Skocz do zawartości
bandzior2

Kurs spawacza - pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam porobić sobie kursy na spawacza. Mam w planach na start wpierw MAG, MIG, elektrodówkę i jeszcze chciałbym kurs na cięcie palnikiem acetylo-tlenowym.

Teraz pytanie. Czy jeżeli bym sobie zrobić kurs na spawanie gazowe czy mogę też tedy ciąć palnikiem?

Który kurs na spawarki proponujecie zrobić na początek?? W miesiąc się z jednym kursem wyrobię??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zrobić kurs na tig'a i mag'a ? gazowe bym sobie odpuścił . Czy w miesiąc się wyrobisz ? to zależy od twojego czasu , od ilości kursantów i jak często są zajęcia , ja na tiga miałem 3 razy w tygodniu i cały kurs zrobiłem jakoś w 1.5 miecha .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci jutro. Mój znajomy posiada Firmę, przeprowadzającą szkolenia w interesujących Cię kierunkach.

Przypomnij mi na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie lepiej zrobić kurs na tig'a i mag'a ? gazowe bym sobie odpuścił . Czy w miesiąc się wyrobisz ? to zależy od twojego czasu , od ilości kursantów i jak często są zajęcia , ja na tiga miałem 3 razy w tygodniu i cały kurs zrobiłem jakoś w 1.5 miecha .

 

Właśnie się zastanawiam. Na MAG'a na pewno, na MIG'a mi mówił chłop że mało firm spawa aluminium. TIG też myślałem. TO skoro spawanie gazowe odpada to wziąć cięcie palnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobić sobie Tig tym można spawac wszystko od aluminium po tytan. I co najważniejsze jest to bardzo czyste spawanie tz.nic nie pryska nie strzela. Super. Sam pracuje jako spawacz tig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje zrobić sobie Tig tym można spawac wszystko od aluminium po tytan. I co najważniejsze jest to bardzo czyste spawanie tz.nic nie pryska nie strzela. Super. Sam pracuje jako spawacz tig.

 

A który TIG. 1.1 czy 141 (21/22)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam nad kursem spawacza :D i czy to nie jest tak, że trzeba zacząć przygodę od gazowego i dopiero później doszkalać się w innych rodzajach spawania czy od razu walić na tig i mag i ile zarabia taki spawacz po kursie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarabianie po kursie swoją drogą , a znalezinie pracy po kursie to dopiero sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tig jest

o bardzo wymagająca metoda spawania ale iczyst zarobki są zalerzne od twoih umiętności praktyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku tj. bez wiekszego doswiadczenie napewno nie ma co liczyc na kokosy, ale to i tak bedzie wieksza stawka niz na produkcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności