Skocz do zawartości
strus251

karawaning i nie tylko

Rekomendowane odpowiedzi

Ile trzeba zapłacić za " w miarę" przyczepę dla rodziny 2+1 ? Co byście polecali ?

Też bym był wdzięczny za małe wskazówki bo już sam nie wiem w co celować a szukam od dłuższego czasu...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, Andrzej.

Jeżeli coś dla 2+1 to raczej odradzam (funkcjonalność ) przyczepy typu "salonka" (jedno duże łóżko). Ale to moje zdanie. Natomiast trzeba pamiętać, że jak nie złożysz łóżka to nie masz gdzie np wypić kawy w chłodniejszy poranek jak "+1" śpi ;).

Ja mam cepkę która ma duże łóżko na przodzie (oddzielane od reszty przyczepy ale składane w stolik) a do tego mam mniejsze łóżko (90x210) na tylnym boku. Dzięki temu wczale nie składam łóżka dużego a tylko małe i jak trzeba bo pogoda nie dopisuje a nie rozkłdałem przedsionka (np. weekend i używam tylko markizy) to śniadanko itd spożywamy przy tym mniejszym stoliku.

 

Marcin co Ile trzeba zapłacić hmm dolna rozsądna granica to jakieś 6-8 tyś pln i coś juz możńa szukać (w starszych rocznikach) a górnej nie ma.

W przyczepach jest tak, że rocznik ma najmniejsze znaczenie ( i kosztowe i przestiżowe) a dużo ważniejsze to stan przyczepy (wewnętrzna konstrukcja ścian jest drewniana) oraz jej wyposażenie (pomijam piekarnik czy prysznic bo to tylko dobrze wygląda w ogłoszeniu ;).

Dziś kupno cepki wiąże się z bardzo dużym ryzykiem (prędzej kupicie B5 przed liftem, 1,9 TDI z przebiegiem 100000 km, od Niemca co płakał itd) niż przyczepę.

Niestety to jest rynek od którego chyba "Mirki" uczyły się handlu. Ale nie jest to niemożliwe. Natomiast doradzam, aby każdy ew. zakup był poprzedzony oględzinami osoby która ma o tym pojęcie.

 

Marcin, ta angielka co zaklinowałeś ma prawdopodobnie już mokrą przednią ścianę bo widać już 2 zacieki pod oknem. A naprawa tej ściany to jakieś 3-5 tyś zł zostawiając stare okna itd. Niestety w tym temacie operuje się takimi kwotami za naprawy. Trzeba bardzo uważać.

Ale skoro patrzysz za 8 to i zerkniesz za 10 a ja Ci już mówię, że dasz radę kupić w tych pieniądzach coś co posłuży jeszcze długie lata (tylko przestaw myślenie z rocznik na stan) i będzie prościej.

 

Jest wiele osób które pomogą obejrzeć (ja również), linkujcie, pooglądamy. Pytajcie, odpowiemy i może jeżeli już zaczyna w Was kiełkować ten sposób wypoczynku lub jesteście już przekonani to kolejnym krokiem byłoby poczytanie np:

http://karawaningowiec.eu/

jest tam wiele informacji które Wam się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności