Skocz do zawartości
gsmlondon

Wentylator chlodnicy i zapach spalonej gumy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj padł mi wentylator od wody ten ze sterownikiem , objaw ciagla praca malego wentylator nawet po wylaczeniu auta , rozebralem ten duży wentylator okazal się że padły tranzystory sterujace praca malego wentylatora , więc poszukiwania na allegro i znalalem caly moduł używanych wentylatorów czyli duzy i mały i obudowa wentylatorów , zakupiłe je, podłączam je a tu lipa oba kręcą sie na wyłączonej stacyjce i takie pytania do was koledzy :)

1. czy jak moje były siemensa a wstawiłem inne chyba Gate to nie powinno być problemu?

2. czy trzeba coś resetować vagiem ?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę że kupiłeś zły model, sprawdz numery na swoim i takie same masz kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sądzę że kupiłeś zły model, sprawdz numery na swoim i takie same masz kupić

orginalnie mialem siemensa , ale tydzien temu padł mi wentylator mały od klimatyzacji i wstawilem Gate a wczoraj padł mi ten duży Siemensa , wiec kupilem cały komplet ( wentylator wody i klimatyzacji ) ale nie wiem jakiej firmy bo nie ma żadnego opisu na nich , sprzedawca powiedzial ze wyciągnieta są z passata B6 2005, więc rocznikowo tak sama jak mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane wentylatory najczęściej są uszkodzone.Wiem to z autopsji.Poczytaj moje posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma też pytanko na temat tych wentylatorów, może ktoś wie, bo ja jestem posiadaczem B6 od kilku tygodni. W zeszły piątek podjechałem wieczorem do domu i po zgaszeniu silnika i zamknięciu auta wentylatory chodziły całą mocą. Poczekałem kilka minut ale chodziły dalej. Odpaliłem więc silnik pochodził chwilę jak zgasiłem to wszystko grzecznie się wyłączyło. Czy ten typ po prostu tak ma i wystarczyło poczekać dłużej, czy może po prostu jakiś czujnik temperatury się zaciął?

 

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was mam mały problem ze swoim passkiem zauważyłem ostatnio ze po przejechaniu 30km dystansu przy spokojnej jeździe w temperaturze -3C na zewnątrz załącza mi się drogi wiatrak wentylatora chłodnicy i czuć zapach spalonej gumy lub coś w tym stylu, obroty silnika są lekko podwyższone.

Proszę was o pomoc co to moze być i czy to normalne zjawisko .

 

Dodam ze kiedyś miałem problem z czujnika temperatury spalin G235 pojawiała się informacja Check engine Service now!. z zółta spirala na wyświetlaczu wymieniłem czujnik i przez bardzo długi czas był spokój. Lecz teraz jak mam ten problem z tym wiatrakiem chłodnicy i z tym dziwnym zapachem spalonej gumy od czasu do czasy pojawia się na wyświetlaczu informacja Check engine Service now!. ale zaraz znika a przedtem jak się zapaliła tak się świeciła.

Czy to ma jakiś związek z moim wentylatorem ?

 

Bardzo proszę was o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irotab

Witam

u mnie podobny problem pojawia się gdy po przejechaniu ok 25 km zatrzymuję się przed garażem czekając na otwarcie bramy, po wjechaniu jeszcze na pracującym silniku czuję zapach palonego plastiku lub gumy, włącza się wentylator na wyższe obroty lub włącza się drugi went. Gaszę silnik wentylator jeszcze pracuje zapach po kilku minutach ustępuje. Zapach nie występuje w środku w kabinie tylko na zewnątrz.

proszę o opinie co jest przyczyną

nadmieniam, iż auto jest nowe mam przejechane dopiero 4 tyś

 

pozdrawiam

B7 2.0 TDI 140 kM Bluemotion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to objaw wypalania DPF'a :) Charakteryestyczny zapach i do tego wentylator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie jest to objaw wypalania DPF'a

 

Ostatnio też zaobserwowałem dwukrotnie po przejechaniu ok. 30km i wyłączeniu silnika zapach palonej gumy / plastiku. Muszę jeszcze zaobserwować jak w tej sytuacji zachowują się obroty i wentylator… byłem przed chwilą sprawdzić poziom zapełnienia DPF-u i aktualnie jest 7.5%;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Wypalanie filtra - mam tak samo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy najlepiej jest zostawic samochód z chodzącym wiatrakiem czy może przejechac na 4 biegu przy 2,5 obr/min jakies 10km bo nie wiem czy zostawic tak samochod czy może lepiej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mruku ja miałem identyczna sytuację tylko poczekałem ze 20 sekund nie wyłacza się wentylator, wiec odpaliłem i zaraz zgasiłem i wszystko wróciło do normy i tez nie wiem czy ten typ tak ma czy cos innego sie zrobiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo zapach spalonej gumy i pracujący wentylator po wyłączeniu silnika czy to wszystko jest normalne nie dzieje sie tak za kazdym razem stało sie wczoraj w po południu a do wieczora nic takiego nie mialo miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proces samooczyszczania sie PDF-a to zjawisko jak wyzej opisane. W czasie dluzszej jazdy przy obciazeniu silnika trudno to zauwazyc, natomiast w pracy na luzie czy wylaczeniu silnika jesli proces ten jeszcze sie nie zakonczyl to takie wlasnie sa objawy. Zupelnie normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...wentylator chodzi takze kiedy zaczal sie wypalac dpf,a Ty zgasiles autko....idzie rozpoznac po typowym zapachu....czy ja wiem ''spalenizny'':-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki chłopaki za informacje ah ten dpf "czarodziejska księga" super forumowicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności