Skocz do zawartości
bartszatki

B5 1.8T gaśnie w trakcie jazdy VAG: 17964, 17925, 17796

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój Paszczak 1.8T APU gaśnie w trakcie jazdy. Czasami przejadę 300km i nic, a czasami gaśnie co 10km. Jak już odmówi posłuszeństwa, trzeba około 15-20 prób, by go znowu uruchomić. Z bólem ogromnym, ale jakoś się udaje, z tym że to nie jeżdżenie a męczarnia.

VAG wyrzucił następujące błędy:

17964 - Przekroczona w dół granica regulacji układu regulacji ciśnienia doładowania

17925 - Uszkodzony przekaźnik główny- J271

17796 - nie znalazłem dokładnego opisu, bodajże coś z komputerem

 

Po wyczyszczeniu błędów, nie pojawiają się, aż do kolejnego zgaśnięcia i tak cały czas.

Macie jakieś rady jak to ugryźć ? Czy zacząć od wymiany przekaźnika J271 ? Jeśli tak to gdzie jest zlokalizowany i jak opisany, bo na forum są różne opinie.

Dzięki za pomoc i wksazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17796 - nie znalazłem dokładnego opisu, bodajże coś z komputerem

Ten błąd dotyczy raczej elektronicznego układu sterowania przepustnicą ;)

Trzeba sprawdzić przekaźnik J271 może nie łączy dobrze lub sam powoli mówi papa. Przekaźnik jest w puszce obok sterownika silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak otworzę puchę z komputerem ukaże mi się taki widok:

 

bezpie.jpg

 

Który przekaźnik to J271?

Edytowane przez bartszatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod wątek.Witam Mam passat b5 1,8T 150 KM z LPG rok 99 kombi. Od pewnego czasu mam problemy po odpaleniu. Silnik jest strasznie słaby i nie ma mocy przez ok 1 minutę a potem się wszystko uspokaja. Na benzynie pracuje ok ale na gazie przy prędkościach 100km i w górę jak dodaje gazu to czuć wyrazie jak przerywa. Ostatnio odpaliłem i ruszyłem z pod bloku a tu auto zgasło. Kręci wszystko, paliwo jest a nie chce odpalić. Wyskoczyły mi błędy na wag : 17978,17964,17925,17796. Po skasowaniu i ponownym odpaleniu został tylko błąd 17796. Podobno jest to przekaźnik J271 tylko u mnie jest oznaczony 30 czemu? Zamówiłem i napisze co z tego wyszło.Czy cewki mogą być problemem jeśli chodzi o pracę na gazie ? Świece mam wymienione. Jak ktoś miał podobną sytuacje dajcie znać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności