Skocz do zawartości
maciek34

Połowa 2013 bramki viatoll zaczną mierzyć odcinkowo

Rekomendowane odpowiedzi

Oni to niech wprowadzą jeden system płatności np. Winiety jak w Austrii. To było by najlepsze rozwiązanie, a poza tym w Polsce daje się duże uprawnienia np. ITD pomijam fakt dziwnej ustawy o nie pokazywaniu zdjęć zrobionych przez fotoradar ABSURD!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oni to niech wprowadzą jeden system płatności np. Winiety jak w Austrii. To było by najlepsze rozwiązanie, a poza tym w Polsce daje się duże uprawnienia np. ITD pomijam fakt dziwnej ustawy o nie pokazywaniu zdjęć zrobionych przez fotoradar ABSURD!!!!

 

Co niektórzy maja krótką pamięć :). Kiedyś każdy płacił podatek drogowy, starsi doskonale pamiętają, później został on włączony w cenę paliwa tak więc ostrożnie z tymi winietami. Ile razy można za to samo płacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacimy dużo za paliwo, dużo za autostrady, a teraz jeszcze będą zdzierać kasę z mandatów..Może niech fotoradar będzie na każdym wiadukcie, przy każdym słupku drogi, przy każdej grudzie asfaltu! Policjant przy policjancie, i radny na randym. Tym to nic nie grozi..Powie że posiada YMMUNYTET (mówiąc lekko napitym głosem) i dziada puszczą..Trzeba będzie jeździć 50km/h wszędzie, bo nie znamy dnia ani godziny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak jesteśmy karani za zbyt szybką jazdę to dlaczego nie mielibysmy być karani za zbyt wolną?

Popieram to- codziennie robię sporo km na pewnym odcinku drogi. W zdecydowanej większości (w lato rzecz jasna) można jechać 90km/h ale jakiś burak w zdezelowanym Golfie 2 oraz nie trzymającymi tylnymi amortyzatorami jedzie max 60km/h i nim rzuca jak szmatą. I kto tu jest potencjalnym sprawcą wypadku? Ja, gdzie mam utrzymane auto w należytym stanie technicznym, przejeżdżając ponad 20 000km rocznie i jadąc na tej drodze 90-110km/h czy ten pseudo kierowca (którego pewnie nawet nie stać na podstawowe czynności serwisowe poprawiające bezpieczeństwo jazdy :wmorde )? Wziąłem przykład z własnego życia, najlepsze jest to, że jestem w grupie ryzyka wg ubezpieczycieli a nie miałem wypadku z własnej winy :D . Lubię takie uogólnianie kierowców...

 

Kiedyś każdy płacił podatek drogowy, starsi doskonale pamiętają, później został on włączony w cenę paliwa tak więc ostrożnie z tymi winietami. Ile razy można za to samo płacić?

Kolejny naprawdę ciekawy temat został poruszony- płacimy podatek drogowy w cenie paliwa a autostrady mamy płatne. To po co ja mam to płacić? Ba, ten podatek również uiszczam, lejąc paliwo do kosiarki spalinowej czy motorówki. Paranoja. Zaraz mogą odezwać się osoby, jak to egzekwować. Otóż prosto- robiąc tak jak z olejem opałowym (choć zmieniłbym tą procedurę na bardziej przyjazną ludziom).

 

A co do samych fotoradarów, Policji etc- CB radio to podstawa, używam i nigdy niebiescy mnie nie złapali (oraz nie naciąłem się na fotopstryka). Najbardziej służby się wkurzają, jak podaje się w eterze ich lokalizację :D . Dosyć często też wychodzi ich buractwo...

Edytowane przez czarekcw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniecie marudzić polecam jednak zapoznać się z przepisami :D

Art. 19.2. Kierujący pojazdem jest obowiązany:

1) jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym

 

Dużo większe zagrożenie od wlokącego się dziadka stanowią własnie tacy poganiacze, którzy siadają na zderzaku, mrugają światłami i wpier...ą się na siłę spychając samochody z przeciwnego pasa na pobocze. Jeżeli ktoś nie czuje się pewnie za kółkiem to niech sobie jedzie tak jak mu pasuje (oczywiście nie mówimy tu o skrajnościach), myślę że to lepsze rozwiązanie niż wpakowanie się pod Twojego passata na zakręcie...

 

ps. mistrzami poganiaczy są tirowcy, którzy na co dzień hamują wszystkich. Natomiast jak popada śnieg - wiadomo że załadowany tir trzyma się drogi trochę lepiej niż lekka osobówka - zaczyna się jazgot i lament na CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, masz rację. Też mnie wkurzają TIRowcy wymuszając po chamsku pierwszeństwo, podobnie jak zawalidrogi za którymi ciągną się kilometrowe korki. Nie wiem czy zaobserwowałeś następujące zjawisko. Jadąc w granicach 90-100km/h wyprzedzasz TIRa, w terenie zabudowanym zwalniasz do 50km/h i jesteś wyprzedzany przez tego samego TIRa, którego wcześniej wyprzedziłeś. I tak wkółko, a jak nie może cię wyprzedzić to wisi na zderzaku poganiając światłami i klaksonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek, masz rację. Też mnie wkurzają TIRowcy wymuszając po chamsku pierwszeństwo, podobnie jak zawalidrogi za którymi ciągną się kilometrowe korki. Nie wiem czy zaobserwowałeś następujące zjawisko. Jadąc w granicach 90-100km/h wyprzedzasz TIRa, w terenie zabudowanym zwalniasz do 50km/h i jesteś wyprzedzany przez tego samego TIRa, którego wcześniej wyprzedziłeś. I tak wkółko, a jak nie może cię wyprzedzić to wisi na zderzaku poganiając światłami i klaksonem.

Baaa na kiedys zwalniajac do 6X w zabudowanym ( licznikowe) zaczal mi ublizac jak nie wiem co gbur jeden :!: wyprzedzac zajezdzac droge .... potem byly gorki nauczylem go pokory zwalniajac do 30 i przyspieszajac jak chcial wyprzedzic, a jak byl zaladowany to ledwo pod gore szedl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wmorde

 

Każdy kij ma dwa końce Panowie,a gdyby nie te ohydne tiry i Ci źli,przebrzydli kierowcy to nie mielibyście co jeść....Powtarzam jeszcze raz,każdy kij ma dwa końce,a w każdym stadzie znajdzie się czarna owca i wszyscy ,nawet kierowcy aut osobówek są winni bałaganu na drogach - wystarczy myśleć,a niektórym przychodzi to z trudem...

 

Z mojej strony koniec OT :)

Edytowane przez Mieszkoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności