Skocz do zawartości
Pierzasty

"Pukające" radio gamma.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji że nie mam opcji udać się do majstra na tą chwilę mam pytanie, może ktoś ma jakiś pomysł. Radio gamma+cd player seryjny pod spodem. Grało ok, wczoraj z głupia franc po którymś kolejnym odpalaniu auto zagrało przez sekundę i na tym koniec. Zamiast grania regularnie co ok sekundę z głośników wydobywa się podwójne "puknięcie", jakby zwierać kable od głośnika do bateryjki na wysokiej głośności, równocześnie z puknięciem gasną i zapalają się od razu diody na cd playerze, wciskając na radiu przycisk CD - komunikat NO CD CHANGER (której rzeczywiście nie mam), przy wciśnięciu przycisku CC - komunikat NO TAPE. Zagadkę mam jak nie wiem. Nikt nie dłubał, nic nie ruszał. Dzieje się tak po każdym odpaleniu/włączeniu radia. Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce złowróżyć, ale wygląda jak upalona końcówka mocy. Czy to "pukanie" zmienia sie w zaleznosci od stopnia podgloszenia dzwieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pukanie nie zmienia się w zależności od zmiany głośności, natężenie głośności jest takie samo,przed chwilą sprawdzałem, to brzmi jak z powodu wznowienia i odłączenia źródła prądu. Na dodatek występuje tylko w lewym głośniku jeśli mnie słuch nie myli, radio jeśli gra to gra w obu kanałach tak jak należy. No i te dziwne komunikaty nie od tych urządzeń pod niewłaściwymi przyciskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj czekaj... czysto teoretycznie radio moze byc przyblokowane. Probowales je odpiac i przypiac raz jeszcze i dac sie mu zaadaptowac? przy okazji sprawdzic kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam cholernych kluczy, myślałem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich kluczy...? przeciez to dwa kawalki blaszki wystarcza. Ja znalazlem jakis stary kawalek blachy z pudelka po ciastkach i pocialem, powstaly dwa paski metalowe wpychasz i dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc próbowałem się dostać za pomocą szczelinomierzy i innej blaszki, weszły, ale nadal radia nie mogłem wytargać, trochę próbowałem nim na lewo i prawo, żeby się obluzowało i nic z tego. Natomiast gra normalnie raptem :o

 

EDIT: juz nie działa, jest to samo co było :)

Edytowane przez Pierzasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności