Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie, pękła mi mi guma łącząca klapę (kombi) z resztą auta. Przez tą gumę zdaje się idą przewody elektryczne. Stwierdziłem że wymienię tą część zanim woda narobi jakiś nie pożądanych szkód. Proszę doradźcie jak to wymienić? Przypuszczam że koniecznie trzeba zdjąć podsufitkę... tylko jak żeby szkód nie narobić...

 

2013-05-06 16.52.01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj tapicerke klapy, odepnij przewody elektr. od odbiorników przeciagnij w kierunku zawiasów i juz masz dobry dostep do uszczelki! Milej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś kojarzy jaki nr części ma ta guma? I ile to może kosztować w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdemontuj tapicerke klapy, odepnij przewody elektr. od odbiorników przeciagnij w kierunku zawiasów i juz masz dobry dostep do uszczelki! Milej pracy.

Kolego czy ty kiedykolwiek wymieniałeś tą gumę, którą ja nazywam peszel ?

Po Tym co napisałeś sądzę że nie masz pojęcia co piszesz.

 

A ktoś kojarzy jaki nr części ma ta guma? I ile to może kosztować w serwisie?

Peszel nie jest taki drogi na nr 3C9 971 876 A koszt ok 32,31

 

Wygląda tak

 

3C9971876A.jpg

 

Teraz Cie zmartwię, wymiana tego peszla jest mocno uciązliwa, nie możesz wymienić samej gumy, bo nie jest demontowalna od plastikowej tulei. Wiec trzeba razem wymieniać, bo to całość. Dla osoby co nigdy tego nie robiła, myślę że 3-4h. Po kolei w telegraficznym skrócie. Podsufitka czesciowo na dół, wszystkie plastiki bagażnika do odkręcenia. obudowy słupków C i D do zdjęcia. Tylna pokrywa do zdjęcia (nie przeciągniesz kabli z instalacji klapy przez peszel w kierunku kabiny. A dodam Ci jeszcze że będzie jeszcze dodatkowo trudniej bo w tym peszlu idzie przewód do spryskiwaczy ;) Rozpięcie instalacji klapy na prawym słupku D, wypięcie pinów z wtyczki lub ucięcie (przełożenie przez nowy peszel a potem ponownie przylutowanie)

 

Ogólnie jest to wyzwanie :)

Przeczytaj moją instrukcję http://forum.vw-passat.pl/threads/109919-Instrukcja-Elektryczna-klapa-w-kombi powinno coś Ci się rozjaśnić.

Powodzenia

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam czytać radosne informacje przy porannej kawie!

 

Dzięki Bimbasz za opis sytuacji, przyznam się że po zapoznaniu się ze szczegółami już mi się odechciało wymiany tego Peszla :(

Ale nie oznacza to że się poddam. Kupię ten peszel i jak już będę miał go w ręcach to pewnego pięknego dnia zaatakuje to dziadostwo!

 

Swoją drogą ciekawe czym się kierowali inżynierzy VW projektując ten "feler"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, (Passat B7 kombi)

próba przeciągnięcia przewodu wideorejestratora przez peszel się nie powidła, Wtyczka jest USB C, więc szeroka.

Wężyk od spryskiwaczy idzie peszlem z lewej czy prawej strony patrząc na auto od bagażnika?

Masz jakieś sugestie jak to przeciągnąć?

Może da się odłączyć wężyk spryskiwacza w klapie...wyciągnąć z peszla, wtedy przeciągnąć przewód od wieorejestratora i z powrotem przeciągnąć wężyk od spryskiwacza?

Edytowane przez KĘTman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony idzie rurka spryskiwacza, da się przeciągnąć wtyczkę USB-C tylko trzeba rozpruć taśmę w miejscu gumy i kawałek przed i po niej żeby łatwiej było przeciągnąć. Ogólnie z lewej strony jest więcej miejsca.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Wolfe napisał:

Z prawej strony idzie rurka spryskiwacza, da się przeciągnąć wtyczkę USB-C tylko trzeba rozpruć taśmę w miejscu gumy i kawałek przed i po niej żeby łatwiej było przeciągnąć. Ogólnie z lewej strony jest więcej miejsca.

Dzięki za info.

W lewej peszli od czego idą przewody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamka, oświetlenie tablicy oraz do lampy lewej, grzanie szyby.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności