Skocz do zawartości
hulek84

Duże spalanie co sprawdzić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o podpowiedz jak odpowiednio przeprowadzić (jaką grupę) sprawdzić by może dojść do tego dlaczego mój AWX tyle pali.

 

Dziękuje za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wiem,że w zimie pali więcej ale ja z dużym spalaniem mam problem od lata. Np: na 10l przejade może z 90km w mieście...więc chyba trochę za mało. Dlatego właśnie chcę posprawdzać , może akurat coś bedzie nie tak i korekta pomorze obniżyć spalanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź kiedy się otwiera termostat,powinien się otwierać w okolicy 87*

 

Jak to sprawdzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sprawdzałem tak podłączyłam vag nagrzałem silnik do temp. około 80* ( jazda)później potrzebowałem drugiej osoby siedziała w środku i traktowała pedał gazu , a ja sprawdzałem dolny wąż u mnie przy temp 89* zrobił się gorący .Może zna ktoś lepszy sposób ja nie znam innego ,mam nadzieję że trochę pomogłem.

Pozdrawiam

Mozna ,ale powinno sie dotykać chodnicy,jesli termostat jest otworzony całkiwm (temp.ok.90 stopni) góra i dół powinny być gorące w miare jednakowo ,Dokładnie termostat można sprawdzic tylko wymontowując go ,wkładając do gotującej wody sprawdając przy tym temperature przy jakiej sie zaczyna otwierac i przy jakiej ma pełne otwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginał termostat zaczynał się otwierać przy 75 ... , zaś pełne otwarcie miał przy 84* , porażka - mierzone przez term. rtęciowy, teraz mam vahlera i działa można powiedzieć prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w momencie gdy sprawdzałem wartości w (01)/08/ grupa 007 temperatura była 65,7 C (temperatura paliwa)

a pomiar z Instruments (17)/08/003 wyniósł 86 C

 

Obie wartości z czasem adekwatnie rosły,pewnie gdybym pojeździł były by wyższe.Czy taka duża rozbieżność w wartościach coś oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w momencie gdy sprawdzałem wartości w (01)/08/ grupa 007 temperatura była 65,7 C (temperatura paliwa)

a pomiar z Instruments (17)/08/003 wyniósł 86 C

Ciebie interesuje Coolant Temp w (01)/08/ grupa 007 pole 4 a nie temperatura paliwa.(chyba ze zle odczytałeś.

i masz ja porównać z Instruments (17)/08/003 pole 1.

Temperatury powinny sie pokrywać (może być rozbieżność do kiku stopni najwyżej) jesli tak nie jest to czujnik temperatury G2/G62 do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dob12 masz rację.Obie przez Ciebie wymienione wartości (01)/08/ grupa 007 pole 4 i (17)/08/003 pole 1 są prawie identyczne (85,5 C i 86 C ) czyli wszystko w porządku z czujnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ob12 masz rację.Obie przez Ciebie wymienione wartości (01)/08/ grupa 007 pole 4 i (17)/08/003 pole 1 są prawie identyczne (85,5 C i 86 C ) czyli wszystko w porządku z czujnikiem?

Tak czujnik jest ok.

ta temperatura 86 to na mocno rozgrzanym silniku? była mierzona?

jeszce trzeba by sprawdzić termostat kiedy sie otwiera

Ps .

Warto by jeszce sprawdzić te temperatury na zimnym silniku(rano ) ,jak i porównac wszytki etemperatury z grupy 7

w silniku,

-temeratura paliwa

-temperatura powietrza zasysanego

-temperatura płynu chłodzącego

Temperatury powinny być do siebie zbliżone i do temperatury otoczenia.

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności