Skocz do zawartości
marez

Dywaniki Passat b6

Rekomendowane odpowiedzi

Ale do Passata i tak zamierzam kupić oryginały gumowe. Tyle, że kosztują jakieś chore pieniądze. Fakt, że super wykonane.

tu się nie zgodze. zamówiłem orginały 2tygodnie temu i przy odbiorze totalne rozczarowanie. Guma dużo cieńsza niż w poprzednich orginałach(ten sam numer katalogowy) nie układają sie tak dobrze jak stare i guma się zagina.

 

Szukaj firmy DOMA. Naprawdę dobra jakość. Część salonów sprzedaję je jako akcesoria polecane.

tu się zgaszam z bartkiem bo mam takie które dostałem z salonu VW w prezencie choć poruwnywałem je z poprzednimi i stare orginały były najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja wiem - teraz kupiłem 120 przód, 90 tył.

 

Czy to na pewno oryginały? Dowiadywałem się w Volkswagen Polska i mówili, że mają dwa typy: oryginały i polecane zamienniki. Te drugie kosztowały właśnie tyle, co napisałeś. Oryginały kosztują około 180 PLN na przód i jakieś 120 na tył, czy coś takiego.

 

Korexus - dzięki za info. Poszukam tych, co napisałeś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu się nie zgodze. zamówiłem orginały 2tygodnie temu i przy odbiorze totalne rozczarowanie. Guma dużo cieńsza niż w poprzednich orginałach(ten sam numer katalogowy) nie układają sie tak dobrze jak stare i guma się zagina.

 

To nie wiem co ci dali. U mnie pasuje jak olał i guma bardzo porządna.

 

---------- Dodano o 22:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:31 ----------

 

Czy to na pewno oryginały? Dowiadywałem się w Volkswagen Polska i mówili, że mają dwa typy: oryginały i polecane zamienniki. Te drugie kosztowały właśnie tyle, co napisałeś. Oryginały kosztują około 180 PLN na przód i jakieś 120 na tył, czy coś takiego.

 

Na bank oryginały bo w opakowaniach z numerkami ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na bank oryginały bo w opakowaniach z numerkami ori.

 

A masz możliwość dostać ich więcej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz możliwość dostać ich więcej?

 

Ja brałem w ASO w Szczecinie u Kołacza. Ale ja nie wiem czy oni wysyłkę prowadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. W poniedziałek się do nich odezwę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazje porównać gumowe dywaniki PETEX i Polskie FroGum. I wybrałem te Polskie:) byłem nastawiony na Petexy ale miły Pan od którego kupowałem przyniósł mi do obejrzenia jedne i drugie. FroGum sa lepiej wykonane i grubsze. Pasują idealnie. Cena 80zł za komplet + stopery ale ja nie zakładam bo nie sa potrzebne. Mozna zamówic na allegro lub odebrac w poznaniu. Szczerze polecam http://moto.allegro.pl/vw-passat-b6-05-10-dywaniki-gumowe-fg-i2790040597.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ceny co czytam o dywanikach to są kosmiczne.... da się kupić bardzo dobre dywaniki gumowe w cenie do 100 zł. Do pasatów jest tego tyle ze tylko trzeba poprzebierać i poszukać coś o lepszej jakości.

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj miałem okazje porównać gumowe dywaniki PETEX i Polskie FroGum. I wybrałem te Polskie:) byłem nastawiony na Petexy ale miły Pan od którego kupowałem przyniósł mi do obejrzenia jedne i drugie. FroGum sa lepiej wykonane i grubsze. Pasują idealnie. Cena 80zł za komplet + stopery ale ja nie zakładam bo nie sa potrzebne. Mozna zamówic na allegro lub odebrac w poznaniu. Szczerze polecam http://moto.allegro.pl/vw-passat-b6-05-10-dywaniki-gumowe-fg-i2790040597.html

 

Kupiłem dywaniki tej firmy osobiście odbierając je w Poznaniu. Co prawda kupiłem je do VW Jetta, ale wzór prawie taki sam. Muszę powiedzieć, że po 4 m-cach używania wyglądają jak ori VW po dwóch latach. Wystające elementy tworzące kwadraty wycierają się w okolicach pedału gazu....

Następnym razem dopłacę i kupię orginały (z 'bieżnikiem' w kształcie trójkątów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak to będzie z tym wycieraniem ale w moim wypadku może to być nie miarodajne bo tego auta używam tylko w weekendy dla przyjemności ale sadze po wygladzie ze ten petex wytarł by sie wczesniej. Drugą sprawą jest to ze te dywaniki bedą tylko zimą bo w okresie letnim mam oryginalne tzw. welury. Może macie racje ze co oryginał to oryginał ale przy moim użytkowaniu starczy mi FroGum. Z oryginałami miałem styczność tylko w autach służbowych i powiem ze w skodzie gumowe po 6 latach i 300tys.przebiegu wyygladają jak nowe i w mercedesie po dwoch latach i 120 tys. tez jak nówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja wiem - teraz kupiłem 120 przód, 90 tył.

 

Przemoczyłem swoje welury, jakie numerki ori mają te dywaniki? Ten sam co w katalogu akcesoriów do B6/B7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie wiem bo opakowanie wywaliłem już dawno :( ale jak pamiętam na fakturze zamówienie to było że do B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na odwrocie dywanika nie ma metki z ori numerem? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam auto pod pracą to sprawdzę przy okazji. Numer ori był na foli to pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na odwrocie dywanika jest metka z nazwą producenta, numerem części itp :) mam swoje welury w domu, suszę na kaloryferze bo w aucie zaczęło powonić ostro ;) a dywaniki mokre jak gnój.

 

moje welury mają numer 3C1 863 011 C czyli mają inny numer niż oferują w oryginalnych akcesoriach VW, tyle że data produkcji to 27.09.2007 normalnie jak specjalnie pod moje auto :D

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uje.bane mam dywaniki no ale poświecę się dla was:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powinien być ten numer 3C1061502A82V (135.03zl) (przód prawy lewy) i 3C0061511041 (100.01zl) (tyl lewy prawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dywaniki.pdf

 

Powyżej wyciąg z ETKI, co do tylnych 3C0 061 511 041 chyba się zgodzę bo i w katalogu akcesoriów ten numer się powtarza, co do przednich to wydaje mi się że jednak będzie to numer 3C1 061 501 A 041.

 

Te 3C1 061 502 A 82V to zdaje się jest komplet dywaników gumowo-welurowych "all weather" na przód, tylne "all-weather" to numer 3C1 061 512 82V, natomiast cały ich komplet (4szt) to numer 3C1 061 500 A 82V, który występuje w najnowszym katalogu akcesoriów do passata b7 pod numerem 3C1 061 445 WGK (komplet 4 szt.).

 

dobrze to rozkminiłem?

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do przednich to wydaje mi się że jednak będzie to numer 3C1 061 501 A 041

zgadza się to jest numer poprawny lecz 01/11/2012 został zastąpiony dokładnie tym co podałem 3C1061502A82V i wg zdjęcia jest to guma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U gajosa, ten co podałeś występuje jako dywanik welurowy, kurde muszę pojechać do ASO gdzie mają wszystkie rodzaje i sobie wybrać. A Łysy grzebałeś już w tych dywanikach swoich?:P

 

w katalogu Bednarka: http://www.bednarek.com.pl/images/akcesoria_zimowe.pdf

 

jest tak jak Bimbasz mówisz 3C1061502A82V przód, 3C0 061 512 82V tył w podanych przez Ciebie cenach. O a tu są te o których mówisz i rzeczywiście są gumowe: http://shop.audi-zentrum-goettingen.de/index.php?page=product&info=2566 na tej stronie też są tylne z tej serii. Ciekawe w takim razie czym się one różnią, od tych co ja podałem.

 

dobra: http://www.volkswagen-zubehoer-shop.de/shop/index.php?cat=c18 tutaj są konkretnie do B6 Variant (3C5) i są te allweather w różnej cenie, oraz są też te co ja podawałem. Ciekawe czym się różnią.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności