Skocz do zawartości
Gulczas

Drżenie w kabinie podczas jazdy 1,9tdi 110KM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mamy problem z Passatem kolegi, auto podczas wolnej jazdy drży, kiedy przyspiesza i jedzie szybko drżenie jest znacznie mniejsze, na postoju wszystko OK. Szukałem na forum, wymieniałem wszystkie poduszki silnika i skrzyni, dwumase, półosie i nadal nic. Passat 1999 110KM tdi. Czy ktoś ma jakieś pomysły? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plecionka wydechu - łącznik elastyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Plecionki od dawna nie mam, cały czas było O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzał kolega te gumy? Trzeba szukać metoda prób i błędów.http://moto.allegro.pl/tuleja-tuleje-belki-osi-tyl-tylnej-vw-passat-b5-a6-i2808565522.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy założyłeś poduchy? jak jakiś tani zamiennik, to będą występować drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Plecionki od dawna nie mam, cały czas było O.K.

 

przepraszam ze nie w temacie ale mam pytanie można jakoś zastąpić tą plecionkę?? można założyć taka całkowitą rurę od katalizatora do łączenia tłumików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plecionka odpada, mocne drżenie silnika rozpoczyna się od 1800 obrotów na każdym biegu (na luzie nie ma nic, silnik pracuje idealnie na każdych obrotach. Drżenie jest mocne czuć je nawet w pedałach, jest wrażenie że auto zaraz się rozpadnie. Zmieniane były półosie i dwumasa, zamieniane koła i nic. W ostatnim czasie rozkręcana była pompa wtryskowa ale nie wygląda mi to na problem z silnikiem tylko z przeniesieniem napędu. Pomocy :/:

 

---------- Dodano o 16:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:14 ----------

 

aa poduchy silnika oryginały , odnośnie tulei belki tylnej to niemożliwe, drżenie wyraźnie z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drżenie silnika rozpoczyna się od 1800 obrotów na każdym biegu (na luzie nie ma nic, silnik pracuje idealnie na każdych obrotach. Drżenie jest mocne czuć je nawet w pedałach, jest wrażenie że auto zaraz się rozpadnie. drżenie wyraźnie z przodu.

 

W jakim przedziale obrotów występuje drżenie oraz przy jakich prędkościach? Trzęsie autem podczas hamowania?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość micky

Jesli to 110km to na pewno jest to tdi na pompie rotacyjnej. Sprawdz więc czy nie masz zabrudzonego opiłkami nastawnika pompy.

Na poczatek odepnij wtyczke od czujnika prędkości (impulsatora). Jest to 3 pinowa wtyczka a czujnik wkrecony jest w skrzynię biegów. Dostęp powinien być do niej z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam podobny problem, ale u mnie drżenie występuje tylko na biegu jałowym.

problem zaczął się po wymianie dolnych wahaczy(przy ich wymianie odkręcałem sanki)

po zamontowaniu wszystko dobrze przykręcone, jednak drżenie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aa poduchy silnika oryginały ,

nowe oryginały zakupione w serwisie czy używane oryginały z rozbiórki? Ile zapłaciłeś za komplet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autem trzęsie przy przyśpieszaniu od 1800 obrotów i powyżej. Przy hamowaniu jak puszcze gaz jest ok. Poduszki używane oryginalne ale w bdb stanie, z płynem. Nastawnik pompy był czyszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat naprawiony. Mechanik ustawił geometrie turbiny. Auto idzie idealnie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności