Skocz do zawartości
tycjan

Listwa nad tylną tablicą rejestracyjną.

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie koledzy.

Może, źle szukam na forum ale nie mogę się doszukać w jaki sposób zdemontować tą plastikową listwę w której znajduje się zamek od bagażnika, tą w której również osadzone jest podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć tapicerkę, będzie już wszystko wtedy widoczne, później odkręcasz kilka nakrętek, odpinasz wtyczki i wyciągasz listwę.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz ściągnąć tapicerkę, będzie już wszystko wtedy widoczne, później odkręcasz kilka nakrętek, odpinasz wtyczki i wyciągasz listwę.;)

 

Mam rozumieć, że odginam/podważam tapicerkę wewnątrz bagażnika i pod nią znajdę jakieś śrubki etc?

 

/podważam tapicerkę wewnątrz bagażnika i pod nią znajdę jakieś śrubki etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij sobie tapicerke całą bo bedzie ci tylko przeszkadzac latareczka i tam są 2 śruby bodajrze 13 klucz odkrec i chyba z tego co pamietam tam trzeba z tyłu zabezpieczenie zdjąc na zamku i wtedy dopiero wyjdzie ci wszystko z zamkiem ale tego jest pełno na forum tylko ta wyszukiwarka jest jaka jest trzeba cierpliwości. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdejmij sobie tapicerke całą bo bedzie ci tylko przeszkadzac latareczka i tam są 2 śruby bodajrze 13 klucz odkrec i chyba z tego co pamietam tam trzeba z tyłu zabezpieczenie zdjąc na zamku i wtedy dopiero wyjdzie ci wszystko z zamkiem ale tego jest pełno na forum tylko ta wyszukiwarka jest jaka jest trzeba cierpliwości. pozdrawiam

 

O, kolego. Latareczka i cała tapicerka... zanosi się na zabawę.... z lewej strony mi lekko odstaje patrząc z góry to widać kabelki tak jak by coś mi tam pękło jakiś zaczep zatrzask... Boję się, że przy myciu zaleję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kombi to najpierw demontujesz tapicerkę, 2 wkręty u góry w rogach, dwa w rączkach do zamykania. Nastepnie odkręcasz zamek, 2 śruby na klucz 10 i odciągasz zawleczkę na bębenku zamka w stronę szyby i wyciagasz zamek. Później zostają tylko 4 nakrętki na klucz 10 od samej listwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie bój przerabiałem to u siebie niema tragedii, koleżanka ci wszystko opisała krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady! Jutro spojrzę jak to wygląda, dziś po odkręceniu podświetlenia tablicy rejestracyjnej po całej akcji coś mi po lewej stronie strzeliło i da się odgiąć, że widać kabel, w stanie swobodnym również widać kawalątek kabelka... martwi mnie to, że w czasie mycia zaleję go... Czy na tej listwie są jakieś plastikowe zaczepy, które mogłem jakimś dziwnym trafem wyłamać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sruby mocujace mają płaskie łby, ktore sa wlożone w specjalne odlewy w listwie. Ukręciłeś te odlewy i śruby są luźne, więc listwa do wymiany:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na siłe kolego to nie da rady, musisz to zrobić tak jak zostało ci to opisane, innaczej połamiesz, albo tak jak sie boisz roszczelnisz sobie listwe i bedzie kicha, na spokojnie rozkręć sobie wszystko krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że z lewej strony w jakiś sposób ukręciłem... eh lekko człowiek dotknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana chciałem zajrzeć... popatrzeć ale okazało się, że nie mogę otworzyć bagażnika... kluczykiem próbowałem kręci się tylko na około a Z centralnego słuchać, że się coś odbija ale po próbie otwarcia nic... wlazłem do środka, na forum gdzie przeczytałem, żeby ścisnąć zamek i odbije... nic a nic ani drgnie.... idę szukać po forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu chcesz ta listwę ściągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to chcę sprawić aby zaczął działać bagażnik.. wydaje mi się, że coś w niej uszkodziłem szarpiąc i teraz klamka w listwie nie odbija? hmmm sam już nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś stało się z linką od zamka i dlatego nie otwiera. Ściągnij tapicerkę i zobacz czy linka jest przymocowana do zamka. Wiem, że ciężko będzie to rozebrać ale innego wyjścia nie masz.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może coś stało się z linką od zamka i dlatego nie otwiera.

Tam nie ma linek, tam są cięgna :-)

 

 

tycjan na początek spróbuj kila razy zamknąć i otworzyć samochód z pilota i próbuj otwierać klapę.

Posłuchaj też czy siłownik centralnego zamka w klapie działa (dość często dostaje się tam wilgoć i silniczek w siłowniku szlag trafia).

 

Jeśli powyższe nic nie pomoże to wejdź do bagażnika od strony tylnego siedzenia, następnie odkręć dwie śrubki znajdujące się w uchwytach na ręce, złap za uchwyty i z wyczuciem ale dość energicznie pociągnij, w celu wyczepienia osłony z zaczepów - uważaj, żeby nie połamać górnej części osłony, która będzie nadal trzymana śrubkami po bokach (schowanymi pod uszczelką).

Następnie wsuń od dołu rękę w klapie i pociągając za cięgno otwórz zamek klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś już? Jak nie to na jakiej dzielnicy mieszkasz? Widzę że to samo miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi to przyznać ale poddałem się, rozkręciłem tapicerkę (poszło gładko) w zasadzie prawie sukces... zauważyłem, że jak naciskam klamkę to ten cypelek, który powinien zwalniać blokadę się nie rusza... dotknąłem lekko cięgna.. potem znów klamki.. zaczęło działać... zamknąłem kilka razy otworzyłem i zadowolony z siebie skręciłem całość... na koniec zamknąłem z centralnym ciach! odblokowałem... łapię za klamkę i pupa -( znów nie mogę otworzyć... złapałem mocniej za klamkę i lekko naderwałem listwę w której jest ona osadzona.. skończyło się, że oddałem chłopakom do warsztatu... cięgno naciągnięte ciut mocniej klamka nie odbija jak poprzednio (dziwnie mi się teraz otwiera) listę podreperowali ale nadal widać, że coś z nią nie halo...

Póki co działa ale chyba będę musiał się przejechać na miejscowy szrot na zakupy bo i listki kratek środkowego nawiewu bym wymienił i pare innych "plastików"

 

@typek, okolice "rynku" ;-)

 

 

Oczywiście dziękuję serdecznie za wszystkie porady ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności