Skocz do zawartości
harmoniush

Podnoszące się obroty i dziwne telepanie samochodem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam Passata B6 z silnikiem 1,6 TDI-CR 105KM CAYC.

Od początku po zakupie zauważyłem u niego dziwne zachowanie silnika.

Otóż zdarza się, że podczas jazdy i zatrzymaniu (nie używam systemu START/STOP - niemal za każdym razem go wyłączam) przy rozgrzanym silniku - komputer podnosi obroty biegu jałowego tzn. na niecały 1000 obr./min i spalanie ze standardowych 0,5-0,6 l/h spada do 0,3 l/h i czuć wyraźne jakby "telepanie" / "lekkie drgania" / "kołysanie" samochodu oraz nie działa wtedy system start/stop (jeśli jest aktywny) wyświetla mi się przekreślona ikona, ale poza nią żadna z kontrolek się nie zapala. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika obroty są właściwe i spalanie standardowe.

Dzieje się to rzadko, ale mimo wszystko denerwuje i zastanawia, co może być tego przyczyną i czy to normalne zachowanie. Dodam, że zapełnienia DPF to około 15/70g (22%).

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez harmoniush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypala sie DPF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego r1u0d2y skoro jest tak, jak mówisz, co powinienem zrobić, albo czego nie robić podczas tego procesu? Nie gasić go i jeździć, aż się obroty unormują, czy wystarczy go na wolnych zostawić i czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz normalnie jak jeździłeś....To proces standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zakonczy procesu podczas cyklu pracy, to automatycznie uruchomi go po ponownym starcie silnika. Takze bez stresu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie zakonczy procesu podczas cyklu pracy, to automatycznie uruchomi go po ponownym starcie silnika. Takze bez stresu :)

 

Zauważyłem właśnie dzisiaj, że jak już w miarę dogrzał silnik to uruchomił znowu ten proces.

Wszystkim wielkie dzięki i wszystkiego co najlepsze w 2014r. szczególnie braku kosztownych remontów naszych Passków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dzisiaj podczas jazdy po mieście wyskoczyła mi pomarańczowa ikona filtra DPF.

Czytałem co nieco na ten temat, ale już zapytam, żeby było razem z poprzednim wątkiem.

Czy trasa do Niemiec (1000km autostradami), którą pokonam w Niedzielę mojemu Passkowi wystarczy i ikona sama zniknie, czy muszę jeszcze coś zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegoń porządnie a co do innych możliwości to możesz wypalić za pomocą kompa elektronicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegoń porządnie a co do innych możliwości to możesz wypalić za pomocą kompa elektronicznie.

 

Nie mam dostępu do kompa także na razie pozostaje mi przegonić go tak jak mówisz :) Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam dostępu do kompa także na razie pozostaje mi przegonić go tak jak mówisz :) Dzięki za odpowiedź!

 

50 km autostradą i nie tylko wystarczyło. W pewnym momencie pomarańczowa ikonka zgasła i praca silnika wróciła do normy. W niedzielę 1000 km do Niemiec więc mogę spać spokojnie :) Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi obrotami w 1,6tdi to jest chyba normalne. Kiedy auto z pracującym silnikiem dłuzej stoi w bezruchu (powiedzmy kilka sekund) obroty spadają do ok. 890obr/min. Po ponownym ruszeniu i zatrzymaniu pojazdu przez chwile utrzymują sie na poziomie 950obr/min, podobnie jadąc na luzie: również sa podwyższone. Uważam, ze jest to celowy zabieg, żeby np przy ruszaniu nie zaduszać silnika. DPF nie ma tu nic do tego, bo nasz Passat robi trasy autostradowe w 70% i nawet nie domyslam sie kiedy był DPF wypalany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności