Skocz do zawartości
rutek21

Automatyczne światła mijania tył, czujnik zmierzchu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy/Koleżanki mam taki pomysł do zrealizowania i potrzebuje pomocy od bardziej doświadczonych obeznanych w elektryce passata.

Sprawa wygląda następująco. Obranie mam zrobione automatyczne światła mijania na bazie przekaźnika i pinu TFL.

Wiadomo zapalają się tylko światła mijania przód. Chciałbym podpiąć do instalacji czujnik zmierzch taki uniwersalny albo ori VW. Pytanie uniwersalny ma 2 przewody pewnie 12V i masę. Masę to do słupka auta a gdzie wpiąć drugi kabelek aby załączał tylne światła, postojówki, oświetlenie kokpitu np. po wjechaniu do tunelu albo jak zrobi się pochmurnie, ciemno.

Dziękuje za każdą poradę w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś ma wiedzę aby mi pomóc w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również się dołączę do pytania:

Na jakiej zasadzie działa przełącznik z funkcją AUTO np. w B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powraca ponownie temat zastosowania czujnika zmierzchu w instalacji świateł mijania orientuję się ktoś jak go wpiąć w instalację.

Masę -przy nogach kierowcy

12V gdzie??

 

albo jeden kabel np:12V pod pin 30 w przełączniku a drugi pod pin 56 w przełączniku

Edytowane przez rutek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Panowie czy temat ucichł ? Nikomu nie udało się zamontować ?

Kolego masz namiary na temat jak dołączyć ten automatyczny przełącznik, który zrobiłeś ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wg tej aukcji był montowany ori vw w b5 FL

http://allegro.pl/czujnik-zmierzchu-1j09555559-vw-passat-b5fl-1-9tdi-i5075745616.html

 

Może ktoś ma dostęp do schematów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było NIGDY w B5 czujnika zmierzchu. Czujnik deszczu to nie zmierzchu, ale facet nawet nie wie, co sprzedaje. Na Aliexpress są moduły wraz z włącznikami z AUTO do B5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy temat ucichł ? Nikomu nie udało się zamontować ?

...

A jak taki czujnik miałby działać? Jak się robi ciemno? A co z oświetleniem ulicznym, pod lampą światła by gasły? A jak miało by to działać w dzień, podczas deszczu? Wtedy też jest obowiązek jazdy na światłach mijania. Ale jeśli Cię to nie zraża to rozważ poniższy projekt:

https://sklep.avt.pl/avt1476.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym abyśmy się dobrze zrozumieli - na świecie w samochodach istnieją czujniki zmierzchu i działają właśnie tak, że przy odpowiednim oświetleniu (uliczna latarnia nie wystarcza) światła mijania gasną i zostają same DLR (takich modeli jest mnówstwo).

Te same modele mają zazwyczaj także czujnik deszczu i działa w systemie bramka logiczna Jeśli zmierzch = brak to czy deszcz = brak. Jeśli oba = PRAWDA > zmień światła na DLR (dzienne). To bajecznie proste i mega inteligentne rozwiązanie. Taki moduł podklejany pod szybę wraz z modyfikacją przełącznika (bo to z nim można połączyć moduł sterujący) musi być wykonalne nawet w pasku . Znaczenie ma tu schemat czujnik <-&gt; moduł sterujący <-&gt; przełącznik świateł.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie było NIGDY w B5 czujnika zmierzchu. Czujnik deszczu to nie zmierzchu, ale facet nawet nie wie, co sprzedaje. Na Aliexpress są moduły wraz z włącznikami z AUTO do B5...

 

za co zatem odpowiada przełącznik z trybem auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącznik z Auto do B5 to pełny chinol, współpracuje tylko z modułem dołączonym do aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym abyśmy się dobrze zrozumieli - na świecie w samochodach istnieją czujniki zmierzchu i działają właśnie tak, że przy odpowiednim oświetleniu (uliczna latarnia nie wystarcza) światła mijania gasną i zostają same DLR (takich modeli jest mnóstwo).

Pobaw się modułem, który poleciłem powyżej. Jak będziesz zadowolony to daj znać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności