Skocz do zawartości
infoset

Podsufitka - potrzebna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, utknąłem w tym miejscu.

 

Mógłby ktoś podpowiedzieć jak uwolnić ten słupek u góry ??

IMAG0444.jpg

IMAG0445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trza szarpnac bo jest na zatrzasku ale glowy niedam sobie urwac wiec poczekaj na innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to dla mnie temat na czasie. Zdaj relacje jak poszło, jak poradziłeś sobie z problemami i czy jakies nietypowe klucze/narzędzia były potrzebne

 

powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nic tam nie trzeba odkręcać. Słupek B jako jedyny nie ma torxa na górze natomiast góra jest wsunięta, też z tym powalczyłem kiedyś... Przez dziurę po zaślepce AIRBAG podważałem ten metalowy zatrzask śrubokrętem aby łatwiej poszło... zaraz wrzucę foto jak to wygląda sB2.jpg

sB1.jpg

Edytowane przez wojas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego to dla mnie temat na czasie. Zdaj relacje jak poszło, jak poradziłeś sobie z problemami i czy jakies nietypowe klucze/narzędzia były potrzebne

 

powodzonka

 

Ja co prawda nie demontowałem całej podsufitki - odchylałem tylko lewą stronę.

 

Nie jest to bardzo trudne - podstawą jest odkręcić wszystkie śruby które mocują podsufitkę (wszystkie TORX).

 

Przednia lampka 2x

Osłony przeciwsłoneczne 4x

Uchwyty boczne 8x

+ śruby wzdłuż tylnej szyby (nie wiem ile ich jest bo odkręciłem tylko jedną) - aby się do nich dostać trzeba wyjac (wyszarpać ;) ) z zatrzasków tylny materiałowy panel (tylny koniec podsufitki)

 

Po odkręceniu podsufitka trzyma się na zatrzaskach oraz podtrzymują ją inne elementy. Należy ją trochę poszarpać i zobaczyć jak wygląda sytuacja. Zgodnie z potrzebą wyjmujesz zaślepki AIRBAG i odkręcasz śruby (o ile są) lub wyjmujesz z zatrzaskow/odchylasz element który blokuje podsufitkę (jak słupek który jest bohaterem tego tematu).

 

Mnie udało się zdemontować bez wyrywania z zatrzasków tego słupka - jedynie go odchyliłem. SK**** trzymał się tak mocno, że jestem pewien, że coś bym zdemolował. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to ja też będę musiał tylko lewą stronę. Ile ci to zajęło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też bije się z myślami co zrobić, bo planuję wstawić w klapę kamerkę cofania i podpiąć ją do mojego Erisina w konsoli, a to się wiążę z ciągnięciem kabla sygnałowego z klapy (kombi) do radia, właśnie przez podsufitkę i któryś słupek przedni. I aż mi się odniechciewa jak sobie pomyślę o peszli kabli między klapą a dachem i o podsufitce właśnie... Jakoś odchyle chyba tę podsufitkę i mam nadzieję, że pójdzie jakoś robota. Podpowiedzcie tylko jeszcze, czy lepiej iść lewą czy prawą stroną? Słyszałem, że w lewej peszli jest ciaśniej kabli i lepiej iść w prawo. Prawda to?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kładłem właśnie kabel anteny GPS i nie było tak źle :)

Zajeło mi to 4 godziny ale robiłem to na spokojnie i pierwszy raz.

 

Grunt to odkręcic śruby i pokonać środkowy słupek - ja nie wyrywałem go z zatrzasków.

W razie gdybyś miał problem to pisz PM, podam Ci numer telefonu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ja też bije się z myślami co zrobić, bo planuję wstawić w klapę kamerkę cofania i podpiąć ją do mojego Erisina w konsoli, a to się wiążę z ciągnięciem kabla sygnałowego z klapy (kombi) do radia, właśnie przez podsufitkę i któryś słupek przedni. I aż mi się odniechciewa jak sobie pomyślę o peszli kabli między klapą a dachem i o podsufitce właśnie... Jakoś odchyle chyba tę podsufitkę i mam nadzieję, że pójdzie jakoś robota. Podpowiedzcie tylko jeszcze, czy lepiej iść lewą czy prawą stroną? Słyszałem, że w lewej peszli jest ciaśniej kabli i lepiej iść w prawo. Prawda to?

 

ja schodziłem z kabalami po tylnim słupku do podługi i puszczałem dołem, a co do przelotki w klapie to luźniej jest po lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności