Skocz do zawartości
Gość kraviec

Jaki olej do skrzyni 6-biegowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kraviec

mam mały problem ze skrzynia 6- biegową w AVF 2004r, tzn problem dość powszechny z tego co czytałem, tzn. na zimnym silniku troche ciężko wchodzi wsteczny, jedynka i dwójka. Generalnie tragedii nie ma, ale denerwuje mnie to. Jak się rozgrzeje to jest lepiej. Czytałem w jakiś starych postach, ze czasami trochę pomaga wymiana oleju w skrzyni. Więc może mi ktoś powiedzieć jaki olej wlać, jakiej specyfikacji, jakie oznaczenie marka itp.???

 

Z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Dokładne oznaczenia olejów już były podane na tym forum. Informacja była niezwykle szczegółowa więc warto poszukać.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj oleju w skrzyni!!!!!

Olej fabryczny ma specjalne właściwości.Czyli olej w skrzyni ma wystarczyć na całą żywotność auta.

Szczerze odradzam wymiany.

Szukałbym usterki gdzieś indziej np.przy wodzikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yaca
Nie wymieniaj oleju w skrzyni!!!!!

 

A co zrobić, jeżeli przy sprawdzeniu poziomu oleju jest go zamało - dolać czy wymienić sobie na nowy o parametrach VW 501.50 ??? Myślę, że troche przesadziłeś. Wiem, że mądre książki podają "nie podlega wymianie" ale są wyjatki lub takie sytuacje jak wyżej. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co zrobić, jeżeli przy sprawdzeniu poziomu oleju jest go zamało - dolać czy wymienić sobie na nowy o parametrach VW 501.50 ??? Myślę, że troche przesadziłeś. Wiem, że mądre książki podają "nie podlega wymianie" ale są wyjatki lub takie sytuacje jak wyżej. :vw:

 

Jeśli jest za mało poprostu dolej, panowie nie przesadzajcie rozumiem dbanie o samochód ale wymieniać wszystko :niepewny: jak Wam gotówa ciąży w kiejdzie to wpłacie na jakiś zbożny cel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności