Skocz do zawartości
genesis

Regulacja kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

Faktem jest, że podnoszenie i opuszczanie kierownicy zmienia nieco jej położenie. Można to zauważyć na postoju przy wyłączonym silniku (kiedy nie działa wspomaganie) - kiedy podnosimy kierownicę do góry, skręca się ona nieznacznie w prawo, kiedy opuszczamy w dół, skręca się nieznacznie w lewo. Różnicę widać wyraźnie między skrajnym górnym, a skrajnym dolnym położeniem. Ale czy to ma wpływ na zachowanie się samochodu? Na pewno ma niewielki wpływ na ustawienie kierownicy przy jeździe na wprost (w zależności od ustawienia kolumny, będzie idealnie prosto, lub nieznacznie przekręcona)

Macie tak u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem ale u mnie w aucie jest tak samo. Ja zrobiłem tak, odpalone auto i ruszałem obudową kierownicy z góry na dół i kierownica sama się ruszała (układała) tak jak powinna być, więc sądzę, że nie ma to najmniejszego wpływu na jazdę :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to czy w skrajnych ustawieniach góra - dół przy jeździe na wprost kierownica nie jest idealnie prosto. Jaka jest zasada działania tego mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm musiałbym przejechać się z kierownicą na samym dole i na samej górze i zobaczyć czy jest różnica w ustawieniu się kierownicy. Może projektant kolumny kierowniczej miał coś na myśli, bądź jest to błąd konstrukcyjny :) Później dam znać co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gaudenty

Koledzy.

Czy regulując kierownicę w poziomie ostatni ruch wykonujecie przysuwając ją do siebie, czy może odsuwając ją od siebie?

 

To samo chciałbym zapytać o oparcie fotela? Czy ostatnim ruchem jest przesunięcie go do bardziej wyprostowanej pozycji czy rozłożenie?

 

Przesuwając fotel na szynach sprawdzacie czy zatrzask po obu stronach fotela wskoczył na ten sam ząbek? Pytam w kwestii równego ustawienia fotela.

 

Pytam, bo zawsze ustawiałem kierownicę w ten sposób iż wyciągałem ją do siebie, a teraz odepchnałem ją od siebie przed zablokowaniem. I tak od trzech dni myślę czy tak może być czy jednak wrócić do poprzedniego sposobu?

 

Do tego jak zapamiętujecie moment zamknięcia blokady przy ustawianiu kierownicy, bo mi się zawsze wydaje, że tego nie zrobiłem i uderzam tak przez godzinę tą wajchą aż uznam, że jest zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez komentarza

 

 

 

:ocochodzi

Koledzy.

Czy regulując kierownicę w poziomie ostatni ruch wykonujecie przysuwając ją do siebie, czy może odsuwając ją od siebie?

 

To samo chciałbym zapytać o oparcie fotela? Czy ostatnim ruchem jest przesunięcie go do bardziej wyprostowanej pozycji czy rozłożenie?

 

Przesuwając fotel na szynach sprawdzacie czy zatrzask po obu stronach fotela wskoczył na ten sam ząbek? Pytam w kwestii równego ustawienia fotela.

 

Pytam, bo zawsze ustawiałem kierownicę w ten sposób iż wyciągałem ją do siebie, a teraz odepchnałem ją od siebie przed zablokowaniem. I tak od trzech dni myślę czy tak może być czy jednak wrócić do poprzedniego sposobu?

 

Do tego jak zapamiętujecie moment zamknięcia blokady przy ustawianiu kierownicy, bo mi się zawsze wydaje, że tego nie zrobiłem i uderzam tak przez godzinę tą wajchą aż uznam, że jest zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności