Skocz do zawartości
adrusek

Pomoc w kupnie na "ebay"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje coś kupić na ebay ale nigdy tego nie robiłem.

I do tego trzeba zapłacić w dolarach przez paypal.

Czy ktoś mógłby to zrobić a ja bym oddał za wszystko.

 

 

Dzięki

Edytowane przez adrusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wysylka ze stanow roznie bywa raz sie uda raz nie I trzeba jeszcze doliczyc

clo bo paczke zatrzymaja I jak cla nie zaplacisz

to paczki nie odzyskasz a kasa pojdzie....

Zobacz czy nie ma tego samego produktu na ebayu uk lub de ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplacisz przelewem przez paypal z automatu przeliczy ci dolary albo euro na pl. Tak kupowalem na focalprice z chin kabelek obd do opla.

 

FAKT paczka przychodzi otwarta bo na celnym spr co jest wysyłane i przychodzi oklejona folia przez urzad celny. Wszystko zależy co się kupuje nie wszystko jest obłożone opłatą celną

Edytowane przez hahorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety swoje usunąłem jakieś 2 tyg temu po otrzymaniu maila o zmianie regulaminu i z tego co wyczytalem cos tam na wymyslali ze juz niektore transakcje będą płatne tyle zapamietalem nie wczytywalwm sie i konto skasowae. ;) może nie potrzebnie nie wnikam ale z tym już nie pomogę.

 

Co do paypall mozesz je założyć w 5 min to nic skomplikowanego a placisz i tak przelewem przez swoj bank wiec wydaje mi sie ze mozesz sam temat ogarnąć bez niczyjej pomocy.

 

Co do towaru. U nas tego nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest odpowiednik na allegro ale już nie taki śliczny;)

Ile Tobie szła ta paczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem z chin i szlo do 2 tyg z tego co pamietam. I nie placilem żadnego cła dodatkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz długo paypal księgował pięniażki po przelaniu z twojego konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5sekund ;) jest to płatność online. Jak jest sygnał że transakcja została zaakceptowana to paypal traktuje to jakby mial kase na koncie. Nie wiem czy aby na pewno Cię dobrze zrozumiałem. ;)

 

Nie robisz przelewu z swojego konta na paypal nie ma takiej potrzeby są to tak jakby wirtualne pieniądze które są ściągane potem z twojego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a u mnie kazali zrobić przelew z mojego konta na konto paypal i dopiero z tego moge zapłacić za zakupiony przedmiot. Wczoraj zrobilem przelew ale jeszcze pieniążków nie ma na koncie paypal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to lipa. Może sie coś pozmienialo.

 

Ale

 

Ja nie mam karty kredytowej jednak karte debetowa tez mozna do takiego konta dodac jako kredytowa i mi to zrobilo tak samo jak plavisz za zakupy na allegro przy pomocy payU ;) więc może Ty karty nie dopisales do pay pal a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem drugą możliwość zapłaty niż dodawanie swojej karty jako metodę zapłaty, Bałem się, że któregoś dnia by mogli sami sobie pobierać różne opłaty z mojego konta. Wybrałem metodę drugą zapłaty za przedmiot

"Dodaj do konta PayPal środki ze swojego rachunku bankowego

 

Możesz przelać pieniądze na swoje konto PayPal wyłącznie z własnego rachunku bankowego, w walucie PLN. Potrzebny Ci będzie identyfikator przelewów, który musisz wprowadzić dokładnie w takiej postaci, w jakiej jest widoczny poniżej.

 

Krok 1. Aby dokonać przelewu krajowego na swoje konto PayPal, zaloguj się przez Internet do swojego rachunku bankowego i postępuj zgodnie z instrukcjami banku.

Krok 2. Gdy pieniądze dotrą na Twoje konto PayPal, wyślemy Ci wiadomość e-mail. Przelewy są zazwyczaj przetwarzane w ciągu 1-2 dni roboczych (choć może to nastąpić szybciej), pod warunkiem otrzymania przez serwis PayPal prawidłowych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba oczywiste, że przelew z rachunku idzie dłużej (zazwyczaj ok.24h), korzystając z Paypal lepiej mieć zarejestrowaną kartę płatniczą - raczej nie zdarza się, żeby pobierali cokolwiek innego niż kwotę transakcji

 

P.S. Mogłeś też skorzystać z przelewu w formie ELIXIR - zazwyczaj w ciągu kilku godzin środki są już na koncie odbiorcy ale to dodatkowo płatna usługa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś gorszą i wolniejszą metodę jak napisał kolega SEREK, nie ma się co bać nic Ci nikt nie zabierze, a po zakończonej transakcji zawsze mogłeś kartę usunąć i po problemie, teraz pozostaje czekać.

 

Ja kiedyś używałem kalkulatora elektronicznego do obliczenia jak długo np przelew pójdzie z banku xxx do yyy analizując ich godziny księgowania itd, ważne z jakiego banku robisz przelew i o której godzinie, czy to wolny dzień od pracy czy roboczy itd. pisało mi że kasa na tym koncie miała być po 4h a była po 14 ;) więc nie ma co wierzyć w te zapisy teraz musisz czekać aż kasa dojdzie przypuszczam że w przypadku paypal to nie będzie zbyt szybko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem drugi przelew metoda blyskawiczna no to po 5 minutach pieniazki byly na paypal. A tamtego pierwszego przelewu jeszcze nie ma. Kupione i zapłacone. Zobacze teraz kiedy przyjdzie paczka i bede czekac kiedy dojdą tamte pieniazki na konto.

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności