Skocz do zawartości
hpnoti

Duże spalanie, latające obroty 1.8 20V APT 16518 vag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu dokładnie od wiosny męczę się wielkim spalaniem auta, jakim jest mój pasztecik, ale od razu do rzeczy...

Wielu autoelektryków, serwis i dwóch mechaników zaliczonych, a tylko portfel chudszy. Auto zagazowane, pali ponad 15 lpg pb ponad 13, lecz... dziwnym cudem za miastem już wydaje się ok, bo lpg 10l/100km a pb lekko 8, a oczywiście uprzedzam, że nogi ciężkiej nie mam.

Wymienione

- świece

- przepływomierz

- sonda(lecz wymieniona w poprzednią zimę)

- olej/filtr

- wtryski lpg/ wstryski pb płukane

- mapy w porządku

- czujnik g62 (również w poprzednią zimę)

 

A każdy rozkłada ręce, bo nie wie o co chodzi. Lecz od niedawna doszło jeszcze nie trzymanie na obu paliwach obrotów czyli spadają do 500 czasem zgaśnie. A dziś doszła ciekawa sytuacja na vagu, gdyż wykazał błąd sondy dokładnie 16518, znowu do wymiany 0.o? Na luzie sonda pokazuje po ponad -20%, a dając w pedał jest raptem kilka procent na plusie... kuzyni pomóżcie, bo kurde szkoda auta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gaz to w 80% sonda lambda na vagu będzie pokazywała błąd,nie przejmuj się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sęk w tym, że odkąd została wymieniona to nie pokazywała, temu nagle zdziwienie, ze cos wykazalo... Co do tematu, to jeszcze dodam , ze dobrze paliwem ostatnio zaczeło "pachnieć" z nawiewów, ze lepiej w zime z otwartą wręcz szybą jeździć xP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co piszesz, to wszystko jest w porządku. Ten typ w mieście tyle po prostu pali. Mój też żre 15 LPG i ze 12 PB , jak nie miałem gazu. Trasa: LPG 9-10 a wcześniej na PB w 9 się mieścił. tak więc w przypadku twojego spalania, nikt i nic ci nie pomoże - tylko ty sam. Zmień trochę styl jazdy po mieście. Nie kręć go za wysoko i zobaczysz, że będzie mniej palić. I tyle.

A co do smrodu benzyny, to sprawdź instalację paliwową od baku do silnika, zobacz czy filtr paliwa nie cieknie, sprawdź czy moze po zbiorniku (górą) z odpowietrznika paliwo się nie wylewa. No i na koniec zobacz, czy czasem filtr węglowy odpowietrzenia zbiornika paliwa nie jest zapchany. I posłuchaj czy zawór N-80 cyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóz... nie brałbym się za to, lecz jeszcze do jakiegos czasu on mi palil max 12 w miescie, temu mnie to boli ;P Naprawdę jeżdżę oszczędnie, po przykładzie widzę ile na fisie sredniego spalania pokazuje po mojej jeździe a po kogos innej tym autem. (oczywiscie sprawdzane spalanie po tankowaniach!) Hmm filtr węglowy to mnie dziwił od zawsze, bo wężyk z niego idzie aż do spodu auta i ssa powietrze (często jak się do wężyka dostanie się woda to wydaje durne dźwięki, tu video http://www.youtube.com/watch?v=3UX1U0WoS_4 a w żadnym pasku tego nie widzialem, a n80 wymienialem w tamtym roku bo z mojego urwał się ten plastikowy dziubek ;] A filtr powietrza hmm nie wymieniałem go od ponad roku, tylko trzepałem, lecz wątpię by miał coś z tym wspólnego spalanie smród, jak myślisz?

Edytowane przez hpnoti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór N-80 jest pod osłoną filtra powietrza. Usłyszysz cykanie jedynie na postoju. Pocyka i przestaje. Co do spalania - zobaczysz, ze latem wróci do normy :D

Popatrz od spodu, czy bak z paliwem nie jest choć trochę zassany do góry. Jeśli tak, to filtr węglowy do wymiany. A nie masz czasem małej kałuży benzyny po stronie pasażera, jak auto postoi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czy bak zassany, troche ciężko będzie potwierdzić czy jest czy nie jest... a spalanie, to ja mam ten problem od kwietnia/maja :swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czytam wasze posty i mam pytanie gdzie znajduje się filtr węglowy bo też mam problem z odpowietrzeniem zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz prawe przednie koło i odkręcisz plastik z nadkola, to znajdziesz czarną, kwadratowa puchę w okolicy drzwi pasażera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm będzie trzeba w sobote się tym zająć, bo dzis po kilkunastu minutach jazdy, tak zaczelo z nawiewów dawać, że komora gazowa murowana. A on trzyma się jakoś specjalnie moze , znaczy czy jak wyjmę to już nie wsadzę ;p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wykręcał mocowanie i połamiesz coś - no to z powrotem będzie problem z mocowaniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc, filtr wciąga powietrze z tego wężyka więc wydaje się działa normalnie, ale wnerwia te auto naprawdę nie dość, że spalanie kosmiczne ,czasem dławi, obroty 900-500 latają to jeszcze jak się auto nagrzeje to śmierdzi na pb...na lpg wlasciwie dokladnie nie sprawdziłem smrodu, za co tu się łapać ;/ ?? A komputer zero istne zero błędów

 

I co ciekawe dziś , zauwazylem, auto dymi na bialo ale to owszem za oknem -15... lecz, czemu tylko autem wjechałem na miejsce i z ciekawosci spojrzalem a tam wręcz śnieg zrobił się czarny przed rurą wydechową, coś jakby chyba nie tak ?

Edytowane przez hpnoti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie z waszych wypowiedzi wynika że ten filtr węglowy odpowiada za smród paliwa w samochodzie czy dobrze zrozumiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odkopuje własny temat, no cóż jestem ciut bliżej niż dalej końca. Jakiś czas temu znalazłem "dziurę" w kierownicy powietrza....

http://allegro.pl/kolanko-rura-powietrza-audi-a4-lift-1-8b-i2950717692.html te dzióbki co wystają, w nie wchodzą dwa wężyki...a w moim przypadku one sobie wisialy a te dzióbki były wyrwane i zaślepione jakąś wielką śrubą... i nie wiem czy ja to tak może od kupna auta miałem w co szczególnie wątpię, czy któryś mechanik przepięknie potraktował mi auto i temu smród w aucie. Wymieniłem przepływomierz na boscha od razu zatkania i latanie obrotów zniknęły ( i przy okazji filtr powietrza też wymieniony) ostatnio spalanie przy dwóch tankowaniach spadło, do ponad 12 na miescie i już myśl, ze pol roku problemów wreszcie sie skonczyly, lecz dwa dni temu zacięła mi się w przednim prawym kole kostka hamulcowa i spalanie znow bylo wysokie za nim zauważyłem co się dzieje z kołem, teraz wszystko gitara i zobaczymy jak teraz spalanie będzie wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy u Państwa jest również tak, że po odpaleniu auta i w lato i w zime na mfa spalanie wzrasta do ponad 15l i tylko podwyższa średnią bardzo duzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kolego, mfa pokazuje od iluś km/h. w nowszych licznikach pokazuje na wolnych obrotach l/h.

niestety kolego tak musi być.

zobacz sobie jeszcze jak jedziesz normalnie, wrzuć na luz i na chwilowym spadnie prawie całkowicie lecz nie do 0, zacznij delikatnie wyhamowywać a zauważysz jak zacznie wzrastać.

i kolejna sprawa jadąc rozpędzony weź nogę z pedału przyśpieszenia i powinno spaść na równe 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, dokładnie tak jest :P Szkoda, ze w 3b nie ma l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności