Skocz do zawartości
kowalny

Nie działa BT w navi odpowiednik RNS 510 made in China

Rekomendowane odpowiedzi

No dziwne to musi być, bo jakby coś nie tak było z telefonem, to zapewne telefon znajdywałby navi, a ta go nie. A tu nie działa w obie strony, navi ani nie jest widzialna ani nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jednak ori to ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem u mnie polega właśnie na tym że ani telefon nie wykrywa BT urządzenia ani urządzenie nie wykrywa telefonu. Fachman montujący w samochodzie urządzenie złapał w swoim telefonie sygnał z urządzenia ale nie wprowadzał żadnego kodu. Zresztą można sparować chyba do 5 telefonów i jeden już sparowany nie byłby przeszkodą dla następnego.

U mnie po włączeniu funkcji BT i auto połączenie przechodzi się do następnego okna w którym są ikony zielonej i czerwonej słuchawki, klawiatura, przycisk Pair, przycisk inicjalizacji BT i kilka innych. I tu wszystko wisi. Niezależnie co się wdusi nie ma żadnej reakcji. A powinno właśnie żądać kodu itd. do przeprowadzenia procedury parowania.

Z poziomu menu urządzenia nic więcej zrobić nie można, mam wrażenie jakby oprogramowanie się na tym etapie zawieszało lub zawiesza się bo moduł BT jest uszkodzony.

Edytowane przez kowalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może spróbuj zatelefonować do sprzedawcy(albo serwisu o ile istnieje-patrz Google i pytanie do sprzedawcy) takiego sprzętu i po prostu zapytać. Ja tak zrobiłem i uzyskałem kilka wskazówek. Na koniec i tak wysłałem do serwisu i okazało się, że w moim przypadku awarii uległa płyta główna, którą wymieniono(razem ze zintegrowanym procesorem)-koszt 150 PLN. Do samego Windowsa nie ma jak się dostać, przynajmniej u mnie, a wygląda na to, że u Ciebie to on coś nawala i wyłączył u funkcję BT. Bo jak piszesz tylko ten nieszczęsny BT nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwoniłem do sprzedawcy (i serwisu jednocześnie). Wychodzi na to że gdy BT jest włączony to powinien być widoczny dla telefonu. Wspominał coś o wgraniu nowego softu. Mam trochę za daleko do niego żeby jechać tylko z tą drobnostką i załatwię to przy okazji jakiegoś wyjazdu w tamte okolice.

Może wcześniej namierzę jakiegoś magika na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj ile te wgranie softu kosztuje. Bo koszt przesyłki to 2x ok. 10-15 PLN i brak radia przez tydzień. A w sumie system głośnomówiący to fajna i baaardzo praktyczna rzecz, bo o przepisach nawet nie wspominam. U Ciebie przez BT można było przesyłać dane z telefonu-odtwarzacza np. pliki MP3 i odsłuchiwać je przez stację(o ile zdążyłeś to przetestować)? Bo u mnie muszę mieć telefon z BT-audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zdążyłem przetestować. Dopiero kilka dni temu tak jakoś przypomniało mi się że mam BT i chciałem je odpalić, bez efektu niestety.

Ale jak już zacząłem to będę to ciągnął dalej aż do końca (mojego lub jego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak już zacząłem to będę to ciągnął dalej aż do końca (mojego lub jego).

 

i to jest najlepsze podejście :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności