Skocz do zawartości
Michal1980

Passat B8 od sierpnia 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe Mondeo widziałem i siedziałem na prezentacji. Jako użytkownik aktualnego modelu muszę przyznać, że auto mi się podoba choć jest troszkę mniejsze. Moja konfiguracja z 240KM w benzynie, skórze i automacie wyszła poniżej 150k. Jeśli miałbym wybierać między Mondeo a Passatem, brałbym Mondeo. Lepiej wygląda, ładne w środku i na zew i przede wszystkim tańsze. Ale Mazda6 po lifcie bije obydwa na głowę moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis spotkany :)

[ATTACH=CONFIG]125606[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]125607[/ATTACH]

 

No ale to raczej nie B8 tylko B7 na rynek USA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A deska w środku od b8.

Więc bankowo b8 na amerykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A już myślałem że to b8 :)

Tylko pytanie dlaczego deska rozdzielcza była w nim taka sama jak w nowym b8 ? Szkoda że foty nie zrobiłem ale nie chciałem za bardzo przy bim latać z aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że nie kupiłeś go okazyjnie z tymi szybkimi ruchami... :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartem przeciez mowilem ze to B7 USA :)

Tam wszystko inne. Passat nie passat a jednak passat

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle gdy pojawia się nowy passat to większość go krytykuje. Natomiast później gdy już będzie stać ich na używaną B8 to nagle okazuje się że zmieniają zdanie i twierdzą że to wspaniały samochód. Oczami to kupują kobiety a nie mężczyźni. Dla mnie ważniejsze jest bezpieczeństwo, komfort, parametry techniczne, precyzyjna skrzynia DSG, utrata wartości, jakość materiałów itd. Mazda jest piękna ale co poza tym? W jakim elemencie jest lepsza od B8? Proszę o konkrety. Moja konfiguracja po negocjacjach to HL 150KM DSG+pakiet business+nawigacja discover pro+aktywny wyświetlacz+kamera cofania+wspomaganie parkowania+pakiet easy open+pakiet lusterka+pakiet oświetlenie+łopatki przy kierownicy+przyciemniane szyby+ alarm+dodatkowa gwarancja. I to wszystko za niecałe 144tys. Premiera już niebawem więc zamiast krytykować coś czego nie widzieliśmy i nie dotykaliśmy to poczekajmy jeszcze tylko 2 dni i 13 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zwykle gdy pojawia się nowy passat to większość go krytykuje. Natomiast później gdy już będzie stać ich na używaną B8 to nagle okazuje się że zmieniają zdanie i twierdzą że to wspaniały samochód. Oczami to kupują kobiety a nie mężczyźni. Dla mnie ważniejsze jest bezpieczeństwo, komfort, parametry techniczne, precyzyjna skrzynia DSG, utrata wartości, jakość materiałów itd. Mazda jest piękna ale co poza tym? W jakim elemencie jest lepsza od B8? Proszę o konkrety. Moja konfiguracja po negocjacjach to HL 150KM DSG+pakiet business+nawigacja discover pro+aktywny wyświetlacz+kamera cofania+wspomaganie parkowania+pakiet easy open+pakiet lusterka+pakiet oświetlenie+łopatki przy kierownicy+przyciemniane szyby+ alarm+dodatkowa gwarancja. I to wszystko za niecałe 144tys. Premiera już niebawem więc zamiast krytykować coś czego nie widzieliśmy i nie dotykaliśmy to poczekajmy jeszcze tylko 2 dni i 13 godzin.

 

Passat już chyba dawno przestał być wspaniałym samochodem. Nadal jest dobry, nie przeczę ale nie zauważyli w VW, że konkurencja mocno depcze im po piętach. I kolejny raz podkreślę: jeśli Passat ma być stawiany za wzór, to powinie oferować więcej niż konkurencja, więcej niż to co teraz można wyczytać w folderach czy krótkich testach. Być może pierwsza jazda zweryfikuje mój pogląd, ale obawiam się, że za te pieniądze oczekiwać będę czegoś więcej.

Zapytam odwrotnie: co oferuje nowy Passat, czego nie dostaniemy u tańszej konkurencji? Jeździłem sporo dwoma Mazdami 6: V6 i diesel 175 KM. Obie kombi, w top wersji, automat. Zgoda, auto mniejsze od Passata, ale nie wiem czy tak odczuwalnie w codziennej eksploatacji. W moim odczuciu M6 miała jedną wadę: drgające boczne lusterka przy prędkościach... nieprzepisowych (dużo jeżdżę po autostradach i wiem, że to by mnie denerwowało). Automat chodzi doskonale, łopatki szybkie przy redukcji, niepotrzebne przy deptaniu w górę. Oczywiście hydraulika więc nie ma tego surowego bicia biegami na odcięciu. Diesel 175, automat, biksenon, navi, skóra, doskonałe audio, wskaźniki martwego pola, adaptacyjny tempomat, automatyczne hamowanie, lekko poniżej 150 tys.

Minusem brak czteropęda, plusem atmosferyczna, niesamowicie przyjemna V6.

Na + Passata: ledowe reflektory (w P508 w nocy sprawdzały się doskonale), 240 diesel (chociaż Mondeo odgraża się że też będzie coś takiego miało) zakładając, że nie będzie jak z pierwszymi 2.0 TDI.

Podstawowym minusem w Passacie jest dla mnie to, że chcąc być coraz młodszym, patrząc na Passata czuję się coraz starzej :)

I tak jak ktoś wyżej napisał - chce się spróbować czegoś innego. Czy lepszego to nie wiem, ale innego. Może CC na bazie B8 wniesie odrobinę emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem dzis w salonie... Wersje HL...na żywo wygląda nieco lepiej niz na zdjęciach.jest elegancki i prosty:):) jak każdy inny VW:) wnętrze robi dobre wrazenie , miejsca dużo, materiały ok.. Te długie nawiewy na desce będą idealnie sie kurczyć:):)..oświetlenie ambiente robi fajne wrażenie... Z zewnątrz no cóż.. Ładny przód...zgrabny tył...koniecznie muszą być felgi min 17 bo na 16 robi sie śmiesznie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos LED, to na tubie jest porownanie led seata i bixenona chyba audi i led swieci rowniej na drogowych ale na mijania, xen po prostu go zjada. Chyba ze traz wyszla jakas nowa generacja led, ale jesli nie to wole bix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apropos LED, to na tubie jest porownanie led seata i bixenona chyba audi i led swieci rowniej na drogowych ale na mijania, xen po prostu go zjada. Chyba ze traz wyszla jakas nowa generacja led, ale jesli nie to wole bix.

 

 

Proponuje filmik

Jeżeli zmieniać samochód to przede wszystkim dla "aktywnych" ledów - coś co chyba robi różnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Witku Rogowski mam już cennik mazdy 6 po FL i wygląda to następująco. Mazda 2.5 192KM automat benzyna najbogatsza wersja cena z lakierem 143tys, Passat HL 1.8tsi DSG 180KM + dodatki 136tys. Mazda 2.2 diesel 175KM automat najbogatsza wersja 157tys, Passat HL 2.0 TDI 190 KM DSG + dodatki 150tys. Ceny aut z podobnym wyposażeniem. Jak widać różnice znaczące więc Mazda jak dla mnie przegrywa już na starcie. Problemem w Maździe jest fakt że nie dają rabatów i tu jest pies pogrzebany. Rabat przysługuje tylko gdy mamy flotę aut lub gdy kupujemy więcej niż jedno auto. Natomiast ciekawostką jest fakt że w Maździe 6 po FL będą już pełne światła w technologi LED tak jak w Passacie. Ja jadę oglądać B8 jutro ale w ciemno obstawiam że będzie to nowy wzór do naśladowania w swojej klasie. Widzę również że pierwszą opinię pozytywną już mamy zamieszczoną przez dziura75.

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Panie Tomaszu, w moim odczuciu ceny zbliżone (chociaż nie porównywałbym V6 do TSI). Można rozbierać dodatki na czynniki pierwsze ale również nie o to chodzi.

Daleki jestem od twierdzenia, że Mazda jest rewelacyjna, a Passat do niczego. Absolutnie nie. Uważam tylko, że skok jaki zrobiła Mazda (Opel, Hyundai, Peugeot, Kia) w ciągu ostatnich 10-15 lat jest o wiele większy niż to czego dokonał VW.

pees, można otrzymać w Maździe rabat na 1 szt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak moja opinia jest raczej pozytywna, jestem na 90% zdecydowany na zakup ale ta decyzja bardziej wypływa z faktu, że chciałem mieć paska oraz z tego, że ani insignia ani mondeo nie spełniają lepiej moich oczekiwań. Natomiast pewien niedosyt pozostaje z uwagi na to, że auto jest bardzo zachowawcze stylistycznie (tak tak wiem, że passat zawsze taki był), jak ktoś tu powiedział wręcz nie wygląda na kasę jaką trzeba za niego dać. Poza tym ma parę elementów które mi się nie podobają (małe szybki w przednich drzwiach, nawiewy przez całą deskę itd) Np insignia FL wygląda bardziej nowocześnie, mondeo też jest ciekawsze wizualnie ale passat jak to passat jest lepszy w innych apektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiadomo o której godzinie rozpoczyna się prezentacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko otworzą od rana salony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności