Skocz do zawartości
Gość komin 1.6 tdi

Turbo- renowacja

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli pasuje od silnika 1,9 TDI 1Z to będe mógł niedługo sprzedać tobie swoją bo zmieniam u siebie na inny cwancyk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocław sołtysowice. najlepsi są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomylcie sobie RADKÓW jak będziecie regenerować turbiny w okolicach Mielca

 

DR Radka (Dariusz) nie polecam. Natomiast Magdalena Czachor-Radka (polecam), szybko, za rozsądną cenę, doradztwo i dokładna instrukcja co jak i gdzie.

 

http://www.turbosprezarki.mielec.pl

 

Ciekawostka: robią też jako jedni z pierwszym w Polsce - Garrett VNT (Variable Nozzle Turbine), zmienna geometria a także turbosprężarki z elektroniką i pół-elektroniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robią też jako jedni z pierwszym w Polsce - Garrett VNT

Pierwsi może zaczęli ale robią je wsumie wszyscy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie odnośnie Turbiny, otóż moje objawy to zalany z zewnątrz całkowicie IC, chlapie olejem aż na akumulator. Do tego tył silnika zawalony olejem. Pytanie czy to turbina? Czytałem wiele tematów i piszą ludzie że odma może też tak chlapać ale czy do tego stopnia? Dodam że spadek mocy jest raczej minimalny oraz oleju nie ubywa również za dużo. Czasami porządnie zakopci na czarno ale to ostatnio taki efekt był z 2 miesiące temu ale to przeszło po jednym dniu. Mechanik zaglądał bo przy okazji wymiany łożyska z przodu poprosiłem aby luknął skąd jest tak silnik zachlapany i mówił że prawdopodobnie turbo. Ktoś coś dopowie? Koszt nie mały wymiany turbo a chciałbym być w miarę pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci na odległość nie oceni stanu turbiny.

Zdejmij rurę idącą od filtra do turbiny i poruszaj ręką za wirnik. Dopuszczalne są minimalne luzy wzdłuż osi wirnika, luzy poprzeczne oznaczają zużycie turbiny.

Zawsze możesz umyć silnik i zobaczyć skąd jest podciek.

Można też odłączyć odmę od rury dolotowej powietrza, dziurę w dolocie można zaślepić czymkolwiek a koniec odmy do butelki i zobaczysz ile oleju leci z odmy. Wada jest taka, że będzie lekko pod maską dymić.

Ile oleju Ci ubywa między wymianami? Moim zdaniem jak litr lub mniej to nie ma co się przejmować i jeździć dalej, dopóki nie zacznie łapać trybu awaryjnego, kuleć, lub się silnik nie rozkręci - obejrzyj sobie na jutubie jak to wygląda i módl się aby sprzęgło się nie poślizgnęło jak do dojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wręcz odwrotnie niż napisałeś. Luzy promieniowe zawsze będą, później olej je kasuje, natomiast luzów wzdłużnych być nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest wręcz odwrotnie niż napisałeś. Luzy promieniowe zawsze będą, później olej je kasuje, natomiast luzów wzdłużnych być nie może.

 

W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd, to już wiem czemu nie spotkałem jeszcze turbiny z luzem osiowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między wymianami dolewam 0.3l teraz jeździłem trochę dłużej z racji braku czasu to 0.5 wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dolewasz 0,3l na 10000km to nie ma się czym przejmować tylko jeździć.

Niektórzy do nowych samochodów tyle to na 1000km dolewają i muszą z tym żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności