Skocz do zawartości
Gość Marcin-Gora

Problem z v-max...temat rzeka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin-Gora

Witam szanownych kolegów-mam problem z predkoscia max...nie wiem czy ten model tak ma ale za Chiny ludowe nie chce jechac wiecej niz 140-145... po bardzo długim rozbiegu. Pierwsze dwa biegi...auto jest zrywne i szybko sie wkreca na obroty choc na 2 przy 3500-3700 dostaje zamulki, na trzecim biegu jest podobnie-tylko ze zamula je szybciej-4 i 5 biego to juz tragedia-do 120 rozpedza sie w miare szybko, potem kazdy kilometr wiecej to walka jak z "wiatrakami".Co dziwne-jesli chodzi o elastykena 4 badz 5 od 80,90,100 do 120 dochodzi bardzo szybko...był podpiety pod VAGA-brak błedów z tym związanych chociaż czytajac forum podejrzewałem przepływke...prosze o porade pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytajac forum podejrzewałem przepływke...prosze o porade pozdrawiam

 

prawdopodobnie to jest właśnie przyczyna! Kumpel w golfie miał taki problem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z praktyki obstawiam na reguator zaworu spustowego turbiny (chyba tak się to nazywa) a jest to taki 5-6 cm urządzonko umieszczone na ścianie grodziowej komory silnika, patrz na pompę hamulcową i tak mniej więcej za nią troszke w górę i go widzisz, taki plastikowy cylinderek z podłaczonymi trzema przewodami powietrznymi (chyba czerwony, czarny i niebieski) w materiałowym oplocie średnicy 5mm i dochodzi do niego tez jakaś mała kostka elektryczna, u mnie powodowało to jazdę z prędkością max 120 km/h i nic poza a nawet wrażenie duszenia się po dodawaniu gazu, po wymianie jak ręką odjął :ok:

jeśli to będzie to: jest smutna informacja, nieoryginalny taki kosztuje coś ponad 200zł :zalamany: generalnie najlepiej jak przełozyłbys to z innego autka i wio na przejażdzkę (jak tak przekąldałem przepływomierz, czujniki itp zanim to przełożyliśmy i znaleźliśmy, żaden spec od elektroniki, kodów vag itp nie potrafił określić uszkodzenia)

 

mogę puścić fotkę ustrojstwa jeśli kwiecisty opis nie pomoże w zlokalizowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin-Gora

Koledzy-pobuszowałem troche na forum golfiarzy i dowiedziałem sie, że objawy takie może powodować zaworek N75 znajdujacy sie obok filtra paliwa...po lewej stronie komory pod przepływka...od niego również odchodza 3 przewody w materiałowym oplocie. Bylbym również wdzieczny za te zdjecia o których wspominałes kolego. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam że chodzi o to samo, tylko w pasku nie masz go przy filtrze paliwa a tam gdzie opisałem

zaraz będą zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin-Gora

Faktycznie-mam u siebie owy zaworek ale równiez koło filtra paliwa znajduje sie cos podobnego...jutro zabieram sie za czyszczenie obydwóch pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z tego co wiem (z praktyki także) jeśli sie zrabie to raczej na stałe a nie do wyczyszczenia

naprawdę radze ci poszukać kogoś z takim samym paskiem i przełożyć to lub parę innych dupereli bo samemu po kolei wszystko trącać, czyśic i naprawiać to albo można wymienić pół auta albo spowodowac że pół auta będzi edo wymiany :(

napisz na frum skąd jesteś (bo Góra niewiele mówi), popytaj forumowiczów z twoich stron a na pewno ktoś pomoże, parafrazując reklamę: a pomagacie?? pomagamy !!! pomagają !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin-Gora

A zatem jestem z Góry Śląskiej...na pograniczu Dolnegoslaska i Wielkopolski. Czytałem, że zaworek N75 ten koło filtra paliwa można sprobować wyczyścic...a co to wskazanego przez Ciebie nie mam zielonego pojecia. Zakupiłem kilka piwek...wieczorem bede z tym walczyl w garazu pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności