Skocz do zawartości
mirek7009

wycieraczki przód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie rozebrałem wyczyściłem przesmarowałem trzpienie i wszystko fajnie nawet w rękach chodzi .No ale pozałożeniu niestety wycieraczki chodzą tylko do połowy szyby .Jak ustawić ,czy są jakieś cechy tą najkrótszą ruchomą część która jest przykręcona do silniczka Nakrętka klucz nr 13

pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% źle złożone, pozostałe 10% to uszkodzenie krańcówki. Miałem coś podobnego jak rozbierałem wycieraczki w Corsie C, źle złożyłem, efekt był taki ze szły prawie do końca, wracały i trochę podnosiły się do góry. Tak samo jest u Ciebie?

 

http://allegro.pl/silnik-wycieraczek-przod-vw-passat-b6-05-i2962013824.html na tej aukcji masz zdjęcie nr 3 tak powinno być złożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki widziałem to zdjęcie

mam jeszcze jedno pytanie czy ten krótki wodzik kręci się dookoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki widziałem to zdjęcie

mam jeszcze jedno pytanie czy ten krótki wodzik kręci się dookoła

 

tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki JARSYB dzisiaj już nie idę do garażu ale jutro jak tylko zrobie to odzywam sie

nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przestawieniu wszystko śmiga elegancko

nadzieja że narazie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po przestawieniu wszystko śmiga elegancko

nadzieja że narazie spokój

Doby jest dostęp do całego mechanizmu żeby go wyjąć i przesmarować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojście super

1. ściągasz ramiona wycieraczek(uważaj bo ramiona są na sprężynach żebyś nie walną w szybę)może być ciężko ale boki przód tył i powinny wyskoczyć

2.Sciągasz gumę(uszczelka) między podszybiem a komorą silnika

3.ściągasz dwa zaciski z plastiku tylko z lewej strony

4.wyciągasz podszybie (tylko jedną część-lewą) może być ciężko bo siedzi w rowku ale do przeskoczenia

5.wszystko na wierzchu

6.klucz10 jedna śruba ,torx (chyba 20) 2 sruby po bokach w gumowych poduszkach,masa (dwa kabelki)klucz 10 i oczywiście wtyczka

7.wyciągasz smarujesz

u mnie takie wżery że papier dosyć gruby żeby wyczyścić

po złożeniu wszystkie ruchome części przesmarowałem białym smarem (nie wypłukuje go woda)

roboty dużo nie ma a naprawdę wycieraczki chodzą super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z wycieraczką od strony kierowcy że przy powrocie zostawia smuge na szerokośc ok 10 cm dokładnie w centralnej części tak od połowy szyby do dołu

Podczas gdy wycieraczka wyciera do góry jest ok smuga zostaje przy powrocie do dołu więc jest to denerwujace bo przy wyłaczeniu wycieraczek ta smuga zostaje tak jakby wycieraczka w tym miejscu nie była dociskana do szyby?

Wymieniłem pióro wycieraczki na nowe ori z vw i dalej tak sie dzieje wiec problem lezy gdzie indzie tylko gdzie?

Mi przychodzi do głowy że ramie słabo dociska to pióro do szyby tylko dlaczego tylko przy powrocie wycieraczki do dołu? i jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam taki problem z wycieraczką od strony kierowcy że przy powrocie zostawia smuge na szerokośc ok 10 cm dokładnie w centralnej części tak od połowy szyby do dołu

Podczas gdy wycieraczka wyciera do góry jest ok smuga zostaje przy powrocie do dołu więc jest to denerwujace bo przy wyłaczeniu wycieraczek ta smuga zostaje tak jakby wycieraczka w tym miejscu nie była dociskana do szyby?

Wymieniłem pióro wycieraczki na nowe ori z vw i dalej tak sie dzieje wiec problem lezy gdzie indzie tylko gdzie?

Mi przychodzi do głowy że ramie słabo dociska to pióro do szyby tylko dlaczego tylko przy powrocie wycieraczki do dołu? i jak temu zaradzić?

 

Mam to samo tylko, że u mnie ta smuga jest mniejsza… również wymieniłem pióro na nowe i porządnie odtłuściłem szybę i dalej to samo…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo tylko, że u mnie ta smuga jest mniejsza… również wymieniłem pióro na nowe i porządnie odtłuściłem szybę i dalej to samo…

 

Może ktoś poradził sobie z tym problemem!!!

Ja sie zastanawiam nad wymiana ramienia wycieraczki znalazłem takie coś

http://allegro.pl/ramie-wycieraczki-lewe-passat-b6-3c1955409c-nowe-i3010024589.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te pióra z aso to jakiej firmy i za ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś poradził sobie z tym problemem!!!

Ja sie zastanawiam nad wymiana ramienia wycieraczki znalazłem takie coś

http://allegro.pl/ramie-wycieraczki-...010024589.html

 

Również zastanawiam się nad wyminą…, ale na razie temat zostawiłem. Nowe ramie w aso 145zł, te z aukcji widziałem już wcześniej, niby nowe, ale wyglądają jakby były z demontażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te pióra z aso to jakiej firmy i za ile

nie wiem jakiej firmy ale orginalne to chyba jedne maja a cena coś ponad 100 za kpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w aso wycieraczki okolo 129 zł za komplet a w wiekszosci sa to produkty valeo ja kupilem za 75 zl w sklepie firmy denso i tez chodza jeden chwali valeo drugi bosch podobno valeo najmniej piszcza na mrozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam najtańsze z najtańszych(z zaprzyjaźnionego sklepu za ok. 15 PLN) i też u mnie spełniają swoją rolę. I nie szkoda mi jak szlag je trafi po kilku miesiącach. Póki co jadą już rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO Bednarek Łódź cena 124zł

 

PhotoChooser-8609822d-c7b1-406b-82da-84ea8104c9ba.jpg

 

Z czujnikiem zużycia.

Edytowane przez skrzypek1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

ja mam unipoint taniocha połowa z tej ceny co w aso gonią i dają rade ,więc po co przepłacać ,miałem i bosha i valeo i z czujnikami zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzypek1975 wrzuc fotki wyjetych z opakowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności