Skocz do zawartości
KLICHO

Swap nowego Diesla do B4 Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tak czytam co tu się wypisuje i nie wiem co to za tuner ma się zająć tą przekładką, że nie wie co jest potrzebne i ile na to pójdzie kasy, a tym bardziej neguje zakup kompletnego dawcy. Druga sprawa, że na moce rzędu 200+ nie wiem po co upierać się przy ARL? Chcąc go grzebać i tak trzeba zmienić osprzęt, a w takim wypadku znacznie lepiej poszukać świeższego i znacznie łatwiej dostępnego ASZ-ta i w nim grzebać, efekt minimum taki sam, a sam zabieg mniej problemowy. Innymi słowy daruj sobie przekładkę bo koszt może Cie niemile zaskoczyć i jeżeli brakuje mocy to albo rób zetora, albo zmień auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce wszystko sam zebrać :) On głównie się zajmuje w Hondach :) i nie tylko. On pochodzi z warszawy i świeżo założony warsztat o nazwie 4performance. Chodzi mi aby mu głowy nie zawracać co kupować itp. Wolę się tu dowiedzieć bo widzę że tu macie duże doświadczenie co do tego :). Zdecydowałem się aby pozostać przy 1Z wyremontować i lecieć z koksem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chce wszystko sam zebrać :) On głównie się zajmuje w Hondach :) i nie tylko. On pochodzi z warszawy i świeżo założony warsztat o nazwie 4performance. Chodzi mi aby mu głowy nie zawracać co kupować itp. Wolę się tu dowiedzieć bo widzę że tu macie duże doświadczenie co do tego :). Zdecydowałem się aby pozostać przy 1Z wyremontować i lecieć z koksem :)

Szkoda bo też miałem taki diabelski ]:-> pomysł wymiany silnika w moim pasztecie i chciałem poobserwować jak sobie z tym tematem poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gino_gti

Ja juz jezdze na takiej konfiguracji z tym ze nie coelowalem na moce 200 koni tylko na kulture pracy i dostepnosc czesci no i bezawaryjnosc

 

do mojego b4 zakupilem kompletnego swapa silnika ASZ 2005 rok ( tak jak kolega benek77 sa mlodsze bo do 2008 roku wychodzily w ibizach np) wydolnosc ukladu wtryskowego ta sama co ARL jedyny wiekszy mod to swap turbiny bo ta z arl i asz opieraja sie na tylnej lapie silnika, u mnie siedzi turbo BRD z kolektorem AWX, sprzeglo zostalo ori (sachs) skrzynia zostala rowniez ori, doladowanie ustawione na 1.6 bar, fura nie schamowana ale idealna na trasy polecam takiego moda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja juz jezdze na takiej konfiguracji z tym ze nie coelowalem na moce 200 koni tylko na kulture pracy i dostepnosc czesci no i bezawaryjnosc

 

do mojego b4 zakupilem kompletnego swapa silnika ASZ 2005 rok ( tak jak kolega benek77 sa mlodsze bo do 2008 roku wychodzily w ibizach np) wydolnosc ukladu wtryskowego ta sama co ARL jedyny wiekszy mod to swap turbiny bo ta z arl i asz opieraja sie na tylnej lapie silnika, u mnie siedzi turbo BRD z kolektorem AWX, sprzeglo zostalo ori (sachs) skrzynia zostala rowniez ori, doladowanie ustawione na 1.6 bar, fura nie schamowana ale idealna na trasy polecam takiego moda ;)

 

To podaj jeszcze koszt :)

I osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja juz jezdze na takiej konfiguracji z tym ze nie coelowalem na moce 200 koni tylko na kulture pracy i dostepnosc czesci no i bezawaryjnosc

 

do mojego b4 zakupilem kompletnego swapa silnika ASZ 2005 rok ( tak jak kolega benek77 sa mlodsze bo do 2008 roku wychodzily w ibizach np) wydolnosc ukladu wtryskowego ta sama co ARL jedyny wiekszy mod to swap turbiny bo ta z arl i asz opieraja sie na tylnej lapie silnika, u mnie siedzi turbo BRD z kolektorem AWX, sprzeglo zostalo ori (sachs) skrzynia zostala rowniez ori, doladowanie ustawione na 1.6 bar, fura nie schamowana ale idealna na trasy polecam takiego moda ;)

 

A skrzynia 6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności