Skocz do zawartości
Michal.Enter

Jaki wybrać multimetr.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuje kupić sobie multimetr do zastosowań amatorskich i troszkę zaawansowanych (studiuje automatykę). Wiem ze na porządny trzeba wydać około 700-1000zl. Ale jak to student szukam czegoś tańszego. I pytanie moje brzmi, co warte są te multimetry na allegro po 50zl? Czy pokazują w miarę prawdę? Podlinkujcie coś ciekawego, jakieś konkretne modele których używacie. Kupić jakiś no name china czy podstawowy multimetr z uni-t? Ceny podobne w sumie. Powiedzmy ze górna granica to 100 zł z przesyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich zastosowań podstawowy multimetr będzie w sam raz. Np. taki:

http://allegro.pl/miernik-multimetr-uni-t-ut39a-ut-39a-unit-fvat-i3618799219.html

 

Takie "za 50zl" wbrew pozorom do amatorskich zastosowań też dają radę. Używałem swego czasu przez 5 lat technikum takiego sprzętu i też spisywał się przyzwoicie:

http://allegro.pl/ag225a-miernik-cyfrowy-multimetr-iglowy-dt-830b-i3644550106.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik UNI-T. Co prawa to już chińczyk w pełni ale na potrzeby amatorskie daje radę i jest dość popularny. Posiadają nawet w ofercie np mierniki izolacji czy pętli zwarcia ale już ich nie legalizuje...

Reasumując ja polecam :) sam zajmuje się montażem zabezpieczeń m.in elektronicznych i bez miernika ani rusz. Tylko polecam zakupić od razu dobre jakościowo sondy :P (ja kupiłem UNI-Ta długie, giętkie, szare, 2 lata w terenie i wytrzymują)

 

Tak naprawdę to musisz sam wybrać model dla siebie w zależności od tego co będziesz mierzył w jakich zakresach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Miałem wątpliwości co do Unita ale rozwialiscie je.

Kupiłem UT90A UNI-T. Na sam początek na pewno wystarczy. Wraz z nabieraniem doświadczenia będzie można pomyśleć o zmianie na lepszy :-)

Dzięki za pomoc :-)

Edytowane przez Michal.Enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności