Skocz do zawartości
rudy1988

Niekiedy pali na 3 gary

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy mam problem z AVFem,,, poniewaz pali na 3 gary, wzrasta spalanie i lekko trzęsie,,, po mocniejszym gazowaniu samochod 'zaskakuje' i pali normalnie na 4 cylindry |( nie raz od odpalenia potrafi dobrze chodzic)... mam VAGa i jak samochod chodzi dobrze to wszystkie wtryski pokazuje w normie a jak nie to pierwszy, drugi i trzeci wtrysk sa w normie a czwarta pompka jest poza zakresem, jakby w ogole nie probowal palic na ten gar,, dzis zauwazylem ze nawet na trzecim garze tez zaczyna cos sie dziac... co moze byc? ja obstawialem za cewka - poniewaz dzieje sie to nie regularnie, ale slyszalem ze to raczej pompka siadla.. licze na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja obstawialem za cewka

 

jaka cewka? :D to nie benzyniak. W pompce tez raczej nie siadaja

Sprawdz wtyczki do pompek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtyczki sprawdzalem dobrze wpiete, przewody wygladaja na cale, zdrowe. no moze to dogiecie, gdzies juz o tym dzisiaj czytalem na forum,,, a mozna lac takie specyfiki do czyszczenia do pompek? jak tak to jakie np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bodino, choc mam nadzieje, ze nie bede mial tak jak Ty. dodam, ze samochod praktycznie nic nie stracil na mocy. roznice widac tylko po spalaniu na jalowym, i leciutkim trzesieniu silnika na luzie oraz po podlaczeniu do VAGa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mixolem to mozna sobie zasyfic uklad. Z tych znanych to liqui moli i STP do paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę się wymądrzać ale chyba nie do końca wiesz co piszesz...Sam często stosowałem dodatek w postaci mixolu jak często robi to większość taksówkarzy, dolewa od czasu do czasu 100 ml mixolu na 60l on. co 25000-30000 km nawet do silników diesla pd.

Nie wspomnę o handlarzach samochodami

 

ja dobrze wiem co pisze i wiem co robie kiedy puszczam ludziom jakies auto :P

mixol jest stosowany po to zeby ulatwic rozruch, oraz smarowac podzespoly pompy lub pompowtryskiwaczy.

Siedze kolego na bierzaco na forach motocyklowych i moge ci potwierdzic, ze mixol nie do konca miesza sie z benzyna a co dopiero z ropą.

Jak chcesz na pw podesle ci kilka linkow z forów na temat mixolu. A taksiarze moga sobie nawet cement w koła pchać, bo kierowanie sie stereotypami jest glupota wiec jak masz komus takie idiotyzmy polecac to chociaz podaj jakis inny, lepszy olej do silnikow 2T np. orlen racing 2T ale o tym tez pewnie nie wiesz a jedyne z czego mozesz brac przyklad z taksowkarzy to podstawianie sie do stłuczek i kombinowanie z ubezpieczeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w tym watku nie chodzilo o mixol, tylko o moje pompki:) a tak na powaznie, to ma ktos cos ciekawego jeszcze do powiedzenia? wczoraj zalalem preparatem LiquiMoly a jutro bede wymienial uszczelnienia 4 pompowtrysku a przy okazji sprawdze jeszcze raz wtyczki i ich dogiecie.. a i zapomnialbym,, VAG pokazuje blad 16688-cylinder4- rozpoznano wypadanie zapłonów- P0304- 35-10 - sporadyczny...

Edytowane przez rudy1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także preparat do czyszczenia wtryskow nic nie pomogl.. na te chwile wystarczylo wymienic uszczelnienia 4 pompowtryskiwacza, ale te uszczelki pewnie dlugo nie wytrzymaja bo zrobil sie juz lekki wrzer i potrzebne beda wieksze uszczelniacz, dzieki za zaangazowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź popychacze zaworów oraz wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie nakierować gdzie mniej więcej mogłem się źle wpiąć w wiązkę ? Auto po założeniu alarmu pali na 3 gary, nie ma mocy jechać,ciężko mu odpalić na ciepłym. Jeśli zamknę auto z pilota od centralki i otworze,raz jest dobrze a raz kicha.

 

Sprawdziłem VAGiem,pokazało mi błędy sporadyczne na czujnika Halla i g28. Przed założeniem alarmu nie było błędów.

 

Pacjent to Passat b5 1.6 AHL 1997 rok

Edytowane przez rainman777
Przeniesiory reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności