Skocz do zawartości
Gość ToPeR

Drogi ON - może alternatywa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sajmon25

OO ma wyzsza temp spalania z tego wzgledu ze ma wieksza wartosc opalowa od ON i dzieja sie podobne cuda na niektorych silnikach mozna nawet odczuc ze sa troche mocniejsze na OO

A ja mam do was nastepujace pytanie; czy jezdzi ktos z was TDi na oleju rzepakowym?? jezeli tak to jak sie spisuje ta instalacja w tym silniku z tego co wiem i widzialem to passaty B3 i golfy II diesle robia na tym spore przebiegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hengol

Chciałbym sie z wami podzielić sprawą OO. Otóz mam dwóch znajomych, którzy maja octawie tdi 110 km i jeżdżą na OO od nowości przejechali już ponad 100 tys km i nie mają żadnych problemów. Ja swoim paskiem również zacząłem na nim jeździć. Zrobilem narazie 5 tys. i nie mam powodów do narzekań. Jest wszystko ok. OO tankuje z rafinerii gdańskiej bo wiem że jest tam jedna linia produkcyjna a ON od OO różni się tylko kolorem a jest duuuużo tańszy hehehe także szczerze polecam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to moja pierwsza wypowiedz :)) ale jesli chodzi o biopaliwa to moge powiedziec tyle ze jezdze na ON 20%BIO i nie czuc roznicy. mam Passata 98r 1.9TDI 110km, kolega ma transportera 2002r 2,5TDI 150km tez na tym jezdzi :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie, ale jak cenowo?

nie boicie się, że coś jednak zacznie się dziać, jeśli nie z samym silnikiem, to z jego osprzętem? wtryskiwacze, pompy paliwa, filtry itp? Przybliżcie trochę bardziej sprawę innym - może ktoś się zainteresuje :)

Jak jest z legalnością tego rozwiązania - normalnie można tankować na stacjach ON z 20% domieszką BIO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

ja juz widzialem bio stacje :) chyba jest o 40 czy 50 groszy tansze paliwko w ropce za literek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do bio NO słyszałem ze silniki szybciej sie zuzywaja i ze sa bardziej zamulone... a co do OO i TDI to juz wszystko mówili z tym że te remonty silniqw itd. to coś mi sie wierzyc nie chce a może zwyczajnie tanqją syf tak samo mozna wpaść tanqjąc NO na badziewnych stacjach. swoich TDI nie tankowałem opałem bo teraz na podlasiu to sie nie opłaca : P hehe ;) ale kiedyś mój ojciec tankował poldki 1,9GLD opałem(z domieszka niewielka mixolu oczywiście) i tak pierwszy kupilismy z przebiegiem 170tys. i brat go skasował z przebiegiem ponad 400tys. (230 tys. km. na opale) a drugiego kupiliśmy z przebiegiem 190tys.(tak powiedział sprzedawca bo na liczniuq było 90tys. ale ten własnie licznik ma tylko 5 cyfr i w tej chwili mam 50 tys. km przebiegu tylko że sam widziałem jak sie 4 razy przekręcił ;](360tys km na opale) oba samochody służyły do transportu dość cięzkich przedniotów. pierwszy miał lżej bo jezdził załadowany po dach(600 kg + kierowca) ale bez przyczepy, drugi ciągle z przyczepą(1300-1500 kg ładunq, 380kg waga przyczepy) napi****la a nie raz sie zdazyło ze oprocz przyczepy też był załadowany po dach ale to sporadycznie.(ludzie którzy wiedzą ile im wozimy to mowią ze to jest traktor, zresztą jak kupilismy naszą "malutka" przyczepke to koleszka sie smiał ze to do traktora tylko dyszel zmieniony ;))

tak więc śmiało mogę powiedzieć ze dla zwykłego dizelka opał nie szkodzi ani trochę bo poldek obecnie jeszcze jeździ i ciąga przyczepę ale widać już że są to ostatnie tygodnie(może miesiące) jego życia ;] naprawiane było już w nim wszystko oprocz silnika ;] samochod był 4 razy spawany ponieważ z tyły przy zapasowym kole pekał od ciągania tej włanie przyczepy, buda była pomalowana już kilka razy, nawet rama juz przerdzewiała ;] tak wiec troche strach już go katować, ale nawet mocno nie dymi;] ojciec ma audi 100 c4 2,5 tdi 1993 rok i bardziej kopci od poldka

 

aha na opale samochod jest bardziej dynamiczny niz na naszej ropie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

hymm.. dobrze ze powiedziales ze na podlasiu sie juz nie oplaca... bo zadalbym Ci pytanie :

 

czemu do swojego b4 nie lejesz jakies specyfikantu pochodzenia naturlanego badz opalu :614: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu do swojego b4 nie lejesz jakies specyfikantu pochodzenia naturlanego badz opalu ?
pochodzenia naturalnego bym nie lał, ale w razie skonczy sie władza łukaszenki to opał pojdzie w ruch ;] chociaz drożeje tez :| ale nie wiem nawet ile kosztuje dokładnie na pewno ze złotowke taniej na litrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=742343

 

Kurcze skusił bym się latem nie powinno sie nic dziać.

Co o tym myslicie w takiej proporcji jak piszą 1 litr oleju na 3 litry ropy?

tylko kupuj w piątkach! bo z litrówek znudzi Ci sie lać :P hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubicie gnębić swoje samochody jakimś syfem, olej to raczej jest do placków, opał do pieca, a benzyna i ON do samochodów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Poczekajcie teraz się z tego nabijacie i negujecie taką alternatywę.

A za parę lat będziemy to tankować i się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kssawery
Poczekajcie teraz się z tego nabijacie i negujecie taką alternatywę.

A za parę lat będziemy to tankować i się cieszyć.

 

Masz rację. Zasoby ropy naftowej obliczane są na maximum 100 lat i to nie uwzględniając wzrostu zużycia które, jak się w ostatnich latach okazuje, zaczęło rosnąć wręcz logarytmicznie. Jeśli to prawda to zamiast stu lat okres ten może się skrócić do 20 - 30 lat. A to już naprawdę niedługo. Większość z nas (czego Wam i sobie życzę) dożyje tego czasu że źródła ropy wyschną i kraje nie przygotowane do takiej sytuacji znajdą się w nieciekawej sytuacji (czego ani Wam ani sobie nie życzę).

Dlatego Japończycy zapowiadają że do 2020 roku mają zamiar na tyle upowszechnić u siebie ogniwa paliwowe zasilane wodorem, że możliwe będzie przetrwanie ich gospodarki i stylu życia mimo braku paliw kopalnych.

Ciekawe co i czy w naszym kraju robi się w tym kierunku.

Przy braku ropy naftowej, wszelkie przeróbki silników spalinowych pozwalające je zasilać innymi paliwami, nie będą już budzić takich kontrowersji bo nie będzie innego wyboru. Albo taka przeróbka albo hulajnoga. Już teraz można kupić samochody wyposażone w fabryczną instalację CNG lub LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe co i czy w naszym kraju robi się w tym kierunku.

No domysl sie...mysla sobie ze po nich przyjdzie nowy i cos wykombinuje :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

kiedyś były plany by z węgla robić ropę... nawet cena paliwa by spadła, tyle tylko, że węgiel też sie kiedyś skończy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

watpie zeby ropy bylo na 100 lat... mnie sie wydaje ze to propaganda.. ale to tylko moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

zobaczcie nawet jak drozeje ropa...nie liniowo...tylko skokami. "oni" badaja rynek ile moga wyciagnac. Nie moga przekroczyc granicy ze firmy transportowe upadnom bo dowoz np. zwynsoci bendzie juz nie oplacalny bo nikt nie kupi 1kg pomidorow za 20 zlotych :| . Przecierz transport jest jednym z glownych napedow gospodarki. Jezeli gospodarka upada to panstwo tez...Juz toniemy w dlugach po gierq..

ktos tym steruje...a My jestesmy tylko pionkami. Musimy sie gdzies zaopatrywac w paliwo no bo jakze inaczej tutaj egzystowac w dzisiejszyc czasach bez auta...oni o tym wiedza...i wykozystuja bezkarnie te sytuacje.. Juz nawet nie wspomne o polskim rzadzie ktory ceny 1l benzyny wlicza 40%(czy nawet wiecej) akcyzy na i to jest smieszne :/ NAPRAWE DROG :| :| :| ehhh... Wkoncu skoczy sie tak ze wszyscy mlodzi benda uciekac (wkoncu teraz wymiata 87` rocznik z wyzu :D ) z polski za granice i wtedy dopiero sie niektorzy pukna w glowe...Kto zarobi na nasze emerytury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Andrzej*

Przeczytałem wszystkie wypowiedzi na temat paliw alternatywnych ?

Chciałbym poznać opinie posiadaczy Volkswagenów z silnikiem 1,9 TD, używających oleju rzepakowego. Jak działa silnik ? Czy nie widać jego nadmiernego zużycia? Czy olej rzepakowy używany jest bez przeróbek układu zasilania ? Czy stosowane są jakieś dodatki poprawiające płynność paliwa oraz oczyszczające wtryskiwacze z nagaru ?

 

Proszę o odpowiedzi na postawione pytania od osób, które znają użytkowanie paliwowe oleju rzepakowego nie tylko z teorii.

Bardzo jestem ciekaw tego wynalazku, lecz mam obawy czy nie jest on bezbolesny dla silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Andrzej*

Czyżby nie było na Forum osób które mają doświadczenia z olejem rzepakowym używanym jako paliwo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności