Skocz do zawartości
derton

Jaki środek do usunięcia takich plam ??

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio sciągnąłem gumową powłokę z pastików a mianowicie ze środkowej konsoli oraz z tunelu wraz z podłokietnikiek. Zrobiłem to ponieważ te części były poobdzierane i nie wygłądały estetycznie :/ Niestety w tym momencie też nie jest lepiej :( Podłokietnik wyszedł idealnie natomiast na konsoli pod powłoką gumy znajdowały sie jasne plamy i teraz zastanawiam się czym można to doczyścić ?

 

 

330061081daee85fm.jpg

 

6de0032be69ddae1m.jpg

 

310253938da2a270m.jpg

Edytowane przez derton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

spróbuj PLAK 2R -błyszczące plastiki. spryskaj kawałek gąbki i szoruj (z wyczuciem...) powinno znacznie pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie to :/ szukam dalej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda jak by ta guma lekko była zdarta, sporo osób robi tak że lekką warstewkę czarnego pryska ale dosłownie delikatną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej gumy w ogole nie :) niestety zostały tylko te dziwne plamy. Ostatecznie myślałem nad pomalowaniem tego ale nie wiem jaki będzie efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz zmatowieć to np sprayem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśłałem żeby coś takiego zostawić na sam koniec w razie gdy już nie będzie żadnego wyjścia. Im mniej ingerencji tym lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomaluj czarną farbą w sprayu, można by spróbować czernidłem do plastyków, ale będzie brudzić, a farba wyschnie i koniec pieśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jest nie domyte to zastosuj dobre APC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej pisze dobre APC jak to nie pomoże (choć wątpię aby nie pomogło) to papier wodny matowanie plastików następnie podkład zwiększający przyczepność i klar :) i będzie wyglądać jak funfel nówka ;)

Jak masz dobrą mieszalnię lakierów u siebie to zapewne pzp też posiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś podpowiedź odnośnie środków APC ? Przeglądam detailercenter.pl ale muszę przyznać, że wybór jest na tyle duży, że ciężko coś wybrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

derton z mojej strony polecam Ci APC BILT HAMBER SURFEX HD

spryskaj (na silne zabrudzenia plastiku 1:15 ja nigdy nie stosowałem ale nic im się nie stanie nawet przy takim roztworze),

dokładnie wypędzelkuj i zetrzyj mikrofibrą (kilkakrotnie najlepiej wilgotną aby pozbyć się APC możesz zwilżać psiukając wodą plastiki) całą czynność możesz powtórzyć :manga

a nastepnie po wytarciu i dokładnym wyschnięciu zastosuj Poorboy's World Natural Look i będziesz w szoku :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję kolego tees, że ten preparat sprawdzi się bo właśnie zamówiłem :) Jak tylko dostanę i sprawdzę to napiszę co z tego wynikło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

derton jeśli to zabrudzenie to na 100% sobie z tym poradzi. Tylko pogoda nie sprzyja :P w garażu też minus :dodupy

P.S APC trzymaj w ciepłym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli powiadasz, że tyle kasy może pójść na marne ? Teraz pytanie czy pod warstwą gumy mogą być jakieś zabrudzenia ? :niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup truck cleaner od tenzi rozcienczasz 50-100 ml na 1l oczywiscie w dozowniku, spryskujesz czekasz chwile, nastepinie szczotka i powinno puscic

koszt ok 18 zl

 

Duzo mocniejsza chemia lecz w odpowiednim stezeniu jest bezpieczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po próbie :( ani minimalnej zmiany więc pozostaje tylko wymalować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: spróbuj w jednym miejscu mocnym stężeniem i zobacz czy pomaga.

jeśli nie to dziwna sprawa i prawdopodobnie została uszkodzona powłoka jakąś chemią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie rozcieńczałem i robiłem 3 próby. Gdy dostałem konsolę to kompletnie nic nie było widać a po zdrapaniu wierzchniej warstwy pojawiły się plamy i wychodzi na to, że plastik musiał zostać uszkodzony już na którymś etapie technologicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jeszcze opalarką spróbować, tylko plastiku ni przygrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności