Skocz do zawartości
Dandek88

Dziwny odglos z okolic rozrzadu. FILM 1.9 tdi AWX.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tak pracował silnik po wymianie rozrządu:

. Musiałem jeszcze raz zwalać przód i wymienić pompę wody na drugą. Edytowane przez Alexx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd miał zrobione niecałe 2000km. Strzelił w trakcie jazdy. prędkość ok 40kml/h Był głośny pisk jakby uślizgującego paska i auto straciło znacznie moc, przejechałem z 100 metrów jak wcisnąłem sprzęgło to silnik zgasł. Nie odpalałem go gdyż dojechałem na luzie do domu i po otwarciu maski ujrzałem z pod osłony rozrządu strzępy. Widziałem co to może znaczyć.

Ale jak ściągnąłem osłonę to się zdziwiłem, pasek jest o połowę węższy, dosłownie pół paska wyszarpało, możliwe że zębów nie pozrywało i jutro z mechanikiem to całkiem rozbierzemy ale jest nadzieja że pasek przeskoczył tylko o ząbek może dwa. Bo silnik nie zgasnął od razu a tak jak by go tylko przymuliło. Później już nie kręciłem rozrusznikiem. Postaram się zrobić zdjęcia bo jak dlamnie to dziwny przypadek

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kolego "Alexx" z jakiej firmy miałeś tą wadliwą pompę wody? Ja teraz miałem "Dolza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik przeżył. przyczyną uszkodzonego paska było ciało obce pod osłonami rozrządu. Efektem tego było uszkodzone koło zębate wału i poszarpany pasek rozrządu i to co najgorsze to obawy o silnik ale na szczęście nie potrzebne... A

A co do tematu wymieniłem też pompę wody na Hepu a pasek założyłem Dayco i odgłos rozrządu jest całkiem inny, po prosty nie słychać już tego szumu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie przypominam..... też miałem na bank Dolza.. ale po zmianie silnike już nie pamiętam jaką pompe wsadziłem ;/

 

może i jest to jakies rozwiazanie.... unikać pomp Dolz'a, ale podejrzewam że jeździ na tym pół polski więc byłoby o tym głośniej w internecie.

 

ciesze się że silnikowi się nic nie stało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcia. Sami oceńcie jak ten pasek wyglądał. Obraz 017.jpg

Obraz 016.jpg

Obraz 001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załączam zdjęcia. Sami oceńcie jak ten pasek wyglądał. [ATTACH=CONFIG]132922[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]132923[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]132924[/ATTACH]

 

:przestraszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że sie to nie upitoliło..... to co tak go w końcu wyszarpało ? pisałes coś o jakimś obcym ciele ? Czy któraś rolka go tak załatwiła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dosłownie tak jakby coś metalowego wpadło do rozrządu, możliwe że w trakcie wymiany rozrządu przez mechanika lub już po. zaklinowało się między kołem zębatym wału a obudową silnika, uszkodziło pierwsze koło zębate i przy tym oczywiście niemal że nowy pasek rozrządu. Ciężko stwierdzić co to było bo zostało dużo dziadostwa z koła zębatego no i ślady na obudowie.

Jak tylko komuś pokazuje ten pasek to nie wierzy że silnik przetrwał. A wydaje mi się że fuksem było to że stało się to niemal pod domem i nie wpadłem na pomysł żeby od razu odpalać silnik.

Edytowane przez aduski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem ponieważ od jakiegoś czasu borykam sie z dziwnym odgłosem..

Nie mam pojecia kompletnie co to moze byc.

Załączam link z YouTube.

Facet ma taki sam problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% turbo. Obejrzyj i poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności