Skocz do zawartości
Gość komin 1.6 tdi

Turbo- renowacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość komin 1.6 tdi

Witam czy ktoś wie co można zrobić z turbo aby zregenerować trochę moje działa ale renowacja nie zaszkodzi proszę o porady do tego tematu.

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu oddaj je do regeneracji, sam z nim nic nie zrobisz. Koszt to około 1000zł. Ale z tego co słyszałem to taka regeneracja nie jest trwała i lepiej jest kupić nowe. Też mam właśnie problem z turbo, ponieważ bierze mi olej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym "kup nowe" to bym sie troszeczkę wstrzymał - nowe w vw do 3b6 kosztuje bagatelka 5800zł, a regeneracja w wielu punktach -tych lepszych- posiada roczną lub półroczną gwarancję.... nie wiem jak jest z cenami do b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Do B3 regeneracja 700 PLN. z roczna gwarancją.

Najlepiej robić we Wrocławiu sprawdzony zakład, i ma dobrą opinię.

 

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie miałem robioną 3 dni temu, wrażenia- kosmiczne; odczucie- jak w f16,

a robiony przez zakład na warszawskiej w kielcach (polecony przez kilka osób);

jest oki; zobaczymy jak będzie za rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja słyszałem ze ta regeneracja starcza na krótko i że podobno lepeij jest kupić drugą, używaną w dobrym stanie. Sam teraz nie wiem czy regenerować czy szukać drugiej, a moze poprostu wywalić turbo i zwykły kolektor wstawic:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Johnny Bravo

Z tym zwykłym kolektorem to sobie obpuść daj do regeneracji i będziesz zadowolony. W Bielsku jest jeszcze regeneracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Jaworznie chyba też jest TURBO-TEC, ale nie za tani podobno...

 

A myślisz, ze jak kupisz używaną turbine...załużmy z silnika z roku 1996, to myślisz, że będzie lepsza niż regenerowana ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darek-dw

Można wymienić w Słomczynie na giełdzie (oddajesz swoją i dostajesz po regeneracji), cena ok. 700zł a ludzie są z Mielca i dobrze robią.

W ŻADNYM WYPADKU NIE ROZBIERAJ JEJ.

Samemu nie ma możliwości zregenerować turbiny dlatego, że wałek jest wyważany przy bardzo dużych obrotach ok. 100tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do DAREK-DW mam zamiar regenerowac turbinke i szukam opini na tamat firmy Dariusza Radka z Mielca czy dobrze to robia i czy niema z nimi problemów z góry wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do wątku. Może mi ktoś polecić dobrą (sprawdzoną) firmę regenerującą turbosprężarki na Śląsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy ktoś wie co można zrobić z turbo aby zregenerować troche moje działa ale renowacja nie zaszkodzi prosz eo porady do tego tematu!!!!!!!!

Witam , widze że koledzy udzielili ci mniej wiecej odpowiedzi na pytanie ja podepnę sie "przyczepię" :500: do twojego podpisu. Jakie modyfikacje mianowicie zastosowałeś aby uzyskać TDi w Pasku B3,jakie turbo zamontowałeś ? Pytasz o możliwość regeneracji turbiny a nie określasz jaka to turbina.

A może po prostu to jest seryjny TD z intercoolerem (silnik SB + ic) a w takim przypadku twój opis wprowadza w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niwdew zartujesz sobie prawda? jest albo 1.9TDI albo ostatecznie, jak sobie ktos icka wrzucil, 1.9TDi i=icek. nie ma mozliwosci zrobic z TD -> TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skiba
Witam , widze że koledzy udzielili ci mniej wiecej odpowiedzi na pytanie ja podepnę sie "przyczepię" :500: do twojego podpisu. Jakie modyfikacje mianowicie zastosowałeś aby uzyskać TDi w Pasku B3,jakie turbo zamontowałeś ? Pytasz o możliwość regeneracji turbiny a nie określasz jaka to turbina.

A może po prostu to jest seryjny TD z intercoolerem (silnik SB + ic) a w takim przypadku twój opis wprowadza w błąd.

 

nie SB tylko silnik RA który ma 80 kucy - to jest silnik TDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie SB tylko silnik RA który ma 80 kucy - to jest silnik TDi

Bo ma 80 "kucy"?? :rotfl:

Nawt nie wiesz w jakim błędzie jesteś silnik RA jest podobny do SB ale żaden z nich to NIE TDi.

Poczytaj troszke zanim się ośmieszysz na przykład tutaj

P.S

Souler jak myślisz żartowałem :D może ty masz sposób żeby koledze wytłumaczyć że jego Td to nie TDi:confused:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ok, teraz juz wiem, ze zartowales ;) kolega w zasadzie bledu nie popelnil, ale uswiadomie go. napisal TDi i w zasadzie to jest dobrze, pod warunkiem, ze kazdy zrozumie, ze male i oznacza intercooler, a nie wtrysk bezposredni. w zasadzie to jest TD z ickiem, zeby nie motac. TDI to zupelnie inna bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TDi i w zasadzie to jest dobrze, pod warunkiem, ze kazdy zrozumie, ze male i oznacza intercooler, a nie wtrysk bezposredni. w zasadzie to jest TD z ickiem, zeby nie motac.

No właśnie przyjęte jest że piszemy TD+ic albo TDintercooler a TDi to ten nowszy wymysł koncernu VAG produkowany od '90 roku (czyli tzw wtrysk bezpośredni):D Przykładem jest tu mój podpis ( ehh ta moja skromność):mad:

Pozdrawiam

P.S

souler może ty znajdziesz - gdzieś na forum vw golf kolega Tomcio chyba wstawiał taki elaborat na temat TD+ic i TDi byłoby to dla kolegów kompendium wiedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skiba

nowy wymysl VW to wlasn ie TDI a nie TDi - i sam sie osmieszasz - napisalem wyraznie TDi a nie TDI

 

TDi - kazdy dobrze wie co to oznacza - Turbo Diesel intercooler

i wlasnie tym sie rozni silnik RA od SB ze ma intercooler (chociaz nie tylko tym - jest jeszcze pare szczegołów)

 

ps mam B3 z tym silnikiem i mam B4 z TDI 1Z ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skiba pojechales teraz... SB i RA to takie same silniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności