem i rozgrzaniu się elementów turbiny pewnie jest dużo mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie ma wzdluznych... Tylko takie jak na filmie :hmm Dzisiaj niestety nie dobralem sie do ic zeby sprawdzic czy nie ma w nim oleju poniewaz wymieniam paski, napinacze i wisko. Jutro mam nadzieje ze wszystko ogarne i zobacze co i jak z tym ic i dolotem.

 

Sciagnelem szlange z IC. Poplynelo pare kropel oleju. Zalaczam film :

 

http://www.youtube.com/watch?v=OL47GVUXm14&feature=youtu.be

 

Czy taki stan rzeczy jest problemem? Czy takie ilosci oleju sa dozwolone? Prosze o odpowiedz... Jutro mam jechac w trase i nie wiem czy pchac sie tym autem :hmm

Edytowane przez domcioo20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UUU sporo... Robiłeś test z odmą? Bo jak nie, to nawet się nie odzywaj w temacie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UUU sporo... Robiłeś test z odmą? Bo jak nie, to nawet się nie odzywaj w temacie:P

Problem w tym ze nie pije wina ani szampana i nie mam korka zeby zaslepic odme ... xD Dzisiaj cos mi sie wydaje ze wypije... Eh... Czego to sie nie robi dla kochanego auta :mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej w dolocie jest spowodowany albo puszczaniem turbo (pewnie Twoje coś tam puszcza już) lub z odmy jeżeli nie robiłeś testu z odmą w butelce to możesz zrobić.

Ja na własnym przykładzie mogę powiedzieć że po 5000 km z butelką wylałem z niej może z 50 ml czyli bardzo niewiele. Ile ubywa Ci oleju ??

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten przykład po 1000 km wylewałem stamtąd pół litra (0.5) oleju .... Dziś wymieniłem uszczelniacze zaworowe i będzie lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności