Skocz do zawartości
maajeranek

Wysokie spalanie Pb i LPG Passat b5 fl 1,8 T AWT LOGI

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli przepływomierz jest od nowości już ok 12 lat to tak będzie mierzył. Starość nie radość, ale to nie znaczy, że jest zły. ;)

Problem jest z cofającymi się zapłonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Karolu. Co mam przez to rozumieć że problem jest z cofającymi się zapłonami? czy jest to winą jakieś części czy regulacji? sorka za pytania ale w benzyniakach nie mam mapy bo cały czas jeździłem dieslami. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie trzeba sprawdzic szczelnosc układu bo jest nieszczelnosc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy jest to winą jakieś części czy regulacji?

Cewki, świece, skład mieszanki.

bo jest nieszczelnosc .

Po czym wróżysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karol ja nie wruze bo mi sie impulsy w szkalnej kuli sonczyły , a tak na powaznie to turbo za pózno osiaga wartosc zadna .jak jest wszystko szczelne to przy ok 2100-2200 obr powina byc juz osiaganieta wartosc wymagana doładowania czyli ok 0,5 bara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
karol ja nie wruze

Wiem ;) Książkowo to już przed 2000 powinna być, ale trzeba też brać poprawkę na wyeksploatowanie turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
narazie trzeba sprawdzic szczelnosc układu bo jest nieszczelnosc .

 

Witam Państwa ponownie. Po sugestii Pana Damiana sprawdziłem układ i przy intercoolerze było mocno mokre od oleju. Poradził mi uszczelnić 2 rury i zrobić ponownie logi. Oto one po uszczelnieniu. Kolejny raz proszę o sugestie. Dziękuję

 

Grupy: 002,033 - http://vaglog.rtnet.pl/MKACPERSKI82_134419.html

Grupy: 020,115 - http://vaglog.rtnet.pl/MKACPERSKI82_134420.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest lepiej ale jeszcze brakuje do idełau .po wymianie uszczelnien korekty spadły , jesli jestes pewien ze nie ma juz wiecej zadnej nieszczelnosci w dolocie i odmie to trzeba wymienic przepływke na nowa BOSCHA dedykowana do twoje autra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest lepiej ale jeszcze brakuje do idełau .po wymianie uszczelnien korekty spadły , jesli jestes pewien ze nie ma juz wiecej zadnej nieszczelnosci w dolocie i odmie to trzeba wymienic przepływke na nowa BOSCHA dedykowana do twoje autra .

 

Witam Panie Damianie. Nie wiem jak Pan to robi, ale faktycznie była jeszcze nieszczelność przy odmie. Po zrobieniu jej i założeniu nowego przepływomierza, zrobiłem logi jak poprzednio, tzn razem dla 002 i 033 oraz 020 i 115. Proszę o dalsze sugestie. Dziękuję

 

http://vaglog.rtnet.pl/MKACPERSKI82_135155.html

http://vaglog.rtnet.pl/MKACPERSKI82_135156.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jestesmy bardzo blisko . kiedy były wymieniane swiece i filtr paliwa ? n75 leko sie przycina co skutkuje minimalnym przeładowaniem i czasy wtrysku sa minimalnie za długie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, gdyby powiedział Pan że jest lipa to za 2 tygodnie przywiózłbym go do Pana przez pół Polski na operację. Cieszę się!!! świece 3 tys km temu, filtr paliwa nie wiem, zawór DV wymieniałem tydzień temu. Stale zaświeca mi check z kodami 17522 i 17526 (chyba sonda za katalizatorem nie?) i nie wiem czy wymienić ją czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sondy to jesli wtyczka i instalacja do sondy jest ok to sonda do wymiany . prosze wymienic filtr paliwa i zrobic tylko logi z bloku 2 33 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , czy ktoś może coś na temat sondy lambda powiedzieć patrząc na zdjecia20160623_122819.jpg

20160623_122834.jpg

20160623_122826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych zdjeciach nie można nic powiedzieć, zloguj normalnie vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności