Skocz do zawartości
Gość derg

chip&automat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość derg

chipował ktos moze passata z silnikiem 1.9tdi 110KM na automacie? Macie jakies za lub przeciw ? Mam propozycje wgrania programu za 1000zł i to wszystko mierzone bedzie g-techem przed i po bo podobno automatow nie hamuje sie na zwykłych hamowniach tylko sa do tego jakies specjalne i jest ich tylko kilka w polsce..

 

Moj pasat: 1.9tdi 98r automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

co do chamowni to prawda. ciezko automata zhamowac. tzreba wprowadzic skrzynie w tryb awaryjny (blokada 3 biegu.) do tego trzeba miec specjalny program do korekty ze to automat (naturalny "uslizg sprzegla") a nie manual

 

duzym + automatów jest to ze po modach nie trzeba zmieniac tarczy sprzeglowej bo jej poprostu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił b5 3bg ze zwykłym automatem i teraz chce go wirusować gdzieś słyszał że po modyfikacjach szarpie automatem i trzeba robić jakieś korekty w sterowniku automatu ,ile w tym prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
korekty w sterowniku automatu ,ile w tym prawdy?

 

prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda moj mechanik robil wirusa w bmw 3 z automatem to zmieniali takze program w szkrzyni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda :krzeslem: ,zmierzyc mozna bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
zmierzyc mozna bez problemu

 

co to znaczy bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedziesz na hamownie i mierzysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

no to wytlumacz pokoli jak taki pomiar wyglada. bo ja meirzylem auto z automatem i z manualem i "czynnosci pomiarowe" roznily sie znaczaco.

 

 

ale moze ja sie nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

No właśnie jak to jest ?

 

Pomiary itd...virus, czy trzeba też skrzynię zawirusować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jak to jest ?

 

Pomiary itd...virus, czy trzeba też skrzynię zawirusować ?

trzeba szkrzynie zawirusowac:) ja jak uzbieram kase to zrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób najpierw wirusa silnika a skrzynia tiptronic sama się przystosuje ... w tej skrzyni i tak działają wysokie momenty i ona je znosi bardzo dobrze a jak się ma podniesioną moc w autku to nie warto grzebać jeszcze przy skrzyni żeby o 0.05s szybciej przełączyła na wyższy bieg lub szybciej zredukowała po wciśnięciu gazu w podłogę. Moim zdaniem jest bardzo szybka i nie ma co w niej zmieniąć, przy dynamicznej jeździe zmienia biegi bardzo szybko i płynnie. Jedyne co słyszałem to można ją zmusić przez zmiane w programie żeby szybciej zmieniała biegi na wyższe, np:. przy 1500obr/min można wrzucić 5 bieg ... co uważam za szczyt debilizmu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luka
Znajomy kupił b5 3bg ze zwykłym automatem i teraz chce go wirusować gdzieś słyszał że po modyfikacjach szarpie automatem i trzeba robić jakieś korekty w sterowniku automatu ,ile w tym prawdy?

 

Ja mam paska w automacie i po wirusie nic nie szarpie. Nic nie trzeba było zmieniać w sterowniku skrzyni. Dla bezpieczeństwa po wirusie pojechałem do znajomego mechanika sprawdzić, czy ze skrzynią wszytko w porządku, wymieniłem olej i filter w skrzyni i tyle.

Chodzi jak ta lala. :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymon Octa

luka, piątek hamownia prawdę Ci powie :okulary:

Jedziemy mierzyć moją Bestie i Fabke, twój Patison mile widziany :027:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luka

Tymon Octa, Ok szwagro. Oczywiście, że jadę. :ok: Czas najwyższy sprawdzić ilość koników. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luka, Widzę że jesteś z moich okolic .Gdzie to wirusowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blacky23

witam wszystkich- potrzebuje pomocy

mam paska z 2002 r 1.9 tdi 130 KM tiptronic

chciałbym podnieść moc- jestem z pod Bydgoszczy, ale u mnie chyba nie ma żadnej profesjonalnej firmy

Może koledzy z wielkopolski (myśle o Poznaniu) pomogą- za każdą pomoc- zgóry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KONTAKT MASTERS w POZNANIU

 

 

Proszę kolego ... ja robiłem w Gdańsku w firmie TUNE-UP.PL (diagnostyka, wgrywanie, dostarajanie) ale program był od Masters Tuning ... jedna z najlepszych firm w polsce ... magicy od TDI. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blacky23

Marios- dzięki

pytanko- jaką moc masz teraz, ile to kosztowało i czy zmieniałes jakies dodatkowe podzespoły

najważniejsze- jestes zadowolony?

pozdrawiam i miłego dnia :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności