Skocz do zawartości
mirek7009

wycieraczki przód

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że kiedyś było na forum się zapomniałem już:

Po co wycieraczki uciekają trochę do góry gdy się je wyłączy i do czego w zamyśle vw jest opcja, żeby przy wyłączonym aucie wycieraczki dało się ustawić pionowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu idą do góry to nie wiem, na wyłączonym zapłonie da się je ustawić pionowo, żeby wymienić, jak leżą to nie podniesiesz, bo się o maskę zaprze ramię ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pionowo - w celu wymiany piór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co wycieraczki uciekają trochę do góry gdy się je wyłączy?

To jest system oszczędzania piór wycieraczek czy jakoś tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to żebyście mnie zabili, to nie powiem jak wymieniłem wycieraczki nie dając ich do pionu :-)

A podnoszenie się wycieraczek to chyba czytałem że to jakiś patent, na śnieg. Tzn jak napada go dużo, to łatwiej wygrzebac spod wycieraczek, ale możliwe że to bujdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście idzie wymienić nie dając ich do pionu, ale jest to trochę bardziej utrudnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wycieraczki nie tyle unoszą się co opadają w czasie jazdy bez deszczu... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może wycieraczki nie tyle unoszą się co opadają w czasie jazdy bez deszczu... :hmm

 

Piotr ma rację, opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Opadać by opdały gdyby znalazły się poniżej szyby. Miejsce wycieraczek jest na linii dołu szyby więc ja traktuję to zjawisko jako podnoszenie się wycieraczek.

Bo nic nie wygląda bardziej żulowo niż źle ustawione wycieraczki które znajdują się 10 cm od dołu szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co wycieraczki uciekają trochę do góry gdy się je wyłączy

 

Wycieraczki w B6 mają funkcję zwaną APS, polega ona na tym, że po każdym co drugim wyłączeniu wycieraczek, wycieraczka ustawia się w położeniu skrajnym albo jest przesuwana w alternatywne położenie spoczynkowe (APS) w celu "przełożenia" krawędzi gumowego pióra. Chodzi o to, by guma wycieraczki się nie odkształcała, w skutek wygięcia tylko w jedną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, właśnie o tym czytałem kiedyś :-) czyli zachowanie wycieraczek rozkminione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslicie ze wystarczy przesmarowac jak wycieraczki chodza w zwolnionym tempie, niezaleznie od wybranej opcji wycieraczejk (szybkosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz przesmarować...? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a u mnie strawa z wycieraczkami jest taka ze wyrobił mi sie chyba ten wieloklin co jest w ramieniu wycieraczki , a co najśmieszniejsze jest w tym ze już wszystko tam wkładałem aby to jakoś unieruchomić np: izolacja poszla w róch ale nie dało to efektów dalej przeskakiwało mi na wieloklinie silniczka, potem paski puszki po piwku :) dało to spokój na 2 tyg potem znów potem wsadziłem szmatki kawałek na ostatku papier ścierny ale to tez nic nie dało a wy forumowicze macie jakiś patent na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w passatach 2005-> jeszcze nie zdążyło się wyrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna, pytali mnie w poniedziałek w serwisie, czy wymienić pióra - powiedziałem że nie. A od wtorku zaczął padać deszcz i... wiadomo...

 

Ale do ad remu:

stwierdziłem, że Bosch Aerotwin (bo tak :) )

Pytałem w różnych sklepach o komplet dedykowany do B6, bez jakichś-tam przejściówek czy multiklipów.

Ceny bardzo różne - od 130, przez 160, po 230 :debil

 

A dzisiaj kupiłem (w sklepie) zestaw dedykowany, Bosch A 979 S i zapłaciłem 84 zł...

W dodatku produkowany w Belgii a nie w Chinach (jak większość Bosch-ów w handlu).

 

Nie rozumiem, dlaczego jest taka kosmiczna rozbieżność cen w sklepach, ale teraz przynajmniej wiem o co pytać (symbol wytłuszczony).

Edytowane przez pezet101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe jak sie te wycieraczki bosch sprawuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znakomicie :)

 

Dobrze zbierają i w ogóle ich nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dzisiaj kupiłem (w sklepie) zestaw dedykowany, Bosch A 540 S i zapłaciłem 84 zł...

W dodatku produkowany w Belgii a nie w Chinach (jak większość Bosch-ów w handlu).

 

Nie rozumiem, dlaczego jest taka kosmiczna rozbieżność cen w sklepach, ale teraz przynajmniej wiem o co pytać (symbol wytłuszczony).

Czy Ty Piotrek na pewno piszesz o piórach wycieraczek w wytłuszczonym miejscu??? Zrobiłem szybkie CTRL+C - CTRL+V wytłuszczonej treści, wkleiłem na Allegro i wyskoczyło mi 5 stron... akumulatorów Bosha i ani jednej aukcji wycieraczek!?!?!?!?

Więc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...

Już poprawiłem - Aerotwin A979S

:)

 

A540S to nie akumulator, tylko zestaw do Astry, którego też szukałem i z rozpędu wpisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności