Skocz do zawartości
Gość zllew

1.9 td b4 ile powinien spalać

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zllew

Pytanko jak wyzej. Jezeli pali zbyt duzo to jak obnizyc spalanie?? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MArcIN1306

witam

gdy kupiłem swojego passata 1.9td to spalał mi w okolicach 5l/100km, az sam sie zdziwiłem ze tak mało pali. Ale teraz cos mu sie popsuło(chyba wtryski) i spala troche wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

No to mi pali spokojnie 7 :kwasny: Czym to moze byc spowodowane i co mozna z tym zrobic?? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój B3 spala na trasie przy prędkości 90-100 km/h około 5,5 litra. Ale już w mieście potrafi mi zeżreć nawet 9 litrów :mur: Czy to normalne spalanie dla tego silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bodek82

Mój B4 6l raczej nie przekracza, a trasa to 5l bez ekonomicznej jazdy (90-140) :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

A robiłeś cośz silnikiem?? Wtryski, pompa, cokolwiek? Ile ma przekulane? Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło 6,24 l/100km w trasie 2 tys km, z tego połowa po autostradzie z V=Vmax, czyli but w podlodze, reszta cykl podmiejski, czyli 50% miasto 50% poza

Cały czas światła, klima 80% czasu, jazda raczej nie ekonomiczna ;)

Tylko że ja mam TDI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

No Wojtek ty masz tdi takwiec on musi mniej palic niz td. Przynajmniej tak jest podane w ksiazeczkach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, właśnie się zorientowałem, że nie doczytałem dokładnie... ale okazuje się, że powinien mniej wcale nie znaczy pali mniej... chyba, że ja tak za bardzo ułańsko jechałem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

No to juz zalezy indywidualnie od samochodu :P Ja tylko mowie teoretycznie :evil: Nie zmienia to jednak faktu ze moj pasior chleje paliwo... I co tu zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MArcIN1306

ja gdzies sie dowiedziałem ze to moga juz byc po prostu zużyte wtryski i to moze byc ich wina :/:/:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

No to by sie fajnie skladalo bo wlasnie sie przymierzam do wymiany koncowek wtryskow. Zobaczymy czy cos sie poprawi. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MArcIN1306

a nie wiesz przypadkiem ile taka wymiana bedzie kosztowac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

No to zalezy jakie koncowki zalozysz no i od mechaniora :krzeslem: . Ja sie pytalem u jednego i powiedzial mi za sama robote: 10 od wymiany koncowki i 2 od ustawienia wtrysku. Do tego musisz doliczyc koszt koncowek. Aha pytalem sie o koszt naprawy w przypadku przywiezienia samych wtryskow, wiec nie wiem ile to bedzie jak zostawisz caly samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MArcIN1306

to ok. dziex wpadne kiedys do jakiegos dobrego mechanika i sie popytam!! zycze rozwiązania problemu ze swoim passatem :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

No dzieki, bo mam problem z zapalaniem jak jest zimny, oby to byly wtryski a nie pompa :mur: Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MArcIN1306

to moze juz tez masz swiece zarowe do wymiany, oby to nic powaznego?????ja jestem przekonany ze bardziej opłaca sie jechac do jakiegos wasztatu doradzic sie jakiegos mechanika, ewentualnie dokonac naprawy a nie robic cos na pałe. moj kumpel sam z ojcem chciał naprawic swojego paska i podarzał całkiem i innym kierunku a nie w tym co tkwiła w nim usterka i starcił troche kase na czesci. terz Ci doradzam jechac do takiego warsztatu! :]:] nie chce tutaj nikogo obrazic takie fora sa też bardzo dobre, mozna sie tu wielu ciekawych zeczy dowiedziec!!!! pzd, for all!!! :vw: FOR EVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

Swiece sa nowe. Wtryski i tak mam zamiar zrobic, jezeli po wymianie dalej bedzie problem to wtedy bede sie martwil. Ktos ma jakies sugestie co do tego zapalania?? Przy starcie na zimnym zachowuje sie jakby "nie zapalal na wszystkie gary". Po sekundzie juz chodzi normalnie... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Nie kopci ci na niebiesko przy zapalaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zllew

Nie bardzo. A przynajmniej nie zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności