Skocz do zawartości
apogeum

Poprosze o analize logow b5 fl avf 131km- nowe logi

Rekomendowane odpowiedzi

AVF w Tiptronicu tyle spali kolego, ręczna zmiana biegów Ci dużo nie pomoże, bo to nadal nie to samo co manualna skrzynia, która i tak ciągnie 8-9l w mieście z tym silnikiem. Jeśli do tego masz jakiś soft, który stawia bardziej na osiągi niż na oszczędzność paliwa to spalanie jest jak najbardziej w normie. Ja miałem kiedyś AVB 101km z 4-stopniowym automatem i zimą po zatłoczonym mieście nawet 12l wciągał :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepa mowisz o 8-9 w miescie, ok, jakby tyle palil to nie byloby tematu,

ja napisalem ze 11 to jest lekko przy bardzo oszczednej jezdzie,

nastepna sprawa piszesz ze nie ma roznicy w recznej zmianie biegow w tiptronicu a funkcja fuul automat,

otoz jest roznica, bieg moge przelaczyc o okolo 500 obrotow nizej niz w funkcji full, wiec roznica jest duza

dodam jeszcze ze mam 5 stopniowy automat

a odnosnie programu to nie moge sie wypowiedziec gdyzj nie wiem kto go robil, wiem ze auto nie dymi

zgram soft jak bede mogl i wtedy sie dowiemy, tylko nie wiem dlaczego twierdzisz nie znajac mojego programu ze jest

ustawiony tylko na osiagi, mozesz rozwinac swoja wypowiedz?

wg mnie jak sie spokojnie jezdzi to ma palic malo i juz czy to programie czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

henryku , takie spalanie z tym silnikiem i tiptronikiem jest w normie. Sam miałem tipa po wirusie i tyle palił . O ile się nie mylę w książce nawet jest podane spalanie w mieście 10+l a do tego trzeba dodać 1.5 do 3 więcej zależnie od stylu jazdy bo producent zawsze zaniża wartości spalania. Ręczna zmiana biegów może zmniejszyć delikatnie spalanie ale praktycznie uprawiasz PSJ wtedy :D , przy tych mrozach teraz w manualu spalanie mam w grnaicach 8-11 l w mieście , zależnie od nasilenia ruchu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzepa mowisz o 8-9 w miescie, ok, jakby tyle palil to nie byloby tematu,

ja napisalem ze 11 to jest lekko przy bardzo oszczednej jezdzie,

nastepna sprawa piszesz ze nie ma roznicy w recznej zmianie biegow w tiptronicu a funkcja fuul automat,

otoz jest roznica, bieg moge przelaczyc o okolo 500 obrotow nizej niz w funkcji full, wiec roznica jest duza

dodam jeszcze ze mam 5 stopniowy automat

a odnosnie programu to nie moge sie wypowiedziec gdyzj nie wiem kto go robil, wiem ze auto nie dymi

zgram soft jak bede mogl i wtedy sie dowiemy, tylko nie wiem dlaczego twierdzisz nie znajac mojego programu ze jest

ustawiony tylko na osiagi, mozesz rozwinac swoja wypowiedz?

wg mnie jak sie spokojnie jezdzi to ma palic malo i juz czy to programie czy nie

 

Mówiąc o 8-9 litrów na mieście miałem na myśli samochody z manualną skrzynią biegów, a nie manualną zmianę biegów w automacie. Ja mam ten sam silnik z manualną skrzynią, jeżdzę codziennie 30 km po mieście i poniżej 8,5l/100km bardzo ciężko zejść. Ręczna zmiana biegów w automacie nie równa się niestety zwykłej manualnej skrzyni bo automat i tak przy tym swoje musi pociągnąć i to trochę bardziej skomplikowana sprawa, ale w skrócie ręczna zmiana biegów w tiptronicu nie została zaprojektowana dla oszczędnej, tylko dla bardziej dynamicznej jazdy. Jeździłem 2 lata co prawda 4-stopniowym automatem, ale zauważyłem, że im bardziej starałem się oszczędnie jeździć to tylko więcej palił. Zacznij jeździć tak jak Ci się podoba (oczywiście z lekkim umiarem :) ), a nie mega ekonomicznie i możliwe, że spali tyle samo albo troszeczkę mniej.

 

Co do tego programu to specjalnie na początku zdania napisałem "Jeśli", bo nie wiem przecież jaki dokładnie masz program, ale jak już ktoś wgrywa inny soft to najczęściej dla powiększenia mocy kosztem spalania, ale znowu zaznaczam, że 11l/100km przy obecnych temperaturach dla prawie 10-cio letniego paska AVF z tiptronic'iem po mieście to NORMALNY wynik. Niestety żeby mieć oszczędniejszego automata w tej klasie pojazdów trzeba celować w nowe autka. Tiptronic to stara technologia dla wygodnych, a nie oszczędnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, zrozumialem spalanie jezeli chodzi o miasto ale co ze spalaniem w trasie

\wg mnie totalnie duzo spala przy bardzo delikatnej jezdzie

 

 

ps.dodam jedynie ze wlalem ostatnio na caly bak dodatek STP do czysczenia wtryskow

i wyjezdzilem pol baku i widze ze na wolnych juz tak nie podgryguje silnik,

tzn nie chodzi idealnie ale roznica jest kolosalna

 

wlasnie dzisiaj sprawdzilem i jezdzilem w cyklu miejskim bez przelaczania na tryb manualny i spalanie wyszlo 14,6L/100 przy normalnej jezdzie, wiec prosze nie mowic ze jest to normalne spalanie

Edytowane przez apogeum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Według mnie najlepszym wyjściem dla ciebie będzie mimo wszystko wgranie seryjnego softu i wtedy będziesz miał pewniaka co do spalania i ewentualnej winy nowego softu. Po drugie jak koledzy piszą automat + pogoda jaką masz równiez sporo podnosi spalanie. Jednak 14.6 jak dla mnie byłoby nie do przyjęcia i nie wierzę że "automaty tak mają" spróbuj wrócić do serii. Myślę że z oryginałem problemu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuje co napisałem wcześniej

Co do "programu" to szkoda że nie masz jego wyników z hamowni (moc KM +moment Nm) - wg mnie taki sobie trochę za bardzo "podlany" paliwem.

i zgadzam się całkowicie z Piotrem

Według mnie najlepszym wyjściem dla ciebie będzie mimo wszystko wgranie seryjnego softu

jeśli nie akceptujesz zawyżonego spalania. Przetestujesz sobie spalanie na seryjnym programie i podejmiesz decyzję. Jak lubisz mieć "sportowe odejście" to możesz zwrócić się do dobrego tunera żeby zrobił porządny soft - no ale wiesz jak to jest: w życiu nie ma nic za darmo.

Nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje serdecznie za pomoc w temacie,

skorzystam z porady i wgram seryjny program i dalej zobaczymy

 

ps, mam taka prosbe, moze ktos sprawdzic kto ma taki sam silnik jak u mnie jakie ma spalanie przy jezdzie np 100 i 120 km/h

chodzi mi o chwilowe spalanie na jakiej wartosci sie utrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności