Skocz do zawartości
Gość derg

chip&automat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blacky23

pytania o moc nie było- nie zauważyłem- sorx:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość v6tdi180ps

Witam!

Mam passat 99rok TDi V6 4motion tiptronic variant.

Ostatnio tuningowalem auto w gdansku.

koszt 1600zl

teraz auto posiada 187KM i moment wzrosl do okolo 395nm.

Auto przyspiesza duzo szybciej i nie ma zadnych problemow ze skrzynia, czuc roznice miedzy zwyklym silnikiem a tuningowanym. Kolega ma 2.5Tdi v6 ale naped na przod. Przed tuningiem zostawial mnie z tylu na swiatlach, natomiast po tuningu on wdycha moje spaliny z dwoch tylnych rurek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1.9 TDi 90, 110, 130 oraz w 2.5 TDi 150, 180 przy klasycznym chip tuningu (podnoszenie mocy tylko poprzez modyfikacje oprogramowania w ECU) nie trzeba modyfikować żadnego programu w skrzyni biegów. Należy po prostu mapy w sterowniku silnika opracować trochę inaczej niż w przypadku silników z manualnymi skrzyniami biegów. Jeżeli tuner ma pojęcie i doświadczenie nie będzie żadnych problemów z pracą skrzyni biegów...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blacky23

serdeczne dzięki za info. - pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 1.9 TDi 90, 110, 130 oraz w 2.5 TDi 150, 180 przy klasycznym chip tuningu (podnoszenie mocy tylko poprzez modyfikacje oprogramowania w ECU) nie trzeba modyfikować żadnego programu w skrzyni biegów. Należy po prostu mapy w sterowniku silnika opracować trochę inaczej niż w przypadku silników z manualnymi skrzyniami biegów. Jeżeli tuner ma pojęcie i doświadczenie nie będzie żadnych problemów z pracą skrzyni biegów...

 

Pozdrawiam.

 

... a jak jest w przypadku 19 TDI 115 automat?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 1.9 TDi 90, 110, 130 oraz w 2.5 TDi 150, 180 przy klasycznym chip tuningu (podnoszenie mocy tylko poprzez modyfikacje oprogramowania w ECU) nie trzeba modyfikować żadnego programu w skrzyni biegów. Należy po prostu mapy w sterowniku silnika opracować trochę inaczej niż w przypadku silników z manualnymi skrzyniami biegów. Jeżeli tuner ma pojęcie i doświadczenie nie będzie żadnych problemów z pracą skrzyni biegów...

 

Pozdrawiam.

 

... a jak jest w przypadku 19 TDI 115 automat?

 

Pozdrawiam

 

tak samo jak napisał kolega Rogalotti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Myśle myśle i chyba w końcu trzeba podjąć działanie i poczuć trochę więcej mocy. Chyba mnie przekonaliście, że nie będzie sensacji przy Tiptronic.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na chip w pasku 2004 2.5 tdi v6 automat

 

przekulane ma 160000 niektorzy mowia ze nic nie bedzie a drudzy ze przy takim przebiegu lepiej nie szalec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Rób spokojnie a potem ciesz się fajną jazdą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze sie troche rozkreciliscie a nie zapytaliscie sie kolegi jaki ma ten automat bo triptonik a zwykly 4 biegowy automat to wielka roznica!!!U mnie avb mam automat 4 biegowy zrobilem chip na 140 automat jeszcze wyrabial ale pozniej padly mi wtryski wiec od razu wstawilem od 130 do tego nowy program wyszlo jakos kolo 160km ale automat zglupial calkiem i musze go wymienic na skrzynie manualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności