Skocz do zawartości
jarsyb

Zasięg pilota, a otwieranie, zamykanie szyb.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Was forumowiczów. Jak u Was z zasięgiem pilota? chodzi mi dokładnie o otwieranie bądź zamykanie szyb. U mnie wygląda to tak, że otwieranie i zamykanie samochodu to zasięg ok 25m. natomiast z otwarciem szyb z pilota to już ok 10 m. czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też tak mam. Zauważyłem że muszę być bliżej auta by zadziałały szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo, chyba tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wcześniejsze wypowiedzi - zamknięcie / otwarcie auta zasięg pilota dużo większy niż przy odsuwaniu / zasuwaniu szyb.

Co więcej wcześniej miałem B5FL z 2002 r. i ww. sytuacja wyglądała identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki Wam Koledzy. Już myślałem ze coś mam pochrzanione. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie sprawdziłem i z okna otwieram ale nie opuszczę szyb muszę być bliżej auta. więc tak musi być bo wszyscy powyżej też mają identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ostatnio widzialem na top gear taki trick z polepszeniem zasiegu dzialania pilota trzeba go przylorzyc do glowy i naciskac przycisk myslalem ze to kit ale naprawde dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...trzeba go przylorzyc do glowy i naciskac przycisk myslalem ze to kit ale naprawde dziala
To się nazywa mieć twardą / mocną głowę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To się nazywa mieć twardą / mocną głowę ;)

 

Hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno dawno temu miałem pilota do alarmu z wyciąganą antenką i pamiętam, że w instrukcji stało wyraźnie: jak chcesz polepszyć zasięg to przytknij koniec anteny do głowy albo do JĘZYKA!

słabo?

nie wiem sam o co chodzi ale wielokrotnie sprawdzałem i działało. Slowo daję. Łapał z baaardzo daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest tak, że 4 szyby otwieram wyłącznie bezpośrednio przy aucie, z daleka schodzi tylko szyba kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawy bajer:) Czasami nie ma konieczności otwierania wszystkich szyb. Pytanie tylko czy z daleka zamykają się wszystkie? Jak masz zakodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klik i przytrzymanie- jadą do góry wszystkie. Nie pamiętam kodowania, ale ptaszki są IMO, gdzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy jest taka możliwość aby dało się sterować szybami (otwieranie, zamykanie) bez włożonego kluczyka i oczywiście zapłonu, jeżeli tak to jak to można zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 jeśli masz aktywowane w module komfortu odsuwanie/zasuwanie z kluczyka po przytrzymaniu odpowiedniego przycisku na pilocie, to tak, ale wtedy odsuwasz lub zasuwasz wszystkie 4 szyby. Jeśli natomiast chciałbyś siedząc w aucie odsunąć lub zasunąć pojedynczą szybę, to musisz mieć włączony zapłon. Inaczej elektryczne szyby nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 FL - dzisiaj aktywowałem zasuwanie szyb po przytrzymaniu kluczyka, a nie sprawdzałem jeszcze czy się odsuwają po przytrzymaniu kluczyka otwierania, a wcześniej to chodziło mi siedząc w aucie, bez konieczności przekręcania kluczyka, dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak aktywowałeś zasuwanie z kluczyka, to i odsuwanie będzie działało. Ale jak pisałem to będzie na 4 szyby. Jak byś chciał tylko pojedynczymi sterować, to tylko z panelu z wnętrza auta i po "przekręceniu" zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności