Skocz do zawartości
Bartek1987

1.9 TDi 66KW w 3BG??

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie: Czy w pierwszych wypustach 3BG nył montowany silnik 66KW TDI

Wczoraj takiego ogladałem ale nigdzie w necie nie moge znalezc potwierdzenia.

Help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie: Czy w pierwszych wypustach 3BG nył montowany silnik 66KW TDI

Wczoraj takiego ogladałem ale nigdzie w necie nie moge znalezc potwierdzenia.

Help!

Nie było takiego silnika w 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/volkswagen/m639206565-volkswagen-passat-1-9-tdi-variant-66kw-2000-blauw.html?c=efb2ef4dc323389c4f92ed10afa33e3a&previousPage=lr

 

tego paska ogladałem i nie wskazuje nic jakoby był przerobiony.Dosc dobrze go obejrzałem.Naklejka w bagazniku tez potwierdza 66KW.

W Holandii było by drogo przerobic z 3B na 3BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, temat znaczków na klapie był poruszany - różnie były klejone. Ale jak i może jest te 90KM to I czerwone chyba być nie powinno.

A znasz datę produkcji albo VIN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam niestety ani VIN-u ani daty produkcji.Generalnie to jesli nawet go ktos przerobił i zrobił to porzadnie to akurat nie jest zle bo 66KW to dobra jednostka.Jechałem nim i nawet sie zbiera wiec ok.Przed zakupem podjade z włascicielem do ASO dla pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 2000r więc pewnie przerobiony z 3B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedź się, z którego roku jest auto. Środek wskazuje na to, że albo jest dobrze przerobiony albo to jest faktycznie 3BG, tylko z przełożonym silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Datum eerste toelating: 06-01-2000(13,1 jaar) Data pierwszego dopuszczenia: 01/06/2000 (13,1 roku)

Datum aanvang laatste tenaamstelling: 16-01-2013(13 dagen) Data rozpoczęcia ostatniego przypisywanie: 16.01.2013 (13 dni)

Datum eerste afgifte Nederland: 06-01-2000(13,1 jaar) Data pierwszego wydania holandia: 01/06/2000 (13,1 roku)

Vermogen: 66 kW (90 Pk) Power: 66 kw (90 km)

Tyle wypluła wyszukiwarka aut z Holandii po numerze rejestracyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na klapie jest czerwone I i na obudowie silnika tez wiec powinno byc 101 KM ale na naklejce ewidentnie pisze 66KW i jak w/g raportu holenderskiego urzedu rejestracji samochodów tez ma 66KW wiec juz zgłupiałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holandia kolego. Chciałem kupić auto z tego kraju i handlarz tez miał w papierach zaniżoną moc. Robia to aby nie płacić wyższego podatku i czegoś tam - tak mi to tłumaczył. Ja auto odpuściłem bo mogą być kłopoty z rejestracją w Polsce. Nie wiem jak to robią jakie to układy żę ktoś w papierach tam zaniża tą moc i jakie ma z tego korzyści. Choc ty piszesz tez o naklejce. Ja bym odpuścił te auto bo śmierdzi z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko, co faktycznie siedzi pod maską, czy VP czy PD (o zaniżonej mocy w papierach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płacić wyższego podatku

chodzi tu o wage samochodu bo na jej podstawie oraz rodzaju paliwa naliczany jest podatek kwartalny.Sprawdziłem jaka jest roznica jesli jest 101 KM a 90KM i roznica na kwartał wynosi 25 euro wiec nie wiem czy opłacało by sie zanizac moc dla takiej kwoty. Co do rejestracji to nie wydaje mi sie,zeby były problemy skoro wszystkie papiery podaja ten sama moc to w polsce zarejestruja go na 90KM i tyle.Ewentualnie jesli diagnsota bedzie sie znał na VW to moze cos marudzic ale jak powszechnie wiadomo da sie to "jakos" załatwic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam biegły nie jestem w tych sprawach. Przekazuje to co kiedyś usłyszałem od handlarza. A rano pisałeś że za 2 godziny jedziesz po auto żeby wątek zostawić. Wiec kupiony czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na klapie jest czerwone I i na obudowie silnika tez wiec powinno byc 101 KM ale na naklejce ewidentnie pisze 66KW i jak w/g raportu holenderskiego urzedu rejestracji samochodów tez ma 66KW wiec juz zgłupiałem :(

 

Jaki jest symbol silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności