Skocz do zawartości
dunczyk

gwizd uciekajacego powietrza przy dodaniu gazu

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki maly problem. w moim pasku 2,0 tdi 140KM przy dodaniu gazu slychac gwizd uciekajacego powitrza i nie wiem co jest.sprawdzilem waz od intercollera tego po lewej stronie przy nadkolu i jest oki. a ten szum slysze od tamtej stony. i nie wiem co jest. co moze byc dziurawe lub pekniete. prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź sam intercoller. U mnie tez kiedyś uciekało - przewody były ok, za to uszczelka (oring) już nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz moze jak sie do tego dobrac bo nie mam do konca pojecia

 

---------- Dodano o 13:08 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:08 ----------

 

w b5 wiedzialem duzo ale tutaj mam z tym maly problem

 

---------- Dodano o 13:14 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:08 ----------

 

a jeszcze jedno pytanko w ktorym miejscu znajduje sie intercooler w b6 2,0 tdi 140 hk. w wielu modelach byl jak w b5 ale tam go nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w maju mialem to samo nie dalo sie jezdzic

za silnikiem (miedzy silnikiem a skrzynia) pod sprezarka jest rozowy przewod od intercollera prawdopodobnie on jest pekniety od spodu w vw cena 320 ,w seacie 305 a w skodzie 385 wiem bo kupowalem jest troszke problemu z wymiana

pozdrawiam

jezeli masz dpf to musisz wymienic to jak najszybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki jutro zobacze i odpisze co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też miałem ten problem, pękł pomarańczowy przewód wychodzący z turbiny, od razu brak mocy i tryb awaryjny, kupiłem nowy w aso, założyłem i delikatne syczenie przy większym obciążeniu zostało, ile się naszukałem, aż w końcu rozebrałem wszystko wyjąłem przewód(rurę) od intercollera , widocznie przy skręcaniu opaski chociaż zrobiłem to z wyczuciem delikatnie pękł i to był powód, ale był już na pewno wymieniany w niemczech bo miał zwykłą opaskę na śrubokręt także tam mogli też rurę trochę załatwić, i co allegro, znalazłem całą rurę wraz z wężem z oryginalną opaską samozaciskową czy jak tam się to nazywa, założyłem i do dnia dzisiejszego ok, jedyne co to pozostał mi praktycznie nowy w zasadzie miesiąc używany przewód do intercollera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! potrzebowałbym właśnie wąż (kolanko) które wychodzi z turbiny w strone intercollera. z jednej strony jest oryginalnie zakute natomiast z drugiej na opaske. Gdzie najlepiej to dostać ? 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jestem pewien ze musze wymienic wlasnie tą cześć bo sam sie dobrałem i wykryłem problem. ktos przede mną musiał już tam majstrować bo oryginalnie wąż jest z jednej strony zakuty a tutaj już ktoś go na opaske zwykłą skręcił... i po prostu opaska przerwała wąż... prosiłbym o namiary na zakup w/w na zdjęciu przedmiotu. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prosiłbym o namiary na zakup w/w na zdjęciu przedmiotu.
Polecam tylko ASO. Ja po rabacie zapłaciłem 290 zł brutto. Normalna cena ok. 340.

Ponad pół roku temu kupiłem używkę - z robotą zapłaciłem 200 zł. No i nie wytrzymała - w kwietniu musiałem wymieniać znowu. VW robi teraz jakieś wzmocnione te węże (barwione są na czerwono).

A z tego co się dowiadywałem, zamienników nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,, VW robi teraz jakieś wzmocnione te węże (barwione są na czerwono).

A z tego co się dowiadywałem, zamienników nie ma''. I wszystko się zgadza, wyobraźcie sobie w zeszłym roku zakupiona w ASO wytrzymała do zeszłego tygodnia VW jest po prostu THE BEST już mi ręce opadają aaaa i oczywiście o reklamacji nie było mowy wiadomo z jakiej przyczyny.... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co się dowiadywałem, zamienników nie ma'
na stronie intercars są zamienniki

 

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O

 

 

(wyszukaj wg numeru) wklej "1K0 145 790"

 

po naciśnięciu na obrazek widać cześć

Edytowane przez koblant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności