Skocz do zawartości
lukasz_rider

Polo 1,4TDI AMF - problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Chciałbym potwierdzić swoje przypuszczenia co do ww samochodu. Problem polega następująco, np. po nocy auto zapala ale czasem z trudem, w momencie odpalania zatrzęsie autem (czuć uderzenie) po odpaleniu przez ok 5-10 sekund silnikiem bardzo buja tak, że samochód się trzęsie - później wszystko jest ok. Generalnie wrażenie jest takie jakby auto chodziło na dwóch cylindrach. Raz klientka mówiła, że musiała dodać gazu żeby jej nie zgasł. Świece są dobre, paliwo się nie cofa. Obstawiałem problem z pompkami bo przez ten moment kiedy sinikiem buja korekcje na pierwszym cylindrze to 2,99, a na drugim -3,01. Trzeci jest gdzieś tam koło 0. Po chwili korekcje wyrównują się i wraz ze wzrostem temperatury wszystko zbliża się do 0 aby przy rozgrzanym aucie być w okolicy +-0,5. Niestety ta teza upadła bo zamieniłem pompki miejscami pierwszą z trzecią, a wartości korekcji na cylindrach pozostały niezmienione. Tak sobie myślę, że może jakiś brud jest w głowicy w kanałach między pompkami i z początku ropa nie ma siły przepłynąć. Dodam, że jak wyciągałem pompki to ta z pierwszego cylindra była sucha, a ta z trzeciego oblała się ropą w momencie wyjmowania.

 

Obecnie zastanawiam się czy wlać czegoś dobrego do czyszczenia układu paliwowego, może wypłucze syf i pomoże.

 

Za wszystkie sugestie z góry dziękuję bo może jest coś czego zapomniałem sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności