Skocz do zawartości
ru-dy

wyciek paliwa pod samochodem

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

już jako stały bywalec pytam się o kolejna usterkę w moim niezwykle bezawaryjnym samochodzie.

 

Wymieniałem koła zimowa na letnie i zauważyłem że po lewej stronie samochodu(po stornie kierowcy), z tyłu wszystko jest obklejone olejem lub ropą. Haldex wygląda suchy więc obstawiam że cieknie mi jakoś ze zbiornika. Zwłaszcza że klika dni temu zatankowałem do pełna. Teraz wypaliłem paliwo do 3/4 zbiornika i już nic się nie moczy. Miał ktoś podobny problem?

Od góry zbiornik jest suchy (przy pompie paliwa i po drugiej stronie również). Na dole zbiornika wyraźnie utrzymywały się krople i całe tylne zawieszenie jest obklejone na kilka mm kurzem. Tankuję do pierwszego odbicia pistoletu, więc zbiornik na pewno nie był przepełniony. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś pomysły?

Możliwe, że masz nieszczelny zbiornik w miejscu gdzie znajduje się jego pompa ( uszczelka) i dlatego ropa przedostaje się na zewnątrz. Zbiornik jest tak ukształtowany, że paliwo swobodnie spływa na lewą stronę samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tym takim dekielku u góry zbiornika ? Górę zbiornika sprawdziłem, jest sucho. U mnie, od góry zbiornika - pod siedzeniami, są dwa takie dekielki po obu stronach, oba suche. Jest jeszcze coś o czym nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówisz o tym takim dekielku u góry zbiornika ? Górę zbiornika sprawdziłem, jest sucho. U mnie, od góry zbiornika - pod siedzeniami, są dwa takie dekielki po obu stronach, oba suche. Jest jeszcze coś o czym nie wiem?

Tak miałem na myśli okolice tych dekielków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej . Mam podobny problem ale u mnie jest wyciek na zasadzie uruchamiania silnika, jak zgasze albo jak stoi to nie cieknie paliwo.. Co to może być ? Na kanale widać od spodu ze zbiornik cały. Dziwi mnie to ze tylko jak odpale auto, to cieknie. Przez ok 2-3 min i przestaje . Zapchany filtr?? Błagam o pomoc !! Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maran

Witam, również mam problem z wyciekiem paliwa, znalazłem już prawdopodobne miejsce z którego się leje (zaznaczone strzałką na zdjęciu, widać że "króciec zalany jest ropą", nie mam ogrzewania postojowego) ale nie znam przyczyny. Wychodzi na to że paliwo jest wyciskane poprzez ciśnienie. (Chyba że ten króciec jest normalnie zaślepiony i jakimś cudem zaślepka znikła.) Bardzo proszę o pomoc :)

IMAG0750.jpg

 

Już sprawa jest załatwiona.

Dzięki za odzew.

Edytowane przez maran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności