Skocz do zawartości
_Drifter_

Pęknięta tuleja 4-tego cylindra 1.6 AHL benzyna.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o pomoc od jakiegoś czasu samochód przy rozruchu zaczął chodzić na 3 cyl, ale jak się przygazowało, to już było ok, po czym zauważyłem, że ubywał mi płyn chłodniczy (głównie na krótkich trasach, na trasie już nie). Myślałem że to uszczelka pod głowicą, ale do rozebraniu silnika okazało się, że jest pęknięta (rysa) tuleja 4 cyl. Co mam teraz robić? Podobno tych tulei się nie wymienia ze względu na aluminiowy blok silnika... Czy to prawda i jestem zmuszony na loterie związaną z zakupem nowego (używanego) silnika?

 

Pozdr.

 

Poniżej fotki tego pęknięcia:

DSC_0407.jpg

DSC_0408.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu wymienialem tuleje na 1 cylindrze, a w zeszłym roku wymieniłem silnik bo szlak trafił blok i ta tuleje wstawiona... Moim zdaniem niestety ale musisz szukać ahl z jakiegoś anglika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka lat temu wymienialem tuleje na 1 cylindrze, a w zeszłym roku wymieniłem silnik bo szlak trafił blok i ta tuleje wstawiona... Moim zdaniem niestety ale musisz szukać ahl z jakiegoś anglika

To mnie kolego nie pocieszyłeś. Na allegro widziałem silniki od 1500zł (+ robota za przełożenie)... Nie dobrze...

Gdzie się podziały te legendarne VW. Teraz wszystko jest tak robione, by nie naprawiać, a wymieniec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz wszystko jest tak robione, by nie naprawiać, a wymieniec...

1998 r. to nie teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1998 r. to nie teraz

ok, mój błąd, to niech będzie, że od 1998 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to jeszcze sie starali moj AHL ma 254 tys i nie zapowiada sie by sie rozsypal w najblizszym czasie a ile razy juz slyszalem jak nowe samochody po 1xx tys juz maja polowe najwazniejszych i najbardziej kosztownych rzeczy powymienianych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popoludniu dam ci namiary na gościa u którego ja kupił swój slupek- 900zl, mooze jakiegoś ahl będzie miał na stanie. W zasadzie jeżeli masz jakotakie pojęcie to powinieneś dac sobie radę z tym sam ;) ja w swoim silnik wymieniłem przed garażem bo akurat był zajęty, bez kanalu. Całkowity czas pracy wynosił jakieś 8 godzin na spokojnie. Przy takiej operacji warto sprawdzić stan sprzęgła. Pomijam tu oczywiście wymianę rozrządu, oleju czy płynu chlodniczego bo to obowiązek przy takim zabiegu...

Myślę też że te 250tys, raczej nie jest realnym przebiegiem chyba że ktoś wybitnie źle eksploatowal passka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę też że te 250tys, raczej nie jest realnym przebiegiem chyba że ktoś wybitnie źle eksploatowal passka...

 

A jesli dobrze to w takim razie ile jest realne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popoludniu dam ci namiary na gościa u którego ja kupił swój slupek- 900zl

będę wdzięczny

 

Mój pasio na dzień dzisiejszy ma 239tyś km przebiegu (tak pokazuje licznik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój passat gdy go kupowałem na liczniku miał 231tys, w rzeczywistości bylo 410tys. wymiana tuleji była przy 260tys ( 440tys), wymiana silnika przy 310tys licznikowych (490tys realne). Dla porównania dodam że kilka tygodni temu zakupilem clio 3 z 2006 roku z przebiegiem 190tys, naturalnie korekta licznika i w tej chwili ma 115 tys. Jest to troszkę chore, ale taka jest Polska rzeczywistość, że ludzie nie zwracają uwagi na stan samochodu a kierują sie cyferkami które można w kilka minut zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
korekta licznika

fajne pojęcie...

 

 

mój passat gdy go kupowałem na liczniku miał 231tys, w rzeczywistości bylo 410tys

jak do tego doszedłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności