Skocz do zawartości
rysio

Ksenony + zwykłe żarówki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie w pasku ksenony, ale przy włączeniu długich swiateł włączaja mi sie normalne ""zółtka". Tak sobie pomyślałem aby włozyc na "długie swiatła" Phllipsa BLUE LINE czy cos takiego zeby był lepszy efekt. Eksperymentował ktos w tym kierunku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dało by się tego przerobić tak, aby światła świeciły jednocześnie. Czyli drogowe (żółte) razem z mijania (xenon), a jak koniecznie chcesz te niebieskie wymysły to tylko z tych renomowanych firm np philips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jak bede kupował to tylko renomowanych firm. zarówki z firmy "Krzak" nawet nie biore pod uwage

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz bixenonów ,a tylko xenony?Powinny zapalać się w lampie 2 długie(z xenona i z długiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie gdy właczam długie to święcą się wszystkie żarówki (postojówki, ksenony i długie) postojówki mnie denerwowały bo były żółte to wstawiłem philips blue wersion i jest :ok: a długie święcą ładnie na biało... nie wiem jakie tam żarówki siedzą ale dają ładne białe światło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam u siebie w pasku ksenony, ale przy włączeniu długich swiateł włączaja mi sie normalne ""zółtka". Tak sobie pomyślałem aby włozyc na "długie swiatła" Phllipsa BLUE LINE czy cos takiego zeby był lepszy efekt. Eksperymentował ktos w tym kierunku.

Pozdrawiam

 

Ja co prawda mam zwykłe halogenowe soczewki i niedawno wymieniłem cały komplet żarówek z przodu. W soczewki wsadziłem NightGuide H7, a w światła drogowe "długie" Power2Night czyli GT-150 Philipsa. Oba komplety - H7. Różnica w porównaniu z poprzednimi (Osram) kolosalna. Nie ma mowy o żadnej pseudo-ksenonowej poświacie. Po prostu super jasne, białe światło, znaki drogowe odbija z kilkuset metrów, jestem naprawdę zachwycony efektem. Przy okazji - żarówki NightGuide Philipsa do reflektorów projekcyjnych to chyba najbardziej efektywne rozwiązanie. Lepsze są już chyba tylko ksenony. Co do żywotności żarówek nie wypowiadam się, bo żarówki mam ok. 1 tygodnia. Jako uzupełnienie całości, kupiłem żarówki W5W BlueVision Philipsa do świateł pozycyjnych. I znowu - żadnej a'la ksenonowej niebieskiej poświaty - po prostu białe, jasne światło. Reasumując, do świateł drogowych jak najbardziej polecam GT-150. Drogie, ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hevi tak napisałeś oba komplety - H7.

 

jak to to tak mozna i dlugie i mijania H7 bo myslalem ze dlugie w passku to H1 chyba ze cos pokrecilem :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hevi tak napisałeś oba komplety - H7.

 

jak to to tak mozna i dlugie i mijania H7 bo myslalem ze dlugie w passku to H1 chyba ze cos pokrecilem :cisza:

 

W naszych modelach jest 2x H7.

 

A tak poza tym, polecam stronkę (o ile już nie było na forum): http://tiny.pl/wh6p

 

Bardzo fajna wyszukiwarka żarówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz sam nie wiem dzownilem z ciekawosci do serwisu Kołacz w Szczecinie i sie dowiedziałem ze drogowe to H1 :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe mam bixenonów tylko same xenony i jak włacze długie to swiecą i ksenon i zwykłe troche licho to wygląda

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne,bo myślałem że w 3BG wszystkie xenony mają BI-xenony,u mnie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moj nie ma, może to zalezy od wesji wyposażeniowej? Jaką Masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te drogowe bo tez chce kupic gt-150 ilu watowe musza byc tez jak mijania 55W czy jakas wieksza moc?? z gory dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy wytłumaczcie mi tak na chłopski rozum:

 

czym się różni ksenon od biksenonu?? i od kiedy były montowane w paskach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwsza czesc pytanie odpwoiedz brzmi tym ze bixenon to swiatło mijania oraz swiatlo drogowe w xenonie a xenon to tylko samo swiatlo mijania plus zwykła H7 jako swiatlo drogowe natomiast od kiedy sa xenony to nie mam pojecia u mnie koles ma w passku z 1998 roku

to tak na chłopski rozum :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety moj nie ma, może to zalezy od wesji wyposażeniowej? Jaką Masz?

Ja zakładałem xenony,bo fabrycznie nie miałem.Ale żadna wersja nie miała w standardzie,tylko za dopłatą.

 

 

 

 

koledzy wytłumaczcie mi tak na chłopski rozum:

 

czym się różni ksenon od biksenonu?? i od kiedy były montowane w paskach ?

Od 1998 r były montowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możecie mi zapodać ładną fotkę biksenonu??

 

dziękuje wam za wyjaśnienie :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o środek czyli jak jest zbudowana?Bo z zewnątrz wygląda jak zwykła soczewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widok - patrząc z przodu auta na lampe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności